MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

73 rocznica Zdbrodni Wołyńskiej

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Str 3 z 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2016-07-11 16:47:50 (8 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Mój dziadek też został zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD i także nie żywię nienawiści do Rosjan, z kilkoma się nawet przyjaźnię, podobnie jak z Ukraińcami, ale absolutnie nie uważam, że należy takie ciężkie tematy zamykać.

Po pierwsze wytłumacz nam jak ty doszłaś do tego, że stawiasz właściwie znak równości (zabili mi dziadka więc mam prawo) między zbrodnią na żołnierzach Wojska Polskiego, a zbrodnią na ludności cywilnej?

Ile tysięcy Polaków zgładzono, jakby nie patrzeć dość humanitarnym strzałem w tył głowy, a ile ludności cywilnej zarżnięto gorzej niż zabija się zwierzęta?

Co rozumiesz poprzez to, że "sprawę trzeba zamknąć"? Pytam na serio bo zupełnie nie rozumiem, mamy przestać obchodzić rocznicę tamtych wydarzeń? Albo obchodzić, ale blokować możliwość dodawania komentarzy pod artykułami o tym? Jak ty sobie to wyobrażasz? Każdy ma prawo do swojego zdania, a wiemy z historii, że ani Sowieci, ani Niemcy nie byli aż tak zezwierzęceni ani tak zdeterminowani, żeby gładzić i upadlać swoje ofiary, nawet po śmierci.

O zbrodni Wołyńskiej za mało ludzi w Polsce wie, przez lata się o tym milczało, a o takich nie wolno zapominać czy cokolwiek tam rozumiesz pod swoim "zamknąć" i nie ma to nic wspólnego z nienawiścią.



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaganek-oswiaty

Post #2 Ocena: 0

2016-07-11 16:53:28 (8 lat temu)

kaganek-oswiaty

Posty: 32

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 04-09-2015

Skąd: none

Cytat:

2016-07-11 16:40:13, Wielim napisał(a):
Skąd ty możesz wiedzieć co ja mogę a co nie ? To tobie się wydaje ze jak zabili twojego dziadka to ty masz prawo decydować o czym pisać , o czym mówić , o czym nie ? Bo kim ty jesteś? Ukraińskim agentem?
Proszę mi pokazać gdzie prezentuje mowę nienawiści? Napisałem prawdę w jaki sposób byli mordowani Polacy i przez kogo . To nie jest mowa nienawiści. To jest prawda , nic sobie nie wymyśliłem. Przeszłości nie zmienisz , można tylko o niej zapomnieć , ale dlaczego? Bo tobie się tak podoba?


Panie kolego, nie wiem o czym ty do mnie mowisz, ale w jednym masz racje.

Zapraszam Cie na historycy.org tam sobie mozesz poczytać a moze nawet podyskutować na interesujace tematy.

Ja ze swojej strony jedynie powiem ze polska szlachta to buli panowie a ukraincy to byli chlopi.

Pamiec o Jakubie Szeli jeszcze zywa a tutaj jest okazja oddac tym ktorzy zadeptali swieza niepodleglosc.

Zapytaj sie co zrobil Pilsudski na liwie etc idac na wschod.
I dlaczego litwini tak malo nas lubia. :-?


Dodatkowo pomysl chwile co sie musialo dziac, ze ci ukraincy zaatakowali polakow.

Za niewinnosc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-07-11 17:07:56 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2016-07-11 17:13:11 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Twierdzenie ze Ukraincy sa wyjatkowo okrutnym narodem to mowa nienawisci? Czy mozna wyobrazic sobie gorsze zbrodnie niz te ktore mialy miejsce podczas Rzezi Wolynskiej? Czy moza zabic drugiego czlowieka w bardziej okrutny sposob? I tu nie chodzi o sredniowiecze , tu chodzi o zaledwie poprzednie pokolenie , 70 lat temu. Do dzis na ukrainie stoja pomniki bandery a takze nazywa sie tak ulice w ukrainskich miastach

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #5 Ocena: 0

2016-07-11 17:38:11 (8 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Cytat:

2016-07-11 16:53:28, kaganek-oswiaty napisał(a):
Cytat:

2016-07-11 16:40:13, Wielim napisał(a):
Skąd ty możesz wiedzieć co ja mogę a co nie ? To tobie się wydaje ze jak zabili twojego dziadka to ty masz prawo decydować o czym pisać , o czym mówić , o czym nie ? Bo kim ty jesteś? Ukraińskim agentem?
Proszę mi pokazać gdzie prezentuje mowę nienawiści? Napisałem prawdę w jaki sposób byli mordowani Polacy i przez kogo . To nie jest mowa nienawiści. To jest prawda , nic sobie nie wymyśliłem. Przeszłości nie zmienisz , można tylko o niej zapomnieć , ale dlaczego? Bo tobie się tak podoba?


