MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 33 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 32 | 33 | 34 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 33 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

f_ckeninvader

Post #1 Ocena: 0

2017-02-12 01:40:33 (7 lat temu)

f_ckeninvader

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2016

Skąd: manchester

Open University.
Co to za dziwadlo "wstawiennictwo na egzaminach" :D?
Tak, sa sesje egzaminacyjne, na ktorych trzeba byc na miejscu osobiscie.
Roczne fee za czlonkowstwo np. w ImechE placi zwyczajowo pracodawca.
Z tego co sie orientuje to chyba tylko civil engineers musza byc chartered zeby cos tam moc podpisywac. W innych dziedzinach chartership sie robi bardziej dla prestizu i dlatego, ze firmy na to naciskaja, bo jak to masz to moga klientow wyzsza stawke godzinowa za takiego delikwenta kasowac. Generalnie caly proces zdobywania tego to jedna wielka sciema i posiadanie chartershipu o niczym nie swiadczy. Najwazniejesz sa jak zwykle znajomosci z odpowiednimi ludzmi w branzy :D.

W ImechE jest jeszcze takie cos jak EngTech, do ktorego chyba nie trzeba miec w ogole studiow wyzszych czy nawet formalnego wyksztalcenia, tylko pracowac w zawodzie jakis czas.

[ Ostatnio edytowany przez: f_ckeninvader 12-02-2017 01:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #2 Ocena: 0

2017-02-12 15:22:09 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Dziekuje za odpowiedz.

Wlasnie na tym Open University znalazlem dosc ciekawy kurs, zastanawiam sie tylko tez jak wyglada sprawa z pozyczka studencka na takie studia, biorac pod uwage ze mam juz skonczony pierwszy stopien. Kwestia tez jak wygladaja takie sesje egzaminacyjne, w porownaniu do uczelni z PL. Czy przychodze powiedzmy na dwa dni na egzaminy, czy jest to “zabawa” na kilka tygodni jak na polskiej polibudzie. Oczywiscie chcialbym isc na te studia zeby sie czegos nauczyc, zdobyc kwalifikacje, w rozsadnych normach czasowych.

Z tego co przegladalem programy studiow, to nasuwa sie wniosek ze przedmiotow jest duzo mniej niz na polibudzie w PL, jednak przedmioty sa bardziej dopasowane pod dana specjalizacje.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #3 Ocena: 0

2017-02-21 17:58:41 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Kontynuuje research w temacie studio, jednak potrzebowal bym troszke pomocy od bardziej doswiadczonych kolegów.
Generalnie najbardziej interesowaly by mnie studia Automotive Engineering, Aerospace Engineering lub cos podobnego. Niestety większość tego typu kursów jest dostępnych w opcji full-time ewentualnie Malo dogodnej opcji part-time – obecność dwa razy w tygodniu na zajeciach.

Rozeznalem sobie kilka kursow typu MS Professional Engineering, w trybie distance learning. Niestety nie dokonca SA tam rzeczy ciekawe w programie takich studiow … :/ Nie chciałbym wydawac sporo pieniędzy na cos co mnie nie specjalnie interesuje. Chciabym glownie się rozwijac w FEA.

Chciabym za kilka lat spróbować swoich sil w Automotive, niestety do tej pory nie mam zadnego doświadczenia w tej branzy. Nie za bardzo mam pomysl ja ten temat ugrysc. Zastanawiam się czy skonczenie kilku kursów typu Surface Design w Catii , Nastrana itp. Daje jakie kol wiek szanse na tym konkretnym rynku pracy ?

Chciabym zaznaczyc ze na ten moment jestem bardzo zadowolony z swojej obecnej pracy, jednak staram się myslec o tym co chciałbym robic w przyszłości i jakie kroki ku temu podjasc.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #4 Ocena: 0

2017-02-21 20:22:36 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

http://www.automotivecouncil.co.uk/2014/02/bmw-group-uk-launches-all-new-graduate-scheme/
http://www.vauxhall.co.uk/about-vauxhall/careers/careers/graduates.html
https://www.audi.co.uk/about-audi/careers/graduate-programme.html
http://www.bentleycareers.com/en/your-bentley-career/your-skills-your-career/graduates.html
http://www.jaguarlandrovercareers.com/jlr-roles/future-talent/graduate/

