MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

73 rocznica wybuchu II wojny światowej...

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Nie_z_tej_bajki

Post #1 Ocena: 0

2012-09-17 20:15:33 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

"I Chrystus z kulą w tyle głowy"...
Ten motyw był też w filmie "Katyń" - Chrystus zerwany z Krzyża, z dziurą w tyle głowy, przykryty wojskowym płaszczem z naszytą niebieską wstążką...

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vertigo

Post #2 Ocena: 0

2012-09-17 20:54:31 (12 lat temu)

vertigo

Posty: 182

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: Hampshire

If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vertigo

Post #3 Ocena: 0

2012-09-28 13:15:25 (12 lat temu)

vertigo

Posty: 182

Kobieta

Z nami od: 11-02-2012

Skąd: Hampshire

Kapitulacja Warszawy – o godzinie 13.15, w dniu 28 września 1939 w budynku fabryki Skody na Rakowcu gen. Tadeusz Kutrzeba i gen. Johannes Blaskowitz podpisali umowę o kapitulacji Warszawy. Ustalono, że do niewoli pójdą tylko polscy oficerowie, żołnierze mieli zostać zwolnieni do domów. Ostatecznie do niewoli niemieckiej dostało się ok. 120-140 tys. polskich żołnierzy walczących w obronie Warszawy. Prezydent miasta Stefan Starzyński wygłosił ostatnie przemówienie przez radio. Mieszkańcom miasta wiadomość o poddaniu się ogłoszono za pośrednictwem plakatów. W trakcie walk zginęło 10 tys. mieszkańców i 2 tys. wojskowych. Zniszczeniu uległo 10 procent budynków, w tym Zamek Królewski. Dla stolicy zaczął się sześcioletni okres okupacji niemieckiej.
If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #4 Ocena: 0

2012-09-28 16:21:03 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Całe życie mieszkałam w starej kamienicy - w moim domu rodzinnym wcześniej było mieszkanie oficerskie - mój ś.p. Dziadziu był jednym z wyższych rangą. Do dzisiaj mam jego medale i krzyże...
Po przeciwnej stronie ulicy stoi stary bunkier - odremontowany już. Ale zawsze gdy jest jakaś rocznica, wyje stamtąd syrena. OD dziecka mnie przerażała - tak jak teraz w tym drugim filmiku. Aż łzy w oczach zawsze mam, gdy słyszę jej dźwięk - i nie mam pojęcia dlaczego...
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,