MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd do Southampton

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rudylis

Post #1 Ocena: 0

2014-12-30 00:15:28 (9 lat temu)

rudylis

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 29-12-2014

Skąd: Southampton

Witam wszystkich!
Zamieszczam tego posta, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji o Southampton. Właśnie tam planujemy z chłopakiem wyjechać pod koniec lutego. Czy na forum są jakieś osoby z tego miasta? Czy jest ktoś, kto mógłby mi udzielić informacji jak obecnie wygląda tam rynek pracy? Na początek będziemy szukać zleceń typowo fizycznych: warehouse-y itp. Czy ktoś z was może pracował w takim miejscu? Czy dużo jest takich ogłoszeń? Mamy po 20 lat, chłopak ma uprawnienia na wózki widłowe, skończył technikum profil: operator obrabiarek skrawających oraz ma uprawnienia spawalnicze, angielski raczej "słabo" komunikatywny- nie wiem właściwie jak to nazwać. Ja jestem po liceum, nic specjalnego, mam doświadczenie w pracy w sklepie, na inwentaryzacjach, dorywczym roznoszeniu ulotek. Angielski: komunikatywny/średniozaawansowany. Jestem w trakcie studiów- filologia angielska, lecz niestety muszę odłożyć termin ukończenia ich. Chciałabym wiedzieć ile powinniśmy mieć pieniędzy na start? Czy to drogie miasto? Jakie są koszty mieszkania i jedzenia? Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktokolwiek udzielił mi jakichkolwiek informacji!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2014-12-30 09:12:41 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #3 Ocena: 0

2014-12-30 10:17:56 (9 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Prace w obrobce skrawaniem chlopak znajdzie na pewno. Wszedzie tutaj widze pelno ofert, zapewniaja nawet dodatkowe pelne szkolenie. Malo chyba malo chetnych do tej pracy.
Oczywiscie, nauka angielskiego, baaardzo istotna dodatkowo.

Pamietajcie, abyscie wzieli wszystkie swoje papiery potwierdzajace nauke itd. Nigdy nie wiadomo czy sie nie przyda.

Pogoda na pewno lepsza niz na polnocy, stad ceny mieszkan wieksze. Z kolei na polnocy na pewno wiecej pracy. Cos za cos. Ale to Anglia, praca dla chcacego zawsze sie znajdzie.

Moze to tylko moje wyobrazenie, ale mi sie wydaje, ze poludniowy akcent angielski jest bardzo ciezki. Sam caly czas sie do niego przyzwyczajam. Czasami brzmi jak kompletnie inny jezyk :)

[ Ostatnio edytowany przez: Kusiniak 30-12-2014 10:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2014-12-30 10:55:27 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rudylis

Post #5 Ocena: 0

2014-12-30 11:55:15 (9 lat temu)

rudylis

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 29-12-2014

Skąd: Southampton

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Co do akcentu to właśnie słyszałam odwrotnie, że to na południu jest łatwiej, ale to już chyba kwestia przyzwyczajenia :) Mam nadzieję, że pieniądze, które będziemy mieli ze sobą wystarczą na okres poszukiwań pracy. A co do pracy: *Kusiniak* naprawdę? Przeglądałam ogłoszenia i nie znalazłam żadnego w tym zawodzie, ale może słabo szukałam. Orientujesz się może czy dużo jest ogłoszeń na produkcję/pakowanie?
Mam jeszcze pytanie: jak wygląda sytuacja ze znalezieniem mieszkania? Czy da się je jakoś "zarezerwować" na odległość- będąc w Polsce? Jak w takiej sytuacji to załatwić, żeby nie zostać oszukanym?
I jeszcze jedno: jak najtaniej dostać się z lotniska stansted w Londynie do Southampton? Autobusem? Pociągiem?

[ Ostatnio edytowany przez: rudylis 30-12-2014 11:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #6 Ocena: 0

2014-12-30 12:56:20 (9 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Najlatwiej bedzie jak sama poszukasz pracy w internecie ;) Masz strony reed, indeed itd. Wyskakuje pelno. Plus dodatkowo osobista wizyta w agencjach. Jeszcze niedawno widzialem kilka ogloszen na oknach agencji.
Na produkcje tez widzialem duzo ogloszen, tez jest duzo w internecie. Szukaj, dzialaj.

Niestety na poczatek, ale mieszkania raczej nie zalatwisz. Agencja Ci nie wynajmie mieszkania, bo jestescie za krotko. No chyba, ze zaplacisz za 6 miesiecy z gory...
Poczytaj, wszystko jest na forum.

Pozostaja tylko pokoje. Mnie sie udalo jeszcze z Polski zalatwic i bardzo ladne mieszkanie, gdzie landlorda nie ma tygodniami. Ale mialem szczescie. To ruletka. Mozna sie niezle przejechac na wynajmie jeszcze z Polski.
Kolega z pracy zalatwil z Polski mieszkanie z grzybem. Zona nie chciala tak mieszkac, tak sie przerazila Anglia i juz wrocili do Polski ;)

Porownaj ceny biletow:
autokar - national express
pociag - national rail

Ogolnie autokarem jest taniej, ale sama sprawdz dokladnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2014-12-30 13:01:19 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Szukanie lokum czy pracy w Southampton nie odbiega jakos znaczaco od tego samego procesu w innych czesciach UK.
Poczytaj 'Jade do UK', znajdziesz chyba wszystkie odpowiedzi.
Zasugeruje tylko bardzo intensywna nauke jezyka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LeechPL

Post #8 Ocena: 0

2014-12-30 14:59:05 (9 lat temu)

LeechPL

Posty: 110

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: Londyn

Według mnie obraliście z chłopakiem bardzo ciekawy kierunek. Mieszkania w Southampton nie są aż takie drogie, pracy zapewne tam też nie brakuje, ładne miasto portowe. Solidny wybór jak na początek!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-03-04 12:57:09 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Odgrzeje temat.
Jak wrazenia z mieszkania w Southampton/okolice?
Powoli zaczynam myslec nad miejscem docelowym, z punktu widzenia pracy S. wyglada niezle, lepiej niz nasza wies ;).
A jak zycie, atmosfera?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #10 Ocena: 0

2018-03-04 13:04:51 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Noo, karjo, co by nie było, to przynajmniej tam jest pięknie! a ja jeszcze nawet nie byłam w Southampton :-(
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,