MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 31 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 31 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kubusandpuchate

Post #1 Ocena: 0

2016-11-07 20:19:42 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Ludzik, zalezy co rozumiesz jako zrobienie kariery. Bo zeby zostac MD ewentualnie head of department (jeden szczebel ponizej MD) to raczej bez papierka w powaznej firmie jest trudno. Szczegolnie jak twoj dyplom jest z polskiej uczelni. Doswiadczenie ci pozwoli dojsc do principal engineer, potem zaczynaja sie rozne papierki takie jak CEng, MBA.
W kierunkach takich jak mechanika, elektryka czy budownictwo( structural engineer) gdzie sa obliczenia wytrzymałościowe itp od ktorych zalezy bezpieczenstwo czesto musza byc "zatwierdzone" przez CEng (tzn firma ma takiego u siebie albo uzywa tzw consultant ( od £500 w gore za dzien). Tego nie zastapisz doswiadczeniem, musi byc papierek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #2 Ocena: 0

2016-11-15 18:48:02 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Zapomnialem dodac ze ja tam nie zazdroszcze gosciowi tego ze zarabia 35 £ na h. Problem jest taki ze gosc rysuje dlubie 8h, a np. dzisiaj zostalem 2h zeby po nim poprawiac, bo szef mnie prosil. W przeciwnym wypadku przepadl by projekt wart sporo kasy... Najlepsze ze gosciu zasuwa jak maszyna, nawet przerwy sobie nie robi a rysuje 8h to co ja w 1h. Dlatego ze nie uzywa szykow xd

Takze ja wiem ze nie mam doswiadczenia, angielski moj nie jest perfekcyjny, ale rozbierznosc dosyc duza jesli chodzi o zarobki. No i ratuje firme w waznym momencie.

[ Ostatnio edytowany przez: aqqqq123 15-11-2016 18:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

landi

Post #3 Ocena: 0

2016-11-16 08:21:59 (7 lat temu)

landi

Posty: 510

Z nami od: 05-07-2007

Brawo TY!!

To twój szef ratuje firmę (projekt) używając Ciebie...
Powinieneś być bardziej asertywny [:-}
♪ Zakopałem w moim ogrodzie, To co złe jest w moim narodzie ♪

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #4 Ocena: 0

2016-11-16 20:07:52 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Sorki nie chcialem zostac zle odebrany. Poprostu jestem zdziwiony ze tutejsi inzynierzy maja "bardzo lajtowe" podejscie. Na tyle lajtowe ze mogl przepasc wazny projekt. Druga sprawa ze tez jakos "bardzo dokladnie" nie robia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #5 Ocena: 0

2016-11-20 22:53:04 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

witam wszystkich :)

Mam pytanie z kategorii "czy warto zostawić wszystko i jechać?", nad którym myślę od kilku miesięcy.

Jestem inżynierem i mam pracę w Polsce w IT, 6k brutto/miesiąc i 3 lata doświadczenia, niestety wynajmuję mieszkanie i mam inne spore wydatki.
Zastanawiam się nad zostawieniem tego wszystkiego i wyjechaniem w ciemno do Szkocji, aby tam na miejscu szukać pracy.
Próbowałem szukać w zawodzie przez internet, ale odzew jest niewielki, mimo że mam podany angielski numer.

Poza tym jak dzwoni rekruter i pyta mnie gdzie obecnie jestem, to odpowiadam, że w Polsce, co wpływa pewnie negatywnie na zatrudnienie.
Mój okres wypowiedzenia w obecnej pracy to 3 miesiące więc nie mogę udawać, że mieszkam w UK, nie wiem jak to rozwiązać.

Poza tym mój angielski nie jest płynny, jest komunikatywny ale często się zastanawiam jak coś mam powiedzieć.

Dziewczyna bardzo chce jechać i pieniądze na początek byśmy mieli, odkładałem 3 lata na wyjazd.
Tylko ja się boję, że nie znajdę pracy w zawodzie i będzie to stracony czas i kariera.
Czy w moim przypadku warto zostawić obecną pracę i jechać szukać czegoś na miejscu w zawodzie, w ciemno?

proszę o szczere odpowiedzi,

pozdrawiam!

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 20-11-2016 23:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2016-11-20 23:13:50 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jak na polskie warunki 6 tyś. to sporo, pytanie jest takie czy masz szansę dostać w Szkocji na tyle dużo, aby mieć w ręku tak samo dużą siłę nabywczą. Funt jest warty więcej od złotówki ale też musisz wynająć mieszkanie, które jest odpowiednio droższe, tak samo jak transport, jedzenie.
Skoro nie odzywają się do Ciebie w sprawie pracy to coś może to znaczyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #7 Ocena: 0

2016-11-21 05:27:27 (7 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

właśnie wydaje mi się, że przeszkodą jest to, że jestem w Polsce obecnie, dlatego mnie nie chcą i dlatego ciężej mi coś znaleźć

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #8 Ocena: 0

2016-11-21 06:49:19 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Mnie importowali z Polski kilka miesiecy temu, wiec da się znaleść coś jeszcze będąc w kraju.

Tak jak AgentOrange pisze, 6k brutto, czyli jakieś 4k netto to nie jest źle na Polskie warunki. Nie wiem co umiesz i na jakim poziomie, ale według numbeo przykładowo mając 4k netto w Warszawie, w Edynburgu musiałbyś zarobić conajmniej 1.8 razy tyle, czyli ok 1600 funtów netto (ok 23k brutto rocznie), co i tak wydaje mi się stosunkowo niewiele, natomiast w Londynie Twoje minimum to jux 2.6 razy tyle, czyli ok 2200 funtów (ok 35k brutto rocznie). Nadal, celowałbym wyżej bo 35k w Londynie to nie jest szaleństwo, a wręcz poniżej średniej.

Z tego co widze tutaj, juniorów z wszelkich krajów jest dużo i zarobki nawet w IT są stosunkowo niskie na początku, dużo lepiej płacą na seniorskich pozycjach, powyżej 50k jak najbardziej osiągalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #9 Ocena: 0

2016-11-21 07:46:41 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2016-11-21 10:00:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 31 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,