MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno domu z kims spoza rodziny, na cele inwestycyjne.

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

xxxx1234

Post #1 Ocena: 0

2020-08-03 09:40:20 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2020-08-03 09:04:46, ZlotaPerla1 napisał(a):
Od kiedy to prawnik przyznaje kredyt na dom? Nawet jak by takowa już była to bank i zdolność kredytowa - i mogą sobie taką umowę ...


Mi nie chodziło o przyznawanie kredytu tylko o stworzenie umowy pomiędzy autorką tematu a jej koleżanka, w 2015 roku otwierałem w Polsce firmę z kolegą ja wykładałem gotówkę kolega brał kredyt i prawnik tworzył umowę, w której było zawarte jak się będziemy dzielić zyskami, kto ma jakie obowiązki, jak będzie wyglądał podział zysków po ewentualniej sprzedaży firmy itd...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2020-08-03 10:04:33 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

null
Cytat:

2020-08-03 09:40:20, xxxx1234 napisał(a):
Cytat:

2020-08-03 09:04:46, ZlotaPerla1 napisał(a):
Od kiedy to prawnik przyznaje kredyt na dom? Nawet jak by takowa już była to bank i zdolność kredytowa - i mogą sobie taką umowę ...


Mi nie chodziło o przyznawanie kredytu tylko o stworzenie umowy pomiędzy autorką tematu a jej koleżanka, w 2015 roku otwierałem w Polsce firmę z kolegą ja wykładałem gotówkę kolega brał kredyt i prawnik tworzył umowę, w której było zawarte jak się będziemy dzielić zyskami, kto ma jakie obowiązki, jak będzie wyglądał podział zysków po ewentualniej sprzedaży firmy itd...


A to chodzi o zakup domu w Polsce?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2020-08-03 10:04:41 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Declaration of Trust (also known as a Deed of Trust)

https://www.simpsonmillar.co.uk/media/do-i-need-a-declaration-of-trust-uk/

A Declaration of Trust would typically include some or all of the following:

-Confirmation of the deposit amounts initially contributed by each party. This can also include payments made towards legal costs and stamp duty.
-Confirmation of the percentage of the equity to be repaid to each party if the property is sold – this may be a fixed percentage or a percentage that changes over time
-Confirmation of each party’s intended contributions for the payment of the mortgage and maintenance of the property and other bills such as utilities or council tax
-Details confirming to whom the rental income is to be paid if the property is a buy to let – for example to make use of a non-earning or lower earning party’s income tax allowances.
-Details of any arrangements for valuation of the property in the event of a sale or one person buying another’s share.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #4 Ocena: 0

2020-08-03 10:40:48 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

null
Cytat:

2020-08-03 10:04:33, ZlotaPerla1 napisał(a):
null
Cytat:

2020-08-03 09:40:20, xxxx1234 napisał(a):
Cytat:

2020-08-03 09:04:46, ZlotaPerla1 napisał(a):
Od kiedy to prawnik przyznaje kredyt na dom? Nawet jak by takowa już była to bank i zdolność kredytowa - i mogą sobie taką umowę ...


Mi nie chodziło o przyznawanie kredytu tylko o stworzenie umowy pomiędzy autorką tematu a jej koleżanka, w 2015 roku otwierałem w Polsce firmę z kolegą ja wykładałem gotówkę kolega brał kredyt i prawnik tworzył umowę, w której było zawarte jak się będziemy dzielić zyskami, kto ma jakie obowiązki, jak będzie wyglądał podział zysków po ewentualniej sprzedaży firmy itd...


A to chodzi o zakup domu w Polsce?


To jakaś różnica czy w Polce czy w UK? W UK przecież też można skorzystać z pomocy prawnika w celu stworzenia umowy, która zabezpieczy obydwie strony. Ja tutaj nie widzę żadnej różnicy. Chyba, że o czymś nie wiem i może w tym kraju prawnicy zajmują się zupełnie czymś innym niż w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2020-08-03 16:11:30 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2020-08-03 00:47:24, NIUNKA28 napisał(a):

Tylko ja jestem singelką, a ona ma rodzinę: męża i 2 dzieci (mieszkaja w swoim domu). Obawiam sie jakis potencjalnych prawnych problemow w przyszlosci. Wiadomo ze ja ma 50 proc i ona mialaby 50proc.A co jakby ktorej z nas cos sie stalo (*wypadek, choroba* zanim to zostanie sprzedane)? Jej maz i dzieci wejda w jej 50 proc. Tak samo u mnie: moje 50 proc otrzyma moj brat (moja jedyna rodzina). Wiadomo ze rodzina moze robic problemy przy pozniejszej sprzedazy...albo nawet ktoras z nas moze sie rozmyslwc co do sprzedazy. Jak to prawnie zapisac, ze obie strony i ich zstępni zobowiazuja sie do sprzedazy domu po splaceniu mortgage?


