MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Periodic tenancy a zmiana nazwiska

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kingarthur

Post #1 Ocena: 0

2019-09-20 20:23:01 (5 lat temu)

kingarthur

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2014

Skąd: Kent

Update.

Doszedłem z landlordami do porozumienia i napiszemy tylko aneks do umowy.

Okazuje się, że cały problem jest w tym, że klasyczne polskie nazwiska kobiet kończą się na 'a', a męskie na 'i'. Tak też jest w naszym przypadku. Według anglików nasze nazwiska powinny być te same, jeżeli podstawą do zmiany nazwiska jest zawarcie związku małżeńskiego. Ślub braliśmy cywilny w UK, następnie robiliśmy umiejscowienie aktu ze zmianą nazwiska żony w polskim USC. Później żona zmieniła nazwisko na dowodzie osobistym i paszporcie polskim. Myślę, że w naszym przypadku zamiast podawania aktu ślubu jako dowodu zmiany nazwiska (w UK), lepiej było od razu pokazać paszport polski ze zmienionym już nazwiskiem i wtedy nie było by problemu.

Czy ktoś miał w jakiejkolwiek sprawie w UK podobny problem przy różnicy w końcówce nazwiska męża i żony?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kingarthur

Post #2 Ocena: 0

2019-09-21 10:33:04 (5 lat temu)

kingarthur

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2014

Skąd: Kent

Czy w polskim prawie kobieta musi mieć nazwisko zakończone na 'a', jeśli po ślubie będzie chciała zmienić na nazwisko męża (Kowalski - Kowalska) ?

Przejrzałem kodeks rodzinny i opiekuńczy, ale nie znalazłem odpowiedzi. Do tej pory myślałem, że jest to wymagane przez prawo, ale w sumie nie interesowało mnie to, bo żona i tak chciała tradycyjnie mieć 'a' na końcu nazwiska.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,