MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 3 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kubusandpuchate

Post #1 Ocena: 0

2016-05-29 20:06:36 (8 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

To tez jest wazne na ile sie cenisz, powinenes dostac na graduate od 24k do 28k a na inzyniera od 28 do 32. Jak powiesz za malo to cie nie potraktuja powaznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2016-05-29 20:09:12 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #3 Ocena: 0

2016-05-29 20:35:48 (8 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Może rzeczywiście macie racje, że się nie cenie do końca.
No nic przynajmniej wiem że można powalczyć o wyższe stawki i tak też zrobię : )

@CuriousCat
Dostałeś zaproszenie od razu podczas pierwszej rozmowy, czy dopiero zadzwoniła do Ciebie następnym razem ?

No nic będę próbował dalej aplikować, walczyć. Przy okazji szkolił angielski : )
Możecie polecić może jeszcze jakieś konkretne firmy do aplikacji ? Dużo już tych aplikacji rozesłałem począwszy od dużych i znanych firm z Automotive, po mniejsze typu NovaDesign, HaughtonDesign, Dudley-Design. Tutaj zwykle dostawałem odpowiedzi mailowe negatywne. Chociaż raz dostałem zaproszenie na internetowy Assessment , niestety nie poszło tak jak bym sobie życzył.
Na szczęście dwie aplikacje jeszcze w toku : )

Rozumiem że przy aplikacji bezpośrednio do dużych firm podawać także angielski adres zamieszkania ? Pytam bo, jak by się udało to nie chciałbym żadnego confusion, jak by nie patrzeć wiąże mnie umowa jeszcze z obecnym pracodawcą i okres wypowiedzenia.

PS: Myślicie Panowie, że jak bym przyjechał w ciemno i rejestrowałbym się osobiście po agencjach to zwiększyły by się moje szansę ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #4 Ocena: 0

2016-05-29 20:52:53 (8 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Rejestrowanie osobiscie sie po agencjach to jest do fabryki na tasme.
To CV jest troche lepsze ale dalej za malo o zrobionych projektach, musi byc bardziej szczegolowy opis, np projektowalem oraz obliczlem kratownice do ??, o wysokosci 150m.
Responsibilities sa potrzebne ale wazniejsze sa realne projekty zrobione osobiscie ( lub breles udzial i namalowales jedna srubke i twedy piszesz designed and calculated fixings . Troche z tych key skills bym przesunal do personal statement, i nie ability of use!!! PROFICIENT !!!! Co do wypowiedzenia to wszyscy wiedza ze to nie jest 1 dzien tylko miesiac lub nawet trzy.Co do szukania to Linkedin ma duzo ofert.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-05-30 00:03:20 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2016-05-30 12:00:19 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A teraz sprobujcie przeczytac, co poradziliscie chlopakowi.
Owszem, szkola, dobry zawod i chwila stazu sa.
Ale to wszystko zrobione w innym kraju, bez stazu w UK, z problemem w komunikacji werbalnej. I namawiacie, by polowal na stawki nawet dla tutejszych dosc wysokie +24k £.
Na pewno znajda sie takie oferty, tylko ilu chetnych bedzie na takie ogloszenie, co beda soba reprezentowali i kogo wybierze rekruter/pracodawca?
I ile potrwa zdobywanie takiej pracy, takiej pensji na start?
Przy stawce nawet niewiele powyzej NMW, czy apprenticeship mozna wystartowac, zlapac tutejsze kontakty, wpisy w cv, ogarnac jezyk zawodowy w wydaniu tubylczym i wtedy startowac wyzej.
No i wieksze szanse na szybsze zlapanie pracy.
Ps. Zgadza sie, ze na zmywaku, magazynie, przy tasmie mozna na pcozatek zarobic wiecej. Ale to wiecej bedzie kosztem nadgodzin i slepym zaulkiem, bo dalej nie ma juz nic, zadnej perespektywy rozwoju zawodowego.
Czasem warto mierzyc nizej, by szybciej isc w gore.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 30-05-2016 12:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #7 Ocena: 0

