MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2018-01-08 10:05:31 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Najchętniej coś samodzielnego,bez luksusów ale na przyzwoitym poziomie. Przeglądam ogłoszenia i...kurcze 1000 funtów za miesiąc , plus pewnie ook 300 na jedzenie,trochę sporo. Własnie. Czy da się coś taniej znaleźć? Gdzie szukać? No i tak na marginesie - bo jestem na etapie negocjacji.


Dolicz jeszcze podatek - council tax - w zależności od okolicy może być 150-200 funtów miesięcznie. No i rachunki - w UK często są domy z pojedynczyczymi szybami w oknach wtedy ogrzewanie zimą może być nawet 100 funtów. Aby wynająć mieszkanie musisz mieć pracę (umowa itp). Oxford jest bardzo drogi może być opłacalne wynajęcie mieszkania gdzie indziej i dojazd samochodem/koleją. Powyżej 1h podróży w jedną stronę od dużych miast ceny już spadają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-01-08 10:13:19 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

+ opłata za sprawdzenie w agencji może być około £200, + przy praktycznie braku historii możliwe, że będzie wymagany depozyt za kilka miesięcy.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2018-01-08 10:23:58 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no jezeli branza jest faktycznie "ciekawa" to 45k moze byc faktycznie duzo malo lub w sam raz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sarahwwa

Post #4 Ocena: 0

2018-01-08 11:00:54 (6 lat temu)

sarahwwa

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 06-01-2018

Skąd: londyn

Tak jak w pierwszym topicu medycyna/farmacja. W PL po prostu jeszcze nie ma mozliwosci zeby się specjalizowac w tym czym bym siebie widziała. Ale przerażają mnie ceny...a zarobki są podobne do tych jakie mam w Warszawie, tyle, że życie tutaj jest mega tańsze niż w oksfordzie. Nie mam tam nikogo ko by mógł mi pomóc z mieszkaniem/pokojem ani tym bardziej pomóc oszacować finanse.Chhce jechać żeby się rozwijać w zawodzie, ale nie żyć tam w klitce na zupkach chińskich (nie jadę też żeby się 'nachapać'i zarobić na śmierć,żeby się łudzić,że w rok zarobię na mieskzanie czy tego typu pomysły).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Parawan

Post #5 Ocena: 0

2018-01-08 13:02:09 (6 lat temu)

Parawan

Posty: 81

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 02-11-2017

Skąd: West Yorks

A dlaczego od razu Oksford a nie na przyklad Swindon. Godzina drogi z Oksfordu, dobry, duzy szpital a koszty zycia duzo mniejsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sarahwwa

Post #6 Ocena: 0

2018-01-08 17:02:42 (6 lat temu)

sarahwwa

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 06-01-2018

Skąd: londyn

Myślałam o obniżeniu kosztów i poszukaniu lokum w zasięgu 'pieszym' żeby chodzić tak do pracy. Na początek nie planuje zakupu auta, poza tym to kontrakt, więc nie ma sensu się zadomawiać i od razu iść w koszty i zobowiązania. Na szczęście firma nie jest w centrum,ale faktycznie rozeznając się w necie widze, że wszędzie tak samo 'bardzo drogo' z wynajmem. A czy ładnie w tym Swidon?Można bezpośrednio jakimś pociągiem dojechać?Nie chcę też spędzac 3h dziennie na dojazdach. Napiszesz coś więcej o tym gdzie by warto ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,