MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 32 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 31 | 32 | 33 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 32 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

klamot

Post #1 Ocena: 0

2016-11-21 17:42:13 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Witam,
Moja sytuacja jest podobna, tylko w innej branży - inżynier konstruktor, mam kilka lat doświadczenia, komunikatywny angielski ale szału nie ma :-], stabilna praca z umową na czas nieokreślony. Podjąłem jednak decyzję aby postawić wszystko na jedną kartę i złożyłem wypowiedzenie w firmie Na początku stycznia wyjeżdżam i zaczynam szukać pracy już na miejscu. Na początek spróbuję swoich sił w Bournemouth, jeżeli będzie problem ze znalezieniem tam pracy to w następnej kolejności poszukam w Londynie i okolicach. Też jestem pełen obaw ale wydaje mi się, że warto podjąć ryzyko. :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #2 Ocena: 0

2016-11-21 18:27:31 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, z tego co widzę to nasze Polskie wykształcenie i doświadczenie, często jest nie istotne dla pracodawców w UK. Trzeba by być naprawdę bardzo dobrym żeby mieć od razu seniorskie stanowisko, ja na pewno nie mam takiego skila i nie będę miał takich możliwości. Zajmuję się jakością oprogramowania elektroniki i chyba będę musiał zacząć od juniora, od zera.

W moim przypadku też nie wchodzi oszukiwanie, że mieszkam w Anglii, bo rekruterzy mnie pytają gdzie obecnie jestem i jak odpowiadam, że w Polsce to dalej nie kontynuują. Więc wpisany numer i adres angielski w CV nie pomaga.

Pozostaje mi tylko codzienna nauka angielskiego i przez ten czas dalej próbować przez internet coś szukać. W ostateczności zaryzykować i jechać w ciemno.

@klamot: słyszałem, że szukanie pracy w styczniu jest trudne, że lepiej zacząć w marcu, kiedy wszystko zaczyna "żyć" czemu wybrałeś styczeń? bierzesz pod uwagę zmywak w ostateczności? ja chciałbym uniknąć zmywaku, wydaje mi się że będzie cieżko się odbić jak pójdę na zmywak, że nie będę miał czasu szukać pracy w zawodzie wtedy

Na pewno były już tematy o to jak szukać pracy w zawodzie i na jakich stronach to robić najlepiej, dlatego nie chcę zadawać tych samych pytań, ale jeżeli ktoś z Was podałby linki do takich tematów z forum to byłbym wdzięczny :)

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 21-11-2016 18:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klamot

Post #3 Ocena: 0

2016-11-21 19:51:26 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Wyjeżdżam w Styczniu ponieważ w mojej pracy mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia, który kończy się z końcem tego roku. Nie chcę siedzieć bezczynnie w domu i czekać do wiosny... Poza tym z tego co się orientuję w Marcu ma podobno może zostać uruchomiona procedura Brexitu (to nie jest jeszcze pewne - ponoć mają jeszcze głosować nad tym w brytyjskim parlamencie więc jeszcze nie wiadomo czy wogóle brexit nastąpi i kiedy..) Jeżeli chodzi o przysłowiowy zmywak to wiadomo - wolałbym tego uniknąć. Byłem we wrześniu w UK, odwiedziłem 2 agencje pracy (pojechałem na rekonesans :-])i powiedzieli mi że nie powinno być problemu z pracą w moim zawodzie, mają sporo ofert ale trzeba być na miejscu... Jeżeli po 2 miesiącach nie znajdę to wtedy ostatecznie 'zmywak' na jakiś czas. W jednej agencji też polecili mi zarejestrować się na stronie cv-library. Myślę, że warto spróbować, jak mój plan się nie powiedzie to najwyżej wrócę po kilku miesiącach do Polski i później się będę martwił...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #4 Ocena: 0

2016-12-01 19:52:33 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam

Jestem po już po pierwszym szkoleniu firmowym : )
Powiem szczerze że troszkę więcej po takim szkoleniu spodziewałem.

Były na nim omawiana narzędzia takie jak iPart, Copy Design w Vault, jak dodawać części do Frame Generatora i śrubki do Content Center : ) Tak szczerze powiedziawszy nie za wiele nowego się dowiedziałem. Szkolenie było takie trochę ogólnofirmowe bym powiedział. Skończyło się na tym że niby wszyscy wszystko zajażyli, ale potem jak przyszło robić firmowa Content Center w Inventorze to padło na mnie xd Duży plus jest tego taki że byli ze mną inni CAD-Designerzy + Manager i teraz nie patrzą już na mnie jak na kosmitę jak mówię że zrobię iPart zamiast kopiować jedną część 10 razy i edytować : ) Także to na pewno pozytywnie i jestem z tego zadowolony.