Panie kolego, nie wiem o czym ty do mnie mowisz, ale w jednym masz racje.

Zapraszam Cie na historycy.org tam sobie mozesz poczytać a moze nawet podyskutować na interesujace tematy.

Ja ze swojej strony jedynie powiem ze polska szlachta to buli panowie a ukraincy to byli chlopi.

Pamiec o Jakubie Szeli jeszcze zywa a tutaj jest okazja oddac tym ktorzy zadeptali swieza niepodleglosc.

Zapytaj sie co zrobil Pilsudski na liwie etc idac na wschod.
I dlaczego litwini tak malo nas lubia. :-?


Dodatkowo pomysl chwile co sie musialo dziac, ze ci ukraincy zaatakowali polakow.

Za niewinnosc?



Drogi kaganku oświaty pomijając już wszystko inne Polscy i Ukraińcy piszemy zawsze z dużej litery!!!Polacy i Ukraińcy
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2016-07-11 18:29:37 (8 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Jakoś z Niemcami sobie nierozdrapujemy ran i nie straszymy się sobą no ale Niemcy nie nazywają imionami nazistów swoich ulic. Jak jest wszystko raz powiedziane i nazwane po imieniu to pozostaje już przebaczenie i pamięć o ofiarach. W przypadku Rzezi Wołyńskiej trudno się dziwić, że ludzi boli temat i nie chcą zamykać tematu na tym etapie



[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 11-07-2016 18:38 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2016-07-11 20:05:22 (8 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ojojoj, zaczyna sie kompleksowe podejscie do tematu. Tak, trzeba spojrzec na nas, na Polakow, przeciez my napadlismy 100 wsi zamieszkanych przez Ukraincow i przybijalismy male dzieci do drzwi. Nie ma tematu bo niektorzy na tym forum wybaczyli (jakby kogos obchodzilo zdanie byle emigranta w imieniu Narodu i polskich interesow). Mowa nienawisci w obronie ukrainskich potomkow SS galizien buha-haha-haha. Jest tak dawno po wojnie, ze trza isc na piwko do manczesterskiej speluny a nie glowe sobie zaprzatac ludobojstwem 100 tys Polakow. Bo to juz bylo a ja mysle przecie o jutrzejszym dniu w pracy a nie o pierdolach.

,,Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

Czy słyszałeś modłę Panie,
Oczy ojca czy pamiętasz,
Gdy hańbili córkę jego
Banderowcy jak zwierzęta...
On na drzwiach ukrzyżowany
Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
Zlitowali się oprawcy
Skłuli oczy bagnetami...

Czy widziałeś Ojcze Święty
Patrząc z góry przez firmament
Dzieci śliczne jak aniołki
Na sztachety powbijane...
Kto je teraz poprowadzi
Na spotkanie z Tobą Boże,
One przecież takie małe
Zbłądzą same w tych przestworzach...

Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,
która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała,
rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,
groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu
świeczki za Nich tu postawić.''

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 11-07-2016 20:10 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2016-07-11 20:18:51 (8 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2016-07-11 11:44:12, mancun napisał(a):
Nie zapominamy, ale watpie, ze bylo to najokrutniejsze ludobojstwo w historii.

Nie histeryzuj, ze Ukraincy moga zrobic to znowu, Polacy tez kilka rzeczy moga powtorzyc z wlasnej historii - ZADEN NAROD NIE JEST SWIETY.
Poki co to Ukraincy oficjalnie przeprosili i zlozyli kwiaty przed pomnikiem, zyczylabym sobie takiego zachowania polskich wladz gdzie trzeba, zamiast podsycania nacjonalizmu.

BTW jesli ciezarnej rozpruje sie brzuch, to umiera w kilka minut, wiec czy szklo czy zywy kot wlozony do srodka nie ma juz dla niej zadnego znaczenia.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>mancun</i> 11-07-2016 11:44 ]




To nie jest zadna personalna wycieczka ani zwykla wycieczka ale malo obchodzi mnie zdanie osoby w takim temacie, ktora ,,od zawsze czula sie zwiazana z tym krajem, ktora wreszcie wyzwolila sie od RP i wyjechala do UK'' po czym zrobiwszy sobie paszport moralizuje innych ,,mowa nienawisci''.