2016-05-30 14:04:56 (8 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Karjo,
24k nie jest wysoka stawka, jest to minimum dla graduate (dobrzy maja powyzej 30k). To co napisalem to wiem ze swojego doswiadczenia ( nie wujka szwagra ciotki),te 24k to byla dosc standardowa stawka dla mlodego inzyniera prosto po studiach (niezaleznie od narodowosci).
Wbrew pozorom niema tak wielu kandytow do pracy w wiekszosci firm ( duzo chetnych jest do wielkich nazw , Siemens, Atkins, etc ale male firmy maja problem znalezc ludzi. To co piszesz Karjo to jest typowy polski kompleks, i dlatego nas tu nie widac na stanowiskach inne nacje nie maja tych kompleksow tylko sie cisna do gory i najczesciej wygrywaja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2016-05-30 14:17:40 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Kompleksow niestety nie posiadam, raczej pisze na podstawie znajomosci realiow w srodkowej i pln Anglii, na terenach Man, Bham, Coventry itp.
Male firmy maja problem, by znalezc ludzi z duza wiedza i godzacych sie na stosunkow niskie zarobki ;).
Ktos wspomnial, ze 'Osoby stricte techniczne często mają "komunikatywny", więc proste instrukcje spoko ale o sensie życia z taką osobą nie pogadasz. Im wyżej tym angielski na poziomie nawet nie fluent ale billingual/native jest wymagany.', mam wrazenie, ze zupelnie inaczej widze jezyk komunikatywny.
Norma jest swobodne poslugiwanie sie angielskim, wlaczenie ze 'small talk' o wszystkim i o niczym, to jest poziom komunikatywny. Native wielu obcokrajowcom bedzie niedostepny, chocby z powodu braku specyficznego akcentu.
Rozmowa z obcokrajowcem nauczonym BBC English nie bedzie stanowila problemu, rozmowa z mieszkajacym w UK, z mocnym akcentem lokalnym, z nalecialosciami np. akcentow z Indii, Afryki itp., bedzie ciezka do przejscia, co widac po dotychczasowych doswiadczeniach autora watku.
Mozna miec cuda niewidy w cv, wiedze i brak mozliwosci udowodnienia, przekazania informacji o tym.

No i proponuje rzucic okiem na stawki, wymagania i ilosc chetnych na stanowisko graduate w Man ;).

Problemem jest zlapac pierwsza prace, potem juz z gorki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #9 Ocena: 0

2016-05-30 14:50:21 (8 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Stawki,Glassdoor pokazuje dla graduate mechanical engineer od 25k do 30k. Jak ktos jest dobry w tym co robi, to small talk nie jest warunkiem koniecznym do pracy.Autor watku napisal ze rozmowa telefoniczna nie jest problemem wiec mozna przyjac ze angielski nie bedzie ograniczeniem. Z moich obserwacji widac jasno ze najtrudniej jest przejsc agenta i dlatego radzilem pisac bezposrednio do firm. Doadam jeszcze ze czesto warto wyslac CV nawet jak niema oferty pracy na stronie, wiele firm traktuje swoje strony jako zlo konieczne i czesto chetnie by kogos zatrudnili ale zeby zmienic strone to trzeba zamowic/zaplacic etc wiec tak sobie cos wisi co nie zawsze jest aktualne.Dla wyjasnienia to ja jestem osoba ktora zatrudnia ( a nie jest zatrudniania) wiec raczej dosc dobrze wiem jak to dziala. Jak ktos okresli swoje oczekiwania ponizej stawek rynkowych to jest podejrzenie ze cos jest nie tak z nim ( z jego dyplomem, etc ) wiec po co komu ten klopot. I jak sie inzynier z polski zgodzi na prace ponizej kwalifikacji np inzynier elektryk bedzie kladl kable po domach to potem jest opinia ze polskie wyzsze studia to tak jak tu w najlepszym razie HNC zeby nie apprentice ( dla nieznajacych tematu to jest jeden dzien nauki w tygodniu przez dwa lata, a czery dni pracy).Co do ofert pracy to https://www.adzuna.co.uk/jobs/search?q=graduate%20mechanical%20%20engineer
jest sporo. Te male firmy czesto placa lepiej niz duze tylko nazwa nie jest tak prestizowa. A jeszcze czesto sie pracuje lepiej w malej.
Karjo rozumiem ze jestes tu inzynierem ? W jakiej dziedzinie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #10 Ocena: 0

2016-05-30 17:54:16 (8 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi.

Z jednej strony to że się dogaduje to plus. Z drugiej strony wydaje mi się że nie jestem profesjonalny i mogą to odbierać jako przejaw nie uprzejmości.
Codziennie śledzę duże portale z ogłoszeniami i wysyłam CV, tyle że na takim Reed to dziennie się pojawia 5-10 nowych ogłoszeń pasujących do mojego dotychczasowego doświadczenia. A to całkiem nie dużo, biorąc pod uwagę fakt że z reguły są na dodatek w różnych lokalizacjach.

@kubusandpuchate

Poprawię CV według wskazówek i będę dalej próbował wysyłać.

Mam takie pytanie co Panowie myślą o takich „kolorowych” CV ?

http://wyslijto.pl/files/download/e7fjy4253l

Moim zdaniem mogą się podobać lub nie, ale jedno jest pewne na pewno przykuwają uwagę.

[ Ostatnio edytowany przez: aqqqq123 30-05-2016 17:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,