MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Koniec umowy najmu z agencją wynajem od landlorda....

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DAAVIDF2

Post #1 Ocena: 0

2019-11-02 14:21:55 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Witam mam pewien problem.
Otóż 4 lata wynająłem swój dom przez agencje, niestety w tytm roku landlord postanowił zakończyć współpracę z wyżej wymienioną agencją.
Landlord chce żebym dalej wynajmował tem dom bezpośrednio od niego ( dla mnie nie ma problemu).
Dzisiaj agencja wręczyła mi pismo, że koniec umowy najmu następuje 31/12/2019 i mam przygotować dom do inspeckji.
Kontaktowałem się z Landlordem pierwsze co powiedział ,że muszę dom zostawić pusty jednak z logosticznego punkto widzenia jest to ciężkie do realizacji ( trzeba wynająć , schowaek przemalować mieszkanie na magnolię, załatać dzieury po TV etc).
Depozyt jaki mam wpłacony to 1150 funtów.
Landlord w końcu powiedział, że ogarnie to bez wywozu rzeczy ale ma u mnie mały poziom zaufania.
Czy ma ktoś pomysł ale miał podobną sytuację jak to ogarnąć w szczególności chodzi ,żeby nie narażać na stres dzieciaków.

Z góry dziękuję za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-11-02 14:41:47 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wyglada na to, ze landlord chce zaoszczedzic na prowizji dla agencji, udac ze Ty sie wyprowadziles i zdales lokal. Zapewne gdybys zostal, to agencji nalezalaby sie prowizja.

Skoro agencja dala wypowiedzenie, to dzialala na jego polecenie i wypowiedzenie jest wiazace. Jesli masz sie bujac z udawaniem, ze Cie nie ma, to landlord powinien pokryc wszystkie koszty. Rownie dobrze mozesz poszukac nowego lokalu, skoro masz przechodzic przez caly proces, marnowac czas i pieniadze.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #3 Ocena: 0

2019-11-02 14:44:36 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

właśnie che uniknąć wynajęcia nowego domu bo ma tu troche zrobione, oraz zbliżam się do kupna swojego pierwszego domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #4 Ocena: 0

2019-11-02 14:46:30 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-11-02 14:41:47, Richmond napisał(a):
Wyglada na to, ze landlord chce zaoszczedzic na prowizji dla agencji, udac ze Ty sie wyprowadziles i zdales lokal. Zapewne gdybys zostal, to agencji nalezalaby sie prowizja.

Skoro agencja dala wypowiedzenie, to dzialala na jego polecenie i wypowiedzenie jest wiazace. Jesli masz sie bujac z udawaniem, ze Cie nie ma, to landlord powinien pokryc wszystkie koszty. Rownie dobrze mozesz poszukac nowego lokalu, skoro masz przechodzic przez caly proces, marnowac czas i pieniadze.

całe koszta przeprowadzki i remontu to pewnie koło 1000 to w najgorszym wypadku wolałbym pokryć tą prowizję np z depozytu, etc, narazie uzgodniłem spotkanie z Landlordem zobacze jak możną wyjść z tej sytuacji

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #5 Ocena: 0

2019-11-02 14:48:41 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-11-02 14:41:47, Richmond napisał(a):
Wyglada na to, ze landlord chce zaoszczedzic na prowizji dla agencji, udac ze Ty sie wyprowadziles i zdales lokal. Zapewne gdybys zostal, to agencji nalezalaby sie prowizja.

Skoro agencja dala wypowiedzenie, to dzialala na jego polecenie i wypowiedzenie jest wiazace. Jesli masz sie bujac z udawaniem, ze Cie nie ma, to landlord powinien pokryc wszystkie koszty. Rownie dobrze mozesz poszukac nowego lokalu, skoro masz przechodzic przez caly proces, marnowac czas i pieniadze.

Odnośnie zaoszczędzenia jest to prawda bo na nowych warunkach mam płacić 25 funtów mniej niż dotychczas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-11-02 15:08:44 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A ile czasu brakuje Ci do kupna domu? Jestes juz w procesie? Zawsze mozesz nie wyprowadzic sie po zakonczeniu umowy i landlord bedzie musial wziac Cie do sadu. Oczywiscie jak nie chce tego robic, to nie musi. To potrwa co najmniej kilka miesiecy.

Generalnie stawia Cie w trudnej sytuacji dla wlasnej korzysci finansowej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #7 Ocena: 0

2019-11-02 15:12:30 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Niestety kupno na koniec 2020 roku, właśnie jutro mam spotkanie zobaczymy co da się zrobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #8 Ocena: 0

2019-11-02 15:29:14 (4 lata temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-11-02 15:08:44, Richmond napisał(a):
A ile czasu brakuje Ci do kupna domu? Jestes juz w procesie? Zawsze mozesz nie wyprowadzic sie po zakonczeniu umowy i landlord bedzie musial wziac Cie do sadu. Oczywiscie jak nie chce tego robic, to nie musi. To potrwa co najmniej kilka miesiecy.

Generalnie stawia Cie w trudnej sytuacji dla wlasnej korzysci finansowej.


Jak wygląda sprawa załatwienia tego sądownie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2019-11-03 09:05:36 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4022

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Musialby Cie sadownie wyeksmitowac, to przynajmniej trzy miesiace, byc moze dluzej. Dosc nieprzyjemna sytuacja. Jak pisze Richmond , albo sie dogadaj z landlordem, zeby pokryl Twoje koszty , albo szukaj czegos innego . Rok czasu to jednak dosc dlugo,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-11-03 09:15:19 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Landlord chcialby miec ciastko i zjesc ciastko. Robi szopke dla agencji pokazujaca, ze lokator sie wyprowadza, w ten sposob nie musi juz placic agencji zadnej prowizji za nowego lokatora. Jednoczesnie chce, zeby nowym lokatorem byl stary lokator i w ten sposob ma ciaglosc oplat i nie ponosi kosztow szukania i sprawdzania nowego lokatora.

Moj landlord chcial przechytrzyc kiedys agencje Foxtons. Przedluzyl umowe bezposrednio z nami, pomijajac agencje. Foxtons wzielo go do sadu i wygralo.

Eksmisja to miesiace, ale wziawszy pod uwage, ze to szopka na pokaz, to sprawa nie musi toczyc sie w tym kierunku, bo to wybor landlorda. Tak samo jak kwestia depozytu, malowania i latania dziur. Agencja moze zrobic inventory na koniec, ale landlord nie musi pobierac pieniedzy z kaucji, moze zgodzic sie na zwrot calego depozytu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,