MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Życie w York

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MichalKar

Post #1 Ocena: 0

2016-01-31 20:25:09 (8 lat temu)

MichalKar

Posty: 96

Mężczyzna

Z nami od: 19-07-2015

Skąd: Clitheroe

Cytat:

2016-01-31 19:56:49, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Nie mam historii wynajmu w UK, czy wiecie na jakie niespodzianki mogę natrafić?
W ogłoszeniach pisze wysokość depozytu, natomiast jeżeli nie wynajmowałem wcześniej czy spodziewać się, że będe musiał zapłacić z góry za kilka miesięcy?
Czy mogą prosić o list referencyjny od pracodawcy z np: wysokością zarobków?




Ja nie miałem żadnej historii w UK ale zaniosłem do agencji list od pracodawcy z wysokością zarobków. Potem pewno weryfikowali to w moim dziale HR. Płaciłem tylko kaucję 6 tygodni i czynsz za pierwszy miesiąc.


Rok temu też to przechodziłem i również wystarczył list od pracodawcy. Gorsze było to, że jeśli ktoś inny był zainteresowany tym samym domem/mieszkaniem i miał już jakąś historię tutaj to był w lepszej pozycji i mi udało się dopiero przy trzecim/czwartym oglądanym lokum. Powodzenia i trzymam kciuki, bo właśnie to szukanie domu było najgorsze na początku ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #2 Ocena: 0

2016-01-31 20:54:14 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Super! Dzięki za info.

HR w firmie do której idę póki co jest całkiem responsywny i mega pomocny więc raczej nie będzie problemu ani z listem ani z 30x czynszu.

Inna sprawa, na jak długo jest formułowana umowa (rok?) i czy spotkaliście się z wynajmem na "czas nieokreślony" lub na np: 3 miesiące? Oraz jak wyglądają zapisy w przypadku próby rozwiązania np: rocznej umowy przed czasem?
Pytam, bo mam okres próbny i kalkuluje ryzyko, że może się nie udać, wtedy raczej musiałbym opuścić York i pojechać za pracą gdzieś indziej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

YasminMc

Post #3 Ocena: 0

2017-05-03 19:02:14 (7 lat temu)

YasminMc

Posty: 31

Kobieta

Z nami od: 03-05-2017

Skąd: Harrogate

Obecne ceny to minimum 600funtów za wynajem 1 1 bedroom + council tax około 80 funtów, do tego opłaty jak parking jak mieszkasz blisko centrum około 30 funtów na miesiąc, prad, gaz, ubezpieczenia, jedzenie, siłownia (od16 funótw) Mam nadzieję, że inf przydatne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-05-03 20:54:11 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2017-05-03 20:56:38 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

He, he. Raczej sie zaintersowani domysla, ze chodzi o 1 bedroom. Zawsze warto wpisac aktualne dane, moze komus innemu sie przydadza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,