Podzielam opinię co Misia napisała.

Dla specjalisty prawnika napisać umowę "spółki" nie powinno być problematyczne ale Może być (raczej na pewno będzie) jak podzielić obowiązki i jak wykonywać zarząd nieruchomością.
Pomiędzy wspólnikami to tak jak w małżeństwie kłótnia o małe detale i kto ma rację albo kto zawinił bo coś poszło "nie tak".
I co? z tym iść do adwokata ? tu raczej na ukojenie nerwów będzie psycholog potrzebny.
Np.: lokator dzwoni mi że jest problem ze "spłuczką" w toalecie.
W takiej sytuacji biorę narzędzia i wszystkie możliwe podzespoły do wymiany i czasem to tylko 15 minut a czasem 2 godziny jak wszystkie "bebechy" trzeba wymienić.
Będąc ze wspólnikiem to by wypadało skonsultować się ze wspólnikiem zadzwonić po hydraulika i nadzorować jego pracę.
Rachunek za serwis to po 50% ale jak wycenić mój czas co to będę nadzorował?
Jak to sam naprawię i wystawie rachunek wspólnikowi to może na takich reperacjach sobie dobrze dorobię i mojego wspólnika "puszczę z torbami"?
Takich telefonów od lokatora może być sporo : wilgoć w łazience, wentylacja w łazience, przeciekający dach, źle ocieplone ściany, ogrzewanie, okna, drzwi, elektryczność, pęknięcia tynków, schody, wykładziny podłogowe, płot, ogród, podjazd, itd.
Oczekiwania lokatora : płacę to wymagam, znam swoje prawa a jak nie to zadzwonię gdzie trzeba, itd.
Dla przyszłych zysków chcecie zainwestować w nieruchomość, czyli trzeba zakładać że umiecie liczyć pieniądze a to najczęściej jest kością niezgody bo każdy inaczej liczy.

Ja muszę się przyznać na wspólnika się nie nadaję (ale próbowałem) jestem człowiekiem "czynu" "akcji", ale cierpliwym w stosunku do innych oraz dużego doświadczenia, dobrych pomysłów, trafnych decyzji. W moim przypadku wspólnik to "kula u nogi".
Po roku wykupiłem wspólnika i skończyły się dyskusje nic nie wnoszące.

Może ktoś inny napisze pozytywne osobiste doświadczenia ze spółki co trwała co najmniej 10 lat.

Kupić dom do remontu i po kilku miesiącach po remoncie z zyskiem sprzedać to co innego.




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-08-03 16:33:39 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

kiedys sam o tym myslalem w teorii cala sytuacja wydaje sie miec same plusy

ale wiadomo jak jest ze spolkami... tym bardziej takimi z dupy pod tytulem kupmy sobie chate na pol hehe zawsze ktos daje z siebie wiecej a kto mniej
pojawiaja sie konflikty

na szczescie wybilem sobie ten pomysl z glowy tzn na miejsce kumpla wskoczyla zona
: )


tak czystej ciekawosci to ile masz/macie na depozyt a ile kosztuje dom ktory mielibyscie zamiar kupic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2020-08-03 17:25:44 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

To jeszcze raz ja...

A jak bys tak natrafila na takich wynajmujacych, co nie placa? Takich "cwanych" nie brakuje...
Ciaglo by sie to miesiacami.... same straty... zanim doszlo by do eviction.
Jak tak strasznie chcesz cos kupic, a Cie nie stac, kup mieszkanie dwupokojowe sama. Wynajmij pokoj. Bedziesz miec logger. Jak Ci nie pasuje, szybko mozna zmienic.

Nawet w najlepszym malzenstwie dochodzi do "zgrzytow" na temat posiadlosci. Cos mi sie wydaje, ze KOLEZANKA widzi w tym swoj interest dlatego nalega.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,