MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Splata calkowita Help to Buy Equity Loan

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 82

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kardam

Post #1 Ocena: 0

2019-05-04 14:32:50 (5 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Hej, czy ktos z Was przeszedl juz przez proces splaty calkowitej Equity Loan? Osobiscie zaciagnelam taki kredyt hipotetyczny piec lat temu, od lipca zaczne splacac do Target odsetki, przed tym wolalabym powiekszyc swoj kredyt hipoteczny w banku celem splaty EL. Ciekawa jestem jak taki proces przebiega i ile czasu moze zajac? I czy jesli mam obecny deal w banku, ktory sie konczy dopiero w listopadzie kolejnego roku, to czy musze brac pod uwage fakt, ze bank zmieni mi deal? Czy bede musiala placic w banku 'kare' za wczesniejsza splate dealu? Jeszcze nie widzialam sie z zadnym doradca z banku, dzis zaczelam zglebiac temat ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #2 Ocena: 0

2019-05-04 21:59:10 (5 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Pozyczasz dodatkowe pieniadze z banku, jest to drugi mortgage.Istniejacy mortgage zostaje taki jaki jest. Oczywiscie banka sprawdza zdolnosc kredytowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-05-05 02:12:21 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Lepiej poczekac do konca okresu fixed i zrobic remortgage na calosc nieruchomości. Hm.. masz poltora roku, nie pol, w takim razie musisz sprawdzić co będzie drozsze: odsetki od help to buy czy early repayment fees.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #4 Ocena: 0

2019-05-05 09:39:35 (5 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Cytat:

2019-05-05 02:12:21, Richmond napisał(a):
Lepiej poczekac do konca okresu fixed i zrobic remortgage na calosc nieruchomości. Hm.. masz poltora roku, nie pol, w takim razie musisz sprawdzić co będzie drozsze: odsetki od help to buy czy early repayment fees.

Richmond w tym przypadku jest troche wiecej skladowych, ktore trzeba brac jeszcze pod uwage. Owszem early repayment jest drozsze niz odsetki z HtB, ale masz jeszcze fatk, ze HtB musze splacic 20% od vaulation quote, ktora po kolejnym potoraroku moze byc wyzsza, wiec dodatkowa kwota dochodzi do splacania. Wedlug zasad kredyt na splate HtB nie moze konczyc sie pozniej niz glowny kredyt, w zwiazku z tym okres splacania dodatkowej kwoty sie skraca. No i jeszcze fakt, ze jak wezme juz teraz kredyt na splate HtB to w ciagu poltora roku splace juz czesc kapitalu.

Musze sobie jeszcze to wszytko wrzucic w kalkulator finansowy, znacie jakis online? Zawsze mialam wrzucone wzory z mojego podrecznika z czasow studiow w Excel, ale mi gdzies sie zapodzial ten plik *DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #5 Ocena: 0

2019-05-05 11:34:13 (5 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Mam kilka rzeczy przeliczone - obecnie sa lepsze oprocentowania, w zwiazku z tym roznica odsetek z roznicy oprocenotwania i to co za HtB zaplace do listopada 2020 roku pokrywa mi oplate za early repayment.

Koszt valuation, solicitor i redemption process fee czy teraz czy pozniej bedzie tym samym kosztem.

Wycena nieruchomosci za poltora roku moze byc wyzsza niz dzis, w zwiazku z tym bardzo prawdopodobne, ze dzis bede musiala zaciagnac mniejszy kredyt niz za poltora roku.

W ciagu najblizszego 1.5 roku czesciowo zaczne splacac juz kapital, ktory ktory do tej pory byl niesplacany (HtB).

Jak ktos ma jakies doswiadczenia z tego procesu, prosze o uwagi: np jak dlugo trwalo zalatwianie wszystkiego? Czy caly kontakt z Target byl wykonany przez solicitor (tak mialam w przypadku kupna domu, niczym sie nie martwila, dostawalam tylko aktualizacje procesu od radcy prawnego)? Inne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2019-05-05 13:57:53 (5 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Nie trzeba robic early repayment! Dobierasz mortgage w tym samym banku w ktorym jestes i masz dwa mortgage. Proces teoretycznie jest prosty, zglaszasz do agencji ktora sie zajmuje twoim Help to buy ze chcesz splacic calosc ich pozyczki, oni powinni ci pdac liste "approved valuation companies", wybierasz jedna , placisz za ta wycene. Wysylasz do HTB, oni aprobuja (albo nie), idziesz do prawnika (znowu oplaty kilkaset pound), w miedzyczasie rozmawiasz z bankiem o dodatkowym mortgage.
tu jest wszystko na ten temat https://www.rjharmer.co.uk/wp-content/uploads/2016/09/CUSTINFO-Approved-29Nov2016.pdf

Trwa to kilka miesiecy, bo jest pelno midlemamnow po drodze i na wszystko sie czeka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #7 Ocena: 0

2019-05-06 09:14:05 (5 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Kwestia jest taka, ze wolalabym zeby to byl jeden kredyt razem. I z Richmond wypowiedzi zrozumialam, ze da sie to zrobic przez rezygnowanie z obecnego dealu i zrobienie remortgage z podwyzszona kwota do splaty.

Jesli bym poszla na dobranie kwoty poprzez osobny kredyt hipoteczny to znaczy ze mialabym na niego osobny deal z bankiem znow z np dwuletnim okresem fixed i bym oba kredyty odnawiala w innym czasie?

Przeraziles mnie tymi kilkoma miesiacami! Dom kupilam (od wplacenia 200 funtow w ramach zaklepania domu do odebrania kluczy) w dwa miesiace i trwalo to tak dlugo tylko dlatego, ze go w miedzyczasie konczono, bo pierwszy raz go widzielismy jeszcze bez okien i drzwi ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

villi75

Post #8 Ocena: 0

2019-05-06 10:10:24 (5 lat temu)

villi75

Posty: 41

Mężczyzna

Z nami od: 23-10-2008

Skąd: Manchester

Witam. W moim przypadku caly proces zalatwiania splaty do Target trwal trzy miesiace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kardam

Post #9 Ocena: 0

2019-05-06 10:25:50 (5 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Cytat:

2019-05-06 10:10:24, villi75 napisał(a):
Witam. W moim przypadku caly proces zalatwiania splaty do Target trwal trzy miesiace.


Valuation sam robiłeś czy przez solicitor?

Ja już nie pamiętam jak to było przy kupnie domu, czy valuation załatwial nam solicitor czy agencja HtB. Sami tego na bank nie robiliśmy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

villi75

Post #10 Ocena: 0

2019-05-06 11:15:38 (5 lat temu)

villi75

Posty: 41

Mężczyzna

Z nami od: 23-10-2008

Skąd: Manchester

Valuation robilem sam. Wyszlo mi po prostu taniej. Solicitor proponowal wycene za 300 a ja znalazlem za 100.

[ Ostatnio edytowany przez: villi75 06-05-2019 11:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,