Kurczę powiem szczerze że finansowo się odbiłem i pod względem pracy, także to na duży plus, ale technicznie się uwsteczniłem xD

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #5 Ocena: 0

2017-01-20 18:13:22 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam

W ostatnim czasie rozeznawalem sobie temat studiów magisterskich w UK. Niestety musze powiedziec ze jest troche pat, poniewaz studia part-time odbywaja sie w porze dnia, nie wieczorami , albo w soboty. : ( Studia magisterskie trwaja na full-time rok czasu, jednak raczej nie moge sobie pozwolic na rok przerwy w pracy I studia ze wzgledow finansowych.

Chcialbym w jakis sposob podnosic swoje kwalifikacje, zdobyc jakies kwalifikacje brytyjskie. Zdarzylem sie juz przekonac ze jakiekolwiek kursy na CAD-a maja zawrotne sumy. Zainteresowalem sie wspomnianym wczesniej tematem Chartered Engineer. Czy bylby ktos na tyle uprzejmy mi powiedziec ile czasu trwa uzyskiwanie takiego tytulu., Zdarzylem sie juz puki co wstepnie zorientowac jakie sa oplaty zeby byc w membership fees Institution Mechanical Engineers.

Puki co chodze jedynie na lekcje angielskiego, skupiam sie na nauce jezyka. W pracy nie ma jakis problemow, robie sobie powololi swoje.

Chcialbym uzyskac jakies brytyjskie kwalifikacje, ze wzgledu na to ze jak zdobede jakies doswiadczenie 2-3 lata, to napewno takie papiery by mi sie przydaly jak bym chcial znalez jakas ambitniejsza, bardziej wymagajaca, lepiej platna prace. Chcialbym sie jakos rozwijac i nie stac w miejscu.

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: aqqqq123 20-01-2017 18:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-01-20 19:32:16 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Zapytaj się w pracy czy Ci nie zapłacą za kurs - mi pracodawca opłacica kurs Solidworks (400 GBP/dzień, 4 dni).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #7 Ocena: 0

2017-01-20 19:35:22 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Na kursy lub studia to wysyla i placi pracodawca. Jest to dosc popularne, znam wielu ludzi ktorzy robili MSc, MBA itp za ktore placil pracodawca i miele dni wolne na nauke. Oczywicie nie wszystkie firmy ale wiele ma na to fundusze. Co do Chartered to trwa to kilka lat bo musisz udokumentować doswiadczenie, tu masz link https://www.imeche.org/membership-registration/become-a-member . A pracy szukaj caly czas, tylko teraz masz lepsza pozycje do szukania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-01-20 19:52:23 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

U mnie w robocie tytuły chartered noszą ludzie, którzy nie dorobili się doktoratu i chcą sobie poprawić mniemanie o sobie. Od tytułów ważniejsze jest doświadczenie i portfolio.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #9 Ocena: 0

2017-01-20 19:56:06 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Jesli mam byc szczery to jestem puki co bardzo zadowolony z mojej pracy. Wszystko jest wporzadku, wiem ze musze zdobywac doswiadczenie, I jestem w dobrej sytuacji, pracuje pernament, czas szybko leci. Mialem jednodniowe szkolenie z Inventora.

Chcialbym zrobic jakies kursy, certyfikaty np. z Catii, ADAMsa, Nastran (wczesniej smigalem w ANSYSIE) nie ma co ukrywac ze w West Midlands to glownie Automotive I docelowo chcialbym uderzyc w ta branze za 2-3 lata.

Co do Chartered Engineer wyslalem zapytanie o porownanie kwalifikacji I czekam na odpowiedz.

Tak jak pisalem wczesniej jestem bardzo zadowolony na ten momemnt z mojej pracy I placy, ale w przyszlosci chcialbym “wskoczyc na wyzszy level”.

Wysylalem zapytanie do University of Birmingham odnosnie part-time study, dostalem od nich nawet plan zajec xd Niesety zajecia odbywaja sie w ciagu dnia, takze podejrzewam ze 2 dni w tygodniu musialbym miec wolne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #10 Ocena: 0

2017-02-10 19:08:55 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Zrobilem szersze rozeznanie w temacie Chartered Engineer.

Na ten moment sprawa wyglada nastepujaco. Dyplom z polskiej polibudy musi przejsc

Academic Review, musze dostarczyc dyplom wraz z suplementem, CV, I opis pracy inzynierskiej.
Jak wszystko pojdzie dobrze to I tak musze zdobyc Post-Graduate Diploma na jednym z akredytowanych uniwersytetów.
Z moich rozeznan wyszlo, ze podejmujac Part-Time Study, jeden albo dwa dni musial bym miec wolne w pracy. Co jest dla mnie opcja troszke nie korzystna.
Dowiedzialem sie ze istnieje taka opcja jak Distance Learning.

Myslicie ze jest sens w takie cos inwestowac ? Czy w przypadku Distance Learning Course, beda wymagaly ode mnie “wstawiennictwa sie” na egzaminach np? Ktos sie orientuje moze jak takie cos wyglada? Znalazlem kilka interesujacych mnie kursow I powazniej nad tym sie zastanawiam, bo mimo wszystko takie studia to nie maly wydatek.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 32 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 31 | 32 | 33 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,