MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Życie w York

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

o0o0o0o

Post #1 Ocena: 0

2015-12-16 12:05:44 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Hej,

chciałem zapytać o Wasze opinie o życiu w Yorku i okolicach.
Czy warto się tam przeprowadzić mając w miare dobrą prace (zarobki circa Londyńskie).
Jechałbym z drugą połówką, która też chciała by znaleść coś dla siebie, jednak brak umiejętności technicznych więc pytanie o możliwość znalezenia "cywilnej" pracy dla kobiety?
Koszty życia? Szukałem na zoopli i jakieś flaty są w granicach 700 quids.

Szukałem po googlach i jutubach ale niewiele informacji i opini od Polaków. Głównie to że turyści, the Shambless i jakaś dobra polska restauracja.

Dostałem ofertę pracy tam, robienie internetów i te sprawy. Nie mieszkałem wcześniej w UK, ale byłem kilka razy. Wyjazd na maks rok dwa. Jadę po świetach na weekend do Yorku zobaczyć okolice i finalizować rozmowy. Co do angielskiego to ja fluent ale jeszcze troche do native brakuje, żona takie w miare mocne B1, ale ciągle się uczy.

Z góry dzięki za wszelkie info.

[ Ostatnio edytowany przez: o0o0o0o 16-12-2015 12:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2015-12-16 13:44:49 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jesli faktycznie zaproponowano Ci londynskie zarobki, to sie nie zastanawiaj I przyjezdzaj. York to piekne miasto, prestizowe I bezpieczne . Dosc drogie, pracy typu fabryka za bardzo tam nie ma, dlatego Polakow jest tam stosunkowo niewielu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2015-12-16 16:28:12 (8 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Zgodze sie z powyzszym...
Miasto piekne, wspaniala katedra, okolice ze tylko pomarzyc. No i dobry dojazd do innych miast jakby sie zapragnelo. Nad morze rowniez niedaleko, Lake District w zasiegu podrozy samochodem...Jesli praca zapewniona po londynsku a druga polowka z jezykiem napoziomie B1 to jak najbardziej polecam.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #4 Ocena: 0

2016-01-13 21:47:51 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Dzieki za odpowiedzi.

Byłem w Yorku w zeszłym tygodniu i miasteczko wydaje się przyjemne, mimo deszczowej pogody. Uwielbiam puby więc czułem się jak "u siebie". Na miejscu korzystałem z głównie z komunikacji miejskiej i fajnie to działa.

Będe pracował w Heslington tuż obok University of York. W związku z tym pytanie, w jakiej okolicy najlepiej szukać mieszkania do wynajęcia i jak trudno jest coś na miejscu znaleść?
Zależy mi na w miare prostym dojeździe do pracy komunikacją miejską lub rowerkiem. Tymczasowo nie będe miał samochodu, ale widziałem sporo parkingów typu park & ride, więc myślę o mieszkaniu w okolicach York. Możecie coś polecić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

rafi86

Post #5 Ocena: 0

2016-01-13 22:21:35 (8 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Jeżeli chcesz przyjemną dzielnicę blisko uniwerku to Fulford.
Generalnie w Yorku wszędzie blisko w zasiegu roweru.

P.S. Komunikacja miejska to najgorsza rzecz w tym mieście ale jak pozyjesz trochę to się przekonasz :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2016-01-13 22:27:33 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

York jest zasadniczo dosc bezpieczny i nie ma tam dzielnic strasznie zlych . Okolice w srodku murow miasta maja opinie lepszych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kalamutka

Post #7 Ocena: 0

2016-01-14 06:25:53 (8 lat temu)

kalamutka

Posty: 319

Kobieta

Z nami od: 15-03-2012

Skąd: york

Cały York jest raczej bezpieczny,tak jak ktos wcześniej napisał fabryk nie ma za wiele,ale duzo pracy w hotelarstwie,najdalsza dzielnica od centrum to Acomb i ja bym tam nie chciała mieszkać (ze względu na odległość),najszybszy środek transportu to rower :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #8 Ocena: 0

2016-01-31 18:43:19 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Szukam mieszkań w okolicy na rightmove / zoopla / gumtree.

Jaka jest średnia cena wynajmu w okolicy dla studio i dwupokojowego?
Lepiej od prywatnego landlorda czy przez agencje?

Nie mam historii wynajmu w UK, czy wiecie na jakie niespodzianki mogę natrafić?
W ogłoszeniach pisze wysokość depozytu, natomiast jeżeli nie wynajmowałem wcześniej czy spodziewać się, że będe musiał zapłacić z góry za kilka miesięcy?
Czy mogą prosić o list referencyjny od pracodawcy z np: wysokością zarobków?

Jak wygląda kwestia parkingów, czy w przypadku braku parkingu przy mieszkaniu należy np: rejestrować samochód gdzieś żeby parkować na ulicy?

Z góry dzięki za pomoc :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2016-01-31 19:45:24 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie jestem w trakcie wynajmowania mieszkania z agencji. Owa agencja sprawdza mnie przez inną agencje o nazwie chyba rent4you. I ta właśnie agencja pytała mnie o takie rzeczy jak NIN czy numer paszportu jak i wysokość zarobków i kontakt do pracodawcy. Podejrzewam że mój pracodawca robił problemy gdyż wysłali mi pismo do podpisania ze zezwalam im na kontakt z pracodawcą . Moja żona nie musiała tego robić ale może dlatego że u niej się wszyscy znają a u mnie HR jest w innym miejscu i nawet mi robili problem gdy telefonicznie chciałem payslipa bo gdzieś zgubiłem to kazali mi się osobiście stawić w swoim oddziale w biurze w celu weryfikacji czy ja to ja ;) Zazwyczaj agencja wymaga żebyś rocznie zarabiam 30krotnosc brutto miesięcznego rentu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2016-01-31 19:56:49 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nie mam historii wynajmu w UK, czy wiecie na jakie niespodzianki mogę natrafić?
W ogłoszeniach pisze wysokość depozytu, natomiast jeżeli nie wynajmowałem wcześniej czy spodziewać się, że będe musiał zapłacić z góry za kilka miesięcy?
Czy mogą prosić o list referencyjny od pracodawcy z np: wysokością zarobków?




Ja nie miałem żadnej historii w UK ale zaniosłem do agencji list od pracodawcy z wysokością zarobków. Potem pewno weryfikowali to w moim dziale HR. Płaciłem tylko kaucję 6 tygodni i czynsz za pierwszy miesiąc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,