MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż nieruchomości w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2021-05-30 17:34:22 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Hej, czy ktos tu z forum sprzedawal nieruchomosc w Polsce? Zastanawiam sie czy warto wiazac sie z agencja czy lepiej samodzielnie sprzedawac w internecie?
Przegladalam temat w sieci- widze tylko ze agencje odradzaja umowy "otwarte" na rzecz umow "na wylacznosc".

Ktos cos?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wit_oldo

Post #2 Ocena: 0

2021-05-30 17:54:42 (3 lata temu)

wit_oldo

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest spory a nawet duży popyt na działki i domy. Jak podpiszesz umowę na wyłączność to masz ograniczone możliwości negocjacji z kupującym. W przypadku kupca przypadkowego(nie przez agencję) musi wyłoźyć dla niej prowizję.
To działa przez cały czas trwania umowy. Każdy kupujący liczy koszty całkowite.

Jak kupowałem mieszkanie dla córki to sprzedający opuścił cenę ale prowzję dla agencji wyłożył z własnej kieszeni. Szybki obrót, ja mam pieniądze i jestem zdecydowany a jemu zależy n szybkiej sprzedaży.

[ Ostatnio edytowany przez: wit_oldo 30-05-2021 18:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2021-05-31 11:20:28 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

wit_oldo dziekuje za odpowiedz.
💜
No coz, mam nadzieje ze popyt na dzialki i domy utrzyma sie duzy. Na razie sprzedaz dopiero w planach u mnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #4 Ocena: 0

2021-05-31 12:23:01 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Agencje w Polsce to całkowita pomyłka, jedyne czego możesz się po nich spodziewać poza umowa to to ze dadzą ogłoszenia w internecie. Praktycznie żadnego doradztwa, nie biorą udziału w oglądaniu domu ( i to wcześniej bo teraz w pandemii to na sto procent). Umowy maja tak sporządzone, ze nawet jak ty sam sprzedasz dom to i tak się upomną o prowizje, agencje maja ludzi którzy sprawdzają czy nieruchomości z umowami u nich nie zmieniły właściciela. Dodatkowo przy ogłoszeniach dopisek bezpośrednio jest nieprzypadkowo uważany za atut
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #5 Ocena: 0

2021-05-31 12:43:10 (3 lata temu)

iwona38

Posty: 2329

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Ja sprzedawalam 5 lat temu mieszkanie przez agencje. Zlozylam zlecenie i nic mnie wiecej nie interesowalo. Wszystko zalatwili sami, trzeba bylo tylko pojechac i podpisac umowe sprzedazy. Jak sie mieszka za granica to niewatpliwie atut bo inaczej musialabym latac do Polski i pokazywac mieszkanie zainteresowanym. Minusem jest oczywiscie koszt.
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2021-05-31 18:20:27 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 29247

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja sprzedałam sama, bez agencji. Jeszcze walczyłam z agencjami, które skopiowaly moje ogłoszenie i podwyższyły cenę, żeby uwzględnić swoją prowizję.

Mieszkanie pokazywała moja matka. Jak nie ma kto pokazywać, to opcje są ograniczone.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Horacy21

Post #7 Ocena: 0

2024-07-02 17:51:07 (4 miesiące temu)

Horacy21

Posty: 279

Mężczyzna

Z nami od: 10-02-2021

Skąd: Reading

Witam.

Mnie się udało sprzedać nieruchomość bezpośrednio. Mam teraz natomiast inny problem - jak najlepiej przelać pieniądze z PL do UK?
Chciałbym uzyskać jak najlepszy kurs, bo to większa kwota.

Mniejsze kwoty przelewam Revolutem, ale takiej dużej to oni chyba nie ogarną.

Będę wdzieczny za wszelkie porady.

Dzięki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2024-07-02 18:37:38 (4 miesiące temu)

dominikana36

Posty: 3227

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Zalezy jak kwota. Jak do 100tys funtow to spokojnie mozesz Revolutem tylko rozbij na mniejsze sumy, kilka-kilkanascie transakcji, rozloz troche w czasie. No chyba, ze sie "pali". Ale ja bym sie bardziej bala "zamrozenia" duzej jednorazowej wplaty przez brytyjski bank, niz kilku-kilkunastu tysiecy prze Revolut. No i niestety polskie banki maja absolutnie zlodziejski kurs wymiany i koszty przelewu, jakbys chcial uzyc opcji wymiany po ich kursie, wplacie na konto walutowe i przelew tu.
Ja duzo przelewam w obie strony od lat, do 10tys funtow jednorazowo, nigdy nie mialam problemu. za to kiedys mi LLoyds zamrozil kilka tysiecy, ot tak. Na 3 tyg.I jakis rok temu chcialam przelac z LLoyds na swoje wlasne konto walutowe w ING 5000, laskawie sie udalo ale musialam do nich dzwonic, logowac sie itd zeby ta trasakcje zaakceptowali. Nigdy wiecej. Jakby to co najmniej z pol banki bylo. Nationwide jest jeszcze gorszy. A, i takie wplaty ida zawsze z mojego konta ,przez moje konto, na moje konto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #9 Ocena: 0

2024-07-02 18:43:34 (4 miesiące temu)

rafald

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Dominikana - a jak jest w przypadku przelewów z konta walutowego w funtach na konto tu? Są jakieś przewalutowania?
Kiedyś w PL korzystałem z kantoru internetowego wpłacając GBP z walutowego i wypłacając PLN na złotówkowe. Kurs wymiany dużo korzystniejszy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2024-07-02 18:55:04 (4 miesiące temu)

karjo1

Posty: 20861

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cos sie zmienilo w kwotach przelewow i okresach rozliczeniowych, warto na biezaco sprawdzac przy wiekszych kwotach.

Co do przelewow w obie strony sprawdza sie (mimo zawirowan) barclays -> alior kantor netowy -> alior bank.
W miare sensowne kursy, szybkie przelewy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,