MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"HOLD" - zakup nieruchomosci przez niepelnosprawnego.

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

CuriousCatAlive

Post #1 Ocena: 0

2023-02-21 22:35:15 (rok temu)

CuriousCatAlive

Posty: 690

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Czy oprocz mnie sa tu jeszcze jakies osoby z dlugotrwala niepelnosprawnoscia, zamieszkale na terenie Anglii?

Od 2021 roku istnieje w Anglii - ale obecnie nie w calej Wielkiej Brytanii - program HOLD- home ownership for people with long-term disabilities.

Przypadkowo sie dowiedzialam. Ciekawe czy ktos probowal.

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #2 Ocena: 0

2023-02-25 23:26:23 (rok temu)

CuriousCatAlive

Posty: 690

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Program HOLD jest o tyle fajny ze mozna starac sie o zakup udzialu na zasadzie Shared Ownership w dowolnym wystawionym na sprzedaz budynku w Anglii - oczywiscie jezeli nie mozna znalezc odpowiedniej nieruchomosci oferowanej juz od poczatku na zasadzie Shared Ownership.

Natomiast malo niepelnosprawnych osob sie kwalifikuje do udziału w tym programie nie tylko z uwagi na fakt ze osoby uzupelniajace niskie dochody zasilkami odpadaja, ale tez dlatego ze nie wiadomo kto mialby zakupic pozostala czesc nieruchomosci wspolnie z niepelnosprawnym. Myslalam ze council, ale w mojej dzielnicy oni sie w ten program nie angazuja. Wiec pozostaje szukac zainteresowanej Housing Association ktore maja dowolnosc decyzji o ewentualnym przystapieniu do HOLD. Czyli, ubieganie sie o udzial w tym programie wyglada mi obecnie na walke z wiatrakami..

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #3 Ocena: 0

2023-08-25 01:16:49 (8 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 690

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Pomyslalam ze dopisze jeszcze tutaj ze teoretycznie HOLD dziala na terenie Anglii, ale nie jest praktykowany nigdzie w Londynie. Pani specjalizujaca sie w kredytach hipotecznych dla niepelnosprawnych wytlumaczyla mi telefonicznie ze z uwagi na ceny, w Londynie i ogolnie wewnątrz M25 nie jest to wykonalne. To by było na tyle co do terenu Anglii.
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,