Murzynskosc charaktryzuje sie glownie tym, ze jak jest teamt o kumplach Hitlera, ktorzy z zimna krwia wymordowali 100 tys kobiet, dzieci, starcow to bwana od razu patrza na Polakow. Zrobcie sobie mariany wlasne swieto ludobojstwa .... (wstaw odpowiednie) przez polskich nacjonalistow i sobie te swieto celebrujcie a nie smiecicie tak wymowny watek.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #9 Ocena: +1

2016-07-11 20:38:51 (8 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 11-07-2016 20:40 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

zuczek2246

Post #10 Ocena: 0

2016-07-11 20:57:02 (8 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2016-07-11 11:44:12, mancun napisał(a):

BTW jesli ciezarnej rozpruje sie brzuch, to umiera w kilka minut, wiec czy szklo czy zywy kot wlozony do srodka nie ma juz dla niej zadnego znaczenia.


Dobrze czujesz się ???

Mimo , że jesteś kobietą to zero empatii w tobie i zrozumienia tego co działo się w tamtych czasach .

Chichot historii .
Teraz walczymy i wroga szukamy w Rosji pomagając Ukrainie , a w latach 2 wojny światowej Polacy pod okupacją Rosjan mogli czuć się bezpieczniej niż pod okupacją Niemiec , kiedy to Ukraińcy wymyślali coraz to okrutniejsze sposoby zabijania Polaków.

Szczęście w nieszczęściu , że tamte tereny w 39 roku zajęli Rosjanie i że dopiero w 43 roku Niemcy przejęli kontrolę na Wschodnią Polską , bo cywilne ofiary liczone byłyby w milionach , a nie tysiącach.

Nie był to tylko Wołyń , ale także Wschodnia Małopolska.



Piszesz coś o zamknięciu tematu przez Polaków .

Napisz mi ile czasu będziemy udawali , że nic się nie stało i nie działo , tylko po to , żeby inni klepali nas po plecach załatwiając swoje interesy naszym kosztem.

Teraz jest najlepszy czas , żeby zamknąć tą sprawę , bo pomagamy Ukrainie wysyłając im gaz , pieniądze , broń i przyjmując milion Ukraińców fundując im stypendia na uczelniach .

Tylko do tego potrzebne są dwie strony .
Polacy i Ukraińcy.

Możliwe , że społeczeństwo ukraińskie nie ma wiadomości jak działały oddziały nacjonalistów OUN i UPA na terenie Polski, a ich jedyną wiedzą jest to , że walczyli o wolność Ukrainy z Rosjanami i Niemcami ?


Ale politycy ukraińscy dobrze wiedzą jakie masakry były dokonywane przez ukraińców , a co dzieje się 70 lat po tamtych wydarzecniach?

Bliższe czasy:

Były prezydent Polski B.Komorowski jedzie na Ukrainę , gdzie zostaje grzecznie przywitany.



Była PO teraz jest PIS i nie ma ustawy o ludobójstwie .

Jest ustawa , gdzie napisane jest " znamiona ludobójstwa".

W prawie nie ma takiego terminu jak znamiona ludobójstwa.

Było albo nie było . Nic po środku.


Ukraińscy studenci z Przemyśla fotografowali się z flagą UPA. Internauci atakują ich uczelnię

http://wyborcza.pl/1,76842,16821228,Ukrainscy_studenci_z_Przemysla_fotografowali_sie_z.html


Dopóki rządził tam Janukowycz było spokojnie . Jak do władzy doszli proamerykańscy Juszczenko i Poroszenko ruch Bandery odradza się i zobaczycie , że otworzona została Puszka Pandory przez Amerykanów tak samo jak było to zrobione na Bliskim Wschodzie.

Aby znowu historia się nie powtórzyła , kiedy Unia Europejska zacznie rozpadać się , muzułmańscy terroryści z ISIS zaczną wyskakiwać i zabijać europejczyków , a na terenie Polski zacznie się konflikt z Rosją .


Amerykanie podpalają z premedytacją Europę i jeżeli nie obudzimy się to nie będziesz Mancun pisała do Wielima , żeby nie histeryzował , bo wszystko idzie w tą stronę co wyżej napisałem, a wtedy Ukraińcy , którzy w liczbie miliona osób już są w Polsce będą walczyć o oderwanie Małopolski od Polski , a wtedy może być znowu za pózno...

[ Ostatnio edytowany przez: zuczek2246 11-07-2016 21:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,