MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NewHere

Post #1 Ocena: 0

2013-01-06 17:34:14 (11 lat temu)

NewHere

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2013

Skąd: London

Jakby to było takie proste to bym nie wyjeżdżał. Nie chcę żeby ktoś źle mnie zrozumiał ale ja chcę uciec z polski już na zawsze bo to nie jest kraj do życia dla normalnych ludzi. Wiem, że w UK wcale nie musi być lepiej ale nie mam nic do stracenia a wszystko do zyskania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NewHere

Post #2 Ocena: 0

2013-01-06 17:43:12 (11 lat temu)

NewHere

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2013

Skąd: London

Pokój dla pary np. Londyn Zach. 100 Funtów za tydzień. Chyba nie jest źle

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2013-01-14 17:16:47 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kapryshyn

Post #4 Ocena: 0

2013-01-15 17:40:32 (11 lat temu)

Kapryshyn

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2013

Skąd: -

Hej!.
Przepraszam że podpinam się pod ten temacik ale poprostu nie chce pisać milionowego nowego. Słuchajcie na rozkmine mam pytanie - każdy tu pyta jak tam się zyję ile tam co kosztuje - to już mniej więcej wiem. Wiem co to NIN, umiem język w Polsce skonczylem studia jestem inżynierem, mam syna żonę - pracuję mam 2000 na reke żona w 3 etatach uzbiera z 3k zł. i teraz moje pytanie, będąc mną zostawilibyście to ? Tzn. wiadomo mam gdzie mieszkać ale nie mogę do końca spełnić swoich marzeń, jestem w pracy sumienny, ale nic z tego nie mam. Zostaje bez odzewu dłużej po godzinach - bezpłatnie. Oczekiwałbym tam poprostu zapłaty za moje wypociny, może za podniesienie troszkę komfortu życia. Chciałbym zabrać ze sobą poźniej żonę i dziecko. Tam mam znajomych kwaterę i pracę załatwią. Niestety nikt z nich nie ma dzieci żon. Dlatego pod tym kontekstem pytam. Trochę trudno mi z pracy takiej jakiej tu robie przesiąść się np na wózek, pracę w magazynie itp. ( już tutaj tak dorabiałem nie to że mi to nie pasuje poprostu uważam że mogę tam nawet taką pracą polepszyć sobie standard życia).
Proszę o opinię.
Z góry dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tiger85

Post #5 Ocena: 0

2013-01-15 17:46:05 (11 lat temu)

Tiger85

Posty: 89

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 09-12-2012

Skąd: London

powiem Ci tak ,masz rodzine i żona z dzieckiem chce zostać to Ci się nie opłaca. Na początek dostaniesz ok 1000 funtów na miesiąc z czego mieszkanie+wyżywienie+transport+inne potrzebne rzeczy to da jakieś 700-800 funtów i co przeslesz do Polski ? 200-300 funtów? Jakby nie bylo musisz utrzymywać dwa domy (pokoik w UK i mieszkanie w Polsce) lepiej dostawać te dwa tysiące bo w UK ci wyjdzie tyle samo!!! Czy musisz wyjeżdzać i rozdzielać się z rodziną za taką same jak nie niższe pieniądze niż w Polsce? Ludzie myslcie troszke !!! Co innego jeśli chcesz sciągnąc zone i dziecko i zona pójdzie do pracy wtedy we dwoje bedziecie zarabiać a Ty nic nie będziesz musiał wysyłac do Polski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kapryshyn

Post #6 Ocena: 0

2013-01-15 18:12:21 (11 lat temu)

Kapryshyn

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2013

Skąd: -

Tiger85 dziękuję za odpowiedź.
BTW ja myślę to tak marginesem :] A pytam tutaj bo po to są fora.
Tak jak napisałem wcześniej mamy ( wspólnie z żoną ) zamiar zamieszkać w UK.
Pierwsze parę miesięcy może pół roku na moje ogarnięcie się na sprowadzenie rodziny, moja zona bedzie oplacac mieszkanie w PL za swoja kase jeszcze w pracy w Polsce. Pozniej samo ono bedzie zarabiac a zona myk do mnie do UK.
Dziekuje za odp. czekam na resztę opinii. Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Kapryshyn 15-01-2013 18:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tiger85

Post #7 Ocena: 0

2013-01-15 18:32:08 (11 lat temu)

Tiger85

Posty: 89

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 09-12-2012

Skąd: London

to tak jak wspomniałem , jak z rodziną to może się oplacić a przyjazd tutaj by utrzymywac rodzine w Polsce (oczywiście zalezy za jaką kase)
to chyba mało opłacalny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2013-01-15 21:08:36 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kapryshyn

Post #9 Ocena: 0

2013-01-15 21:35:53 (11 lat temu)

Kapryshyn

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2013

Skąd: -

Dziekuję za odpowiedź.
Akurat nie do końca pracuję w zawodzie... Te moje prace ponad godziny wiązą się właśnie z pracami które mógłbym robić i bez studiów, jak właśnie jazdy na wózku. Kiedys i pracowalem na swoim stanowisku, niestety nie widze perspektyw na zmianę pracy ponieważ no jest tu coraz gorzej ze znalezieniem nowej a i na podwyżkę wiem że nie mogę liczyć. Stąd to moje mniemanie że skoro może takie rzeczy mógłbym robić za większą pensję czemu nie.


P.S. Czy ja wiem czy tylko bezrobotni lecą do Anglii ? :>

Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2013-01-15 21:57:57 (11 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A dlaczego nie w zawodzie w UK? Albo przynajmniej w tym, co robisz w Pl, tylko za £?
Inzynier to dosc chodliwe pozycje w UK, nawet jak wystartujesz z nizszej polki zarobkow.
Wyslij troche aplikacji z Pl, opracuj cv i listy w stylu angielskim, zobaczysz jaki bedzie odzew.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 15-01-2013 22:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,