MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak uniknąć osiedli socjalnych kupując dom?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

TouchOfPink

Post #1 Ocena: 0

2019-01-31 07:29:30 (5 lat temu)

TouchOfPink

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 11-05-2011

Skąd: UK

Czy jest możliwość sprawdzenia (jakieś mapy na przykład) gdzie jest najwiecej domów socjalnych w danym mieście? Planujemy zakup większego domu, który tym razem będzie prawdopodobnie ostatnia nasza nieruchomością. Niedługo moje dziecko zaczyna również szkole wiec jest to dla mnie bardzo ważne żeby mieszkać jak najdalej takich osiedli i żeby szkoła nie była w catchment area z duża ilością domów/mieszkań socjalnych. Wiem, ze cena domu może tutaj powiedzieć jaka to okolica ale niestety często tak jest ze szkoła jest w miejscu gdzie są tzw councile. Dzięki za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-31 07:46:53 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Kup tam gdzie przed domami stoja same Lamborgini a mieszkańcy patrzą na Ciebie z pogardą...
Na portalach typu Zoopla, można obejrzeć sobie statystyki przy -chyba każdej-nieruchomości- widać tam jaki jest procent np.domów wykupionych w danej okolicy, przekrój wieku mieszkańców a nawet ilość przestępstw .
Wystarczy się też parę razy w tygodniu o różnych porach przejechać w daną okolicę- z całą pewnością zaobserwujesz czy życzysz sobie w niej zamieszkać.
Niestety sąsiadow nie prześwietlisz a patologie wśród nie-socjalnych też się zdarzają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2019-01-31 07:54:58 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-01-31 08:10:36 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Na checkmyfile.com mozesz sprawdzic kod pocztowy i dostaniesz info o przekroju społecznym. Im wiecej A i B tym lepiej. Jak bedzie C i nizej, to gorsza okolica. Ale tak naprawdę to wystarczy obejrzec domy na zdjeciach, zeby wiedziec, ktore sa lub byly socjalne. Poza tym poczytac w necie o danej okolicy i bedziesz wiedziala czy bylo tam jakies estate czy nie.

Przejazdzka po okolicy powinna dac podobne wyniki. W nowych osiedlach nie unikniesz czesci socjalnej, bo deweloperzy sa zobowiazani budować afforadable housing.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

TouchOfPink

Post #5 Ocena: +1

2019-01-31 17:10:20 (5 lat temu)

TouchOfPink

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 11-05-2011

Skąd: UK

Widzę, ze niezrozumiała zazdrość przemawia za lulilu1 i okazje a niepotrzebnie. To chyba normalne, ze każdy chce mieszkać w bezpiecznym miejscu i często reguła jest ze mieszkając blisko osiedli socjalnych ilość przestępstw jest zdecydowanie wyższa.
Dziękuje Richmond za konstruktywna odpowiedz. Zawsze jesteś mega pomocna. Już po sprawdzeniu kilku post codow widzę duża różnice w klasie mieszkańców i ilości przestępstw. Dzięki jeszcze raz!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2019-01-31 17:48:19 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Warto tez sprawdzic dane szkol, ile procentowo uczniow kwalifikuje sie do pomocy socjalnej. Zwlaszcza w przypadku szkol podstawowych, gdzie jest rejonizacja - pomoze w obrazie okolicy i przekroju spolecznym.

Uwaga moderatora: Wyczyscilam watek, Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

TouchOfPink

Post #7 Ocena: 0

2019-02-01 20:46:36 (5 lat temu)

TouchOfPink

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 11-05-2011

Skąd: UK

Dziękuje karjo. Kolejna cenna uwaga. Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2019-02-02 09:19:13 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Chyba gdzieś po drodze,w trakcie poszukiwań krainy z lepszą klasą ludzi, ( jak ty to ładnie ujęłaś- ja już to chyba gdzieś słyszałam- chyba na lekcjach historii???) zgubiłaś poczucie humoru a jak tak wypatrywałaś wytrwale to wzrok ci się popsuł.
Pierwsze to był żart- rozumiem że wrodzone kompleksy kazały ci go uznać za przejaw zazdrości i złośliwości- rozumiem to się nawet ładnie wiąże z wymową twojego postu.
W drugiej części mojej wypowiedzi natomiast, starałam się pomóc w rozwiązaniu twojego problemu.
Podziękowań brak-inni dostali naddto wylewne- czuję się zawiedziona- czyli ja to też ta gorsza klasa ludzi? No trudno ,jakoś się z tym pogodzę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2019-02-02 09:38:39 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2019-02-02 11:12:59 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

2.5 x wiecej niz lokalna srednia haha no to wlasnie postawiles teze ze Anglia to ocean patologii zabawne w kontekscie tego ze sa tu ludzie ktorym przeszkadza mina kasjerki z biedronki i mozna odniesc wrazenie ze dlatego nie mieszkaja w pl
: o
Dobrze tez rozmawiac z ludzmi przejrzec neta bywa ze jakas miejscowosc/dzielnica ma dobra opinie w ogole ale jest podzielona na lepsza i gorsza czesc mieszkancow musisz tez jezdzic sam zeby sie zorientowac minus jest taki ze musi byc lato wtedy patole wypelzaja z jam i widac jakich sie bedzie mialo sasiadow

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,