MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdalne szukanie pracy w IT

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

falcon87pl

Post #1 Ocena: 0

2015-05-25 10:58:47 (9 lat temu)

falcon87pl

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2015

Skąd: UK

Czesc,

rozpoczalem zdalne szukanie pracy w IT i co jakis czas pojawiaja mi sie pytania na ktore szukam odpowiedzi, wiec pomyslalem, ze zaloze watek na ten temat.

Pierwsze dwa pytania:

1) Wiem, żeby w CV nie umieszczać zdjęcia. Czy na stronach typu cv-library, reed itp umieszczac zdjecie czy nie?

2) Jaki adres wpisac w CV i na stronach? Kumpla z Londynu czy ten z Polski? Mam miesieczny okres wypowiedzenia i zastanawiam sie co bedzie lepszym rozwiazaniem. Lepiej miec kontakt ze strony rekrutera i zdziwienie ze nie jestem na miejscu i jestem dostepny np za 1,5 miesiaca czy tez brak kontaktu ze wzgledu na polski adres, ktory bedzie przeszkoda w dalszej rekrutacji.

Jezeli chodzi o prace to bede szukal czegos raczej na 1 linii wsparcia (na niektore ogloszenia z 2nd line tez sie lapie). Mam 1 rok i 7 miesiecy doswiadczenia w supporcie IT klienta z UK, a za miesiac koncze kurs CCNA (certyfikat pewnie we wrzesniu). Raczej nie bede szedl w strone administratora sieci, a CCNA wykorzystam do potwierdzenia wiedzy z zakresu sieci. Z tego co zauwazylem, to zeby aplikowac na 2 linie to potrzbena jest raczej wiedza z windows servera/ exchange/ sccm/ wirtualizacja, a z tego mam tylko podstawy. Wiec raczej pozostaj 1 linia i dalszy rozwoj w UK w kierunku 2 linii :)

Z gory dzieki za odpowiedzi.

[ Ostatnio edytowany przez: falcon87pl 25-05-2015 11:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2015-05-25 12:50:05 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ad.1 Nie.
Ad.2 Wlasciwie nie ma znaczenia, bo i adresu sie nie podaje, co najwyzej przyblizona lokalizacje. Liczy sie kontakt telefoniczny i mailowy.
Szczerze mowiac, na pierwsza linie support jest tylu chetnych, ze rekruter nie bedzie czekal 1,5 m-ca i szukal kogos za granicami.
Sensowniej jest podac czas dostepnosci w UK w cv i zasugerowac chec przeprowadzki w dowolny punkt w UK.

Wlasciwie wszystko wyjasnione w poprzednim watku.
Pierwsza linia, to na ogol dosc niskie zarobki, mala szansa na utrzymanie rodziny w Londynie, praca dla milosnikow IT po college, startujacych w kariere.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

falcon87pl

Post #3 Ocena: 0

2015-05-25 14:43:46 (9 lat temu)

falcon87pl

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2015

Skąd: UK

Piszac 1 linia mialem na mysli stanowiska w ktorych jest czesto wymagany 1 rok albo 2 lata doswiadczenia, odpowiednia wiedza i zarobki sa od 20k w gore. Czesto te stanowiska sa okreslone jako 1st/2nd line :) Nie chodzilo mi o stanowiska gdzie najwazniejsze sa checi rozwoju w zakresie IT i zarobki zaczynaja sie od 16k.

Zobacze jaki bedzie odzew w najblizszym czasie i jak cos to bede podejmowal odpowiednie dzialania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2015-05-25 14:49:21 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Napisalam z punktu widzenia realiow w UK.

Mimo to, powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

falcon87pl

Post #5 Ocena: 0

2015-05-25 16:36:37 (9 lat temu)

falcon87pl

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2015

Skąd: UK

Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze w wiekszosci przypadkow pracodawca ktory szuka agenta 1 linii nie bedzie bawil sie w czekanie na niego miesiac czy dwa majac na miejscu kilkadziesiat osob chetnych. Dlatego przegladam oferty i patrze w ktorych jest info ze desk sie dopiero tworzy albo rozrasta dynamicznie i miesiac czasu nie bedzie robil takiej duzej roznicy. A w przypadku ofert 1st/2nd line albo 2nd line patrze czy moje umiejetnosci sa wystarczajace.

Moja wiedza na temat realiow zycia i pracy w UK pochodzi glownie z tego forum i od kilku znajomych, wiec nie ma co porownywac z Twoja wiedza karjo1 :) Te kwoty ktore podalem wynikaja z analizy kilkuset ogloszen ktore do tej pory przejrzalem - nie dotycza Londynu. Do Londynu na chwile obecna nie zamierzam sie wybierac.

A jezeli chodzi o realia, to w Polsce nie utrzymam rodziny na dotychczasowym poziomie nawet za pensje agenta 2 linii (chcemy zeby zona zostala z dzieckiem do wieku 2 lat), wiec jakies dzialanie musze podjac w najblizszym czasie. I jestesmy w stanie nawet zyc troche skromniej przez jakis rok czasu, zanim zona nie pojdzie do pracy, ale juz zdobywac doswiadczenie UK i tam sie organizowac.