Jak chcesz automotive to sprobuj graduate programe jak te ktore sa w linkach. Oczywiscie mozesz znalezc wiecej, te sa tylko przykladami. i jeszcze raz powiem ze na kursy/studia itp to wysyla pracodawca. Nie znam tubylca ktory by pracowal i sam sobie placil za nauke jak rowniez nie mial platych dni wolnych na nauke,

[ Ostatnio edytowany przez: kubusandpuchatek 21-02-2017 20:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #5 Ocena: 0

2017-02-22 07:56:26 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Probowalem wlasnie w przeszlosci aplikowac na takie graduate. Niestety brak wyksztalcenia, kursow, doswiadczenia w automotive zadecydowal o tym ze sie nie udalo.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #6 Ocena: 0

2017-02-24 09:38:13 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam
Zastanawiam sie jeszcze czy nie popracowac te 3-4 lata w zawodzie i wtedy dopiero isc na studia full time na kierunek automotive. Zdaje sobie sprawe ze pracodawca placi za kursy, ale skoro pracuje w Inventorze to raczej pracodawca nie wysle mnie na kurs z Catii, albo specjalistycznych programow uzywanych w automotive.
Pozdrawiam i prosze o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #7 Ocena: 0

2017-02-24 17:25:00 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Pracowac i szukac pracy w firmie automotive albo ktora jest zwiazana z automotive a nie calkiem jest automotive. Pracodawca nie bedzie placil za mu niepotrzebne kursy, ale rowniez pamietaj ze ukonczenie kursu czy studiow nie gwarantuje tej jednej wymarzonej pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #8 Ocena: 0

2017-02-24 18:38:14 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,
Dziekuje za porade.
Zdaje sobie z tego sprawe ze przechodzenie studiów I papierek nic mi nie da, dlatego powaznie sie zastanawiam czy zamiast distance learning, nie zrobic sobie za kilka lat roku przerwy I skonczyc takie studia dziennie, które trwaja rok. Druga kwestia, to czy pracodawcy rzeczywiscie patrza na ukonczone kursy ? Pytam, poniewaz chcialbym w miare rozsadnie zainwestowac pieniazki w swoja edukacje. Z tego co wstepnie rozeznalem egzamin z Catii z Advanced Surface Design to koszt jakies 200 funtów. Natomiast kurs np. Z Nastrana albo Adamsa to koszt ponad 1000 funtów.
Pozdrawiam i prosze o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #9 Ocena: 0

2017-02-24 20:43:40 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Pracodawcy raczej malo patrza na kursy, chyba ze bardzo specjalistyczne i bardzo drogie (5k-20k). Tu sie licza kontakty, referencje i szczescie, czyli bycie w odpowiednim miejscu w odpowiednim momencie duzo bardziej niz kursy. Pracuj nad kontaktami, pchaj sie do spotkan z klientami, dostawcami, kontrahentami. I caly czas szukaj ofert pracy ktore cie interesuja, ale tym razem tylko bezposrednie od pracodawcow, bo jak twoje CV trafi do agentow to nie masz nad nim kontroli i nierozgarnięty agent moze wyslac takie do twojej firmy z tekstem ze on ma takiego świetnego fachowca i czy by go nie zatrudnili.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #10 Ocena: 0

2017-02-28 18:32:48 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Znalazlem sobie kierunek BSc (Hons) final year top-up, z Automotive. Kierunek jest w formie distance learning sa tam rzeczy ktore mnie intersuja. Co mysliscie o takim rozwiazaniu?

Zdaje sobie sprawe ze jest to poniekad robienie drugi raz tego samego, bo mam juz nie jako potwierdzony moj dyplom przez NARIC ze jest on rownowazny BSc (Hons). Zastanawiam sie tez jak na to beda patrzec podczas rekrutacji na te studia.

Druga sprawa jest taka, jak juz wczesniej pisalem, nie znalazlem zadnego kierunku studiów magisterskich w formie Distance Learning z Automotivu. Jest kilka kierunków, na które zasadniczo mogl bym isc, ale nie chcialbym przerabiac drugi raz tego samego, albo czegos co mnie srednio interesuje.

Bardzo prosze o opinie I sugestie.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 33 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 32 | 33 | 34 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,