MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Agencje pracy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ciekawy69

Post #1 Ocena: 0

2015-05-11 22:39:42 (9 lat temu)

Ciekawy69

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 11-05-2015

Skąd: jeszcze brak

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad emigracja do UK. Dlatego tez juz teraz zaczalem zbieranie informacji.

Z tego co widze to wiekszosc z was wyjechala tam w ciemno i dopiero bedac na miejscu ogarnela sobie prace i mieszkanie. Przyznam sie, ze troche balbym sie pojsc w wasze slady, chociaz nie narzekam na swoje zdolnosci jezykowe i interpersonalne. Z matury rozszerzonej uzyskalem wynik ponad 90 procent (jezeli jest to jakikolwiek wyznacznik znajomosci jezyka), sporo czytam, a i z samymi Anglikami udalo mi sie odbyc pare intrygujacych konwersacji, ktore mozna byloby uznac za bardziej skomplikowane niz te ktore najczesciej odbywaja sie w wyspiarskich magazynach, gdzie krzepcy emigranci laduja ciezkie pudla. Praca przez agencje po prostu wydaje mi sie nieco bezpieczniejsza. Mysle, ze jakbym sie juz oswoil z krajem, cos tam odlozyl, to poszukalbym czegos na wlasna reke.

Tutaj jednak rodzi sie moje pytanie. Jaka agencje wybrac? Tak przegladam internet i z tego co widze to prawie wszyscy na te agencje mocno utyskuja. Jak to wyglada w praktyce? Ile musialbym pieniedzy miec na wyjazd gdybym znalazl taka prace przez agencje? Ile moglbym zarobic?

Przegladalem takze i to forum w poszukiwaniu jakichs konkretnych nazw, ale z tego co widze to moderacja kasuje linki ze wzgledu na regulamin. Moze polecilybyscie mi jakies uczciwe agencje dzialajace w Krakowie na PW?

Bardzo przepraszam jesli moj temat powiela tresc jakiegos starszego, jestem nowy i dopiero zaczalem przegladac (a uzywajac wyszukiwarki nie znalazlem jakiegos konkretniejszego watku).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2015-05-11 23:50:58 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2015-05-11 23:52:27 (9 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Ale nie wyjechalem w ciemno.Przed wyjazdem mialem zalatwiona prace i mieszkanie. Fakt, bylo to dziesiec lat temu...


Ja tez. Jak to mowia: przezorny, zawsze ubezpieczony.

: )

LSJ Szczecin/W-wa/ Krakow.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 11-05-2015 23:54 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

boszka8

Post #4 Ocena: 0

2015-05-12 07:15:08 (9 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Nic z tego....ja też w ciemno nie przyleciałam. Wszystko dograne miałam w PL :-) Jeśli by mi się nie spodobało w UK to mogłam zawrócić. W sobotę dotarłam a w poniedziałek do pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2015-05-12 08:41:04 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

A ja przyjechalam w ciemno I prace znalazlam po dwoch godzinach szukania. Fakt, to byl 2004.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2015-05-12 09:49:03 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja przyjechałem w ciemno, bez pracy i mieszkania, bez znajomości i z 90 funtami w kieszeni. ..fakt był to 2006 rok i początek miałem ciężki ale dałem rade. Co do agencji to chyba czasy się zmieniły, po co mają ściągać kogoś z Polski skoro na miejscu mają tysiące bezrobotnych ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tifo89

Post #7 Ocena: 0

2015-05-25 17:18:22 (9 lat temu)

Tifo89

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 11-10-2014

Skąd: Brak

Ja przyjechałem w ciemno w tym roku(miałem tylko pokój załatwiony i odbiór z lotniska). Robotę znalazłem na 2 dzień. Miałem 400 funtów ze sobą, więc ogólnie hardkorowo, ale wierzyłem, że mi się uda i się udało.

Jak ktoś nie ma szczęścia i nie zna angielskiego to bym odradzał takie rzeczy, bo może być nieciekawie jak w tydzien pracy nie znajdziesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

K_a_m_i_l

Post #8 Ocena: 0

2015-05-28 18:28:16 (9 lat temu)

K_a_m_i_l

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2015

Skąd: Southampton

Widzę, że dużo osób miało załatwioną pracę. Powiedzcie mi jak to wygląda. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania w poradniku. Otóż dziwi mnie jedna rzecz. Aby wynająć mieszkanie trzeba mieć list od pracodawcy czy coś takiego, a żeby dostać ofertę trzeba mieć meldunek, bez którego się oferty nie dostanie. Czy pracodawca pisze list przed podpisaniem umowy, czy jak to jest. Gdzie szukacie pracy i mieszkania. Jak to wyglądało. A Ci którzy z Was szukali pracy w ciemno to po przyjeździe szliście do agencji od razu? Jak to wygląda. Proszę opowiedzcie mi Wasze historie.

[ Ostatnio edytowany przez: K_a_m_i_l 28-05-2015 18:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tifo89

Post #9 Ocena: 0

2015-05-28 19:16:34 (9 lat temu)

Tifo89

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 11-10-2014

Skąd: Brak

Nie wiem skąd masz takie info. Pokój bierzesz od Landlorda i on nic oprócz kasy od ciebie nie chce.

Depozyt+tygodniowy czynsz i możesz od razu mieszkać.

Ja po przyjeździe od razu poszedłem do wszystkich pobliskich agencji(około 10) i się porejestrowałem. Trzeba kompletnie nie znać angielskiego, albo być idiotą żeby nie znaleźć pracy, bo do mnie dzwonią niemal codziennie od miesiąca z nowymi ofertami i nie przyjmują do wiadomości, że już mam inną pracę.

[ Ostatnio edytowany przez: Tifo89 28-05-2015 19:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mnaw85

Post #10 Ocena: 0

2015-05-28 23:43:12 (9 lat temu)

mnaw85

Posty: 175

Mężczyzna

Z nami od: 26-04-2014

Skąd: Upton

Tifo89 nie operuj takimi stwierdzeniami. Wszystko zależy od regionu. W moim jest kiepsko z pracą, w większych miastach jeszcze jako tako, ale w przewadze są tu małe miejscowości i łatwo nie jest. Z reguły jak ktoś ma robotę to się jej trzyma.
Więc włączając się w temat, jak ktoś chce przyjechać w "ciemno" do UK to najlepiej niech wybierze oklepany region, a nie małe urokliwe wioseczki pośród pagórków i lasów, bo na nich jest najtrudniej się utrzymać, choć okolica wynagradza trudy niezastąpionym pięknem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,