[ Ostatnio edytowany przez: falcon87pl 25-05-2015 16:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-10-28 19:13:41 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NickNaJedenRaz

Post #7 Ocena: 0

2016-11-23 20:52:33 (7 lat temu)

NickNaJedenRaz

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2016

Skąd:

hej,

chce sie dolaczyc do watku :)
rzucam dobrze platna prace w UK i wlasciwie za 2 tyg mam koniec 3 miesiecznego okresu wyp. poniewaz nic nie znalazlem (szukam cale UK oprocz londka + cala zachodnia UE) wyslalem juz ponad polowe moich bagazy do PL i zamierzam sie z powrotem przeprowadzic.
Bo nie chce siedziec bezczynnie na mieszkaniu i placic za wynajem a nie mieszkam w dogodnym miejscu w UK.
Nr brytyjski i tel komorkowy oczywiscie zostawiam, wiekszosc oszczednosci zostawiam w UK do czasu, az znajde gdzies stabilna prace.

Interesuja mnie nastepujace dziedziny, w ktorych chce sie zaczepic:
Software Engineering / IT / Python / Machine Learning / Algorithms

mam swoje konto githuba, codziennie juz od prawie roku cos sobie programuje, biore udzial w konkursach online gdzie programujesz na czas i... dalej to nikogo nie chce przekonac.

Mysle, ze w moim wypadku nie moze byc mowy o zadnych rekruterach i posrednikach, bo ci ludzie sami sie nie znaja i nie ocenia mnie dobrze pod wzgledem technicznym. A ze nie mam doswiadczenia profesjonalnego, to czesto konczy sie tym, ze mi dziekuja i nie spr moich kompetencji. Jakas porazka. Dlatego szukam bezposrednich firm. Trwa to juz ponad pol roku i nie chce tracic oszczednosci na mieszkanie, dlatego pomyslalem, ze przeniose sie z powrotem do Polski. Bede mial czas sie wiecej uczyc, moze napisac jakis wlasny projekt i zrobic kursy.

Czulem, ze musialem rzucic moja dobra prace i dobra pensje, poniewaz mialem nielimitowany standby i nie wiedzialem, czy za 1-2 tyg nie bede gdzies podrozowal...a takie cos tak bardzo rozwala ci grafik, nawet pare osob mnie olalo, bo spoznialem sie z umowieniem sie na rozmowe przez skype / tel, bo po prostu bylem niedostepny / w podrozy sluzbowej / bez interneu.

Mam ndzieje, ze odzyje i bede mial czas dobrze to zaplanowac.
Naszly mnie dodatkowe watpliwosci:

1) czy musze mowic HMRC, ze zamierzam opuscic UK, skoro nie wiem ile to moze trwac i nie zamierzam podejmowac pracy w PL (no chyba, ze znajde, w co watpie)

2) w moim banku wystarczy 'change of address' statement ale sie zastanawiam, bo np kolega z innego wschodnioeuropejskiego kraju dostal jakies urzadzenie do autoryzacji karty debetowej i bez tego nie moze przelewac pieniedzy, jak jest poza UK..:-U wiec nie wiem, czy to u mnie bedzie OK.

[ Ostatnio edytowany przez: NickNaJedenRaz 23-11-2016 20:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #8 Ocena: 0

2016-11-23 21:18:14 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

To masz expa czy nie masz? Poka tego githuba, bo cos nie wierze ze majac cos do pokazania z ML nie chce nikt z Toba gadac.

Natomiast, jak nie masz w ogole doswiadczenia i sie uczysz, to lepiej jedz do Polski bo latwiej bedzie Ci znalesc robote w IT, duze ssanie jest na rynku i stawki oczywiscie nizsze niz w UK ale zycie tez tansze. Zrobisz expa i beda Cie zapraszac na rozmowy w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NickNaJedenRaz

Post #9 Ocena: 0

2016-11-23 21:30:48 (7 lat temu)

NickNaJedenRaz

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2016

Skąd:

Wejdz sobie na str:

h a c k e r r a n k . c o m

do dzialu Machine Learning. Sa to w wiekszosci problemy "zyciowe", a wiec zakladam ze takie, z ktorymi sie spotkam w tej dziedzinie w firmie, ktora zajmuje sie tym.

obecnie mam rozwiazane 2/3 zadan z tego dzialu i oczywiscie, jak tylko cos nowego rozwiaze, to robie commit na huba.

Mysle, ze jak teraz bede mial wiecej czasu to wezme sie za cos z:

k a g g l e . c o m

zdaje sobie sprawe, ze takich stronek wyroslo, jak grzyby po deszczu ale moim zdaniem naprawde to nie sa trywialne zadania, i co innego pozstaje osobie, ktora chce sie zaczepic w branzy, bo ma inny 'background'.

[ Ostatnio edytowany przez: NickNaJedenRaz 23-11-2016 21:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2016-11-23 21:32:17 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,