MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pomoc przy mieszkaniu w UK

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Stoned

Post #1 Ocena: 0

2019-01-21 14:34:38 (5 lat temu)

Stoned

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 21-01-2019

Skąd: Birmingham

Witam,
Zamierzam kupić mieszkanie w UK gdyż jak daje swojemu landlordowi pieniądze za wynajęcie to mnie po prostu trzęsie.
Będzie to moj pierwszy zakup w życiu, planuje tutaj popracować jeszcze około 5 lat, wiec po moich obliczeniach jestem w stanie to splacic przy wkładzie własnym 30%. Mieszkania u mnie obok w mniejszych miastach kosztują około 90-100tys z eleganckim wyremontowanym wnętrzem.
Pytanie jednak kieruje do osób które już maja to za sobą lub są w trakcie-
Jak wyglada budownictwo bloku? Są takie same ściany jak w domach czyt. z gazety? Co należy do moich obowiązków w bloku? Ludzie umieją się zachować cicho, mieszkać w jednym budynku ? Są jakieś dodatkowe opłaty poza czynszem, prądem, gazem, councilem, tv license i internetem?
Nigdy nie miałem styczności z flatem w Uk dlatego jestem w tym zielony.
Na chłopski rozum można pomyśleć ze mieszka się tak samo jak w Polsce ale Uk to inna kultura i inne budownictwo dlatego takie pytania.
Dziękuje za odpowiedzi, zależy mi na tym gdyż nie mam znajomych którzy mieszkają w bloku.*DONT_KNOW*
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2019-01-21 14:47:45 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Jest już na ten temat bogaty wątek.
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/88/5793/Ja-mam-to-juz-za-soba-kupilem-dom

.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-01-21 15:06:37 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Zależy jaki blok , ile ma lat , jaka okolica . Ja mieszkam w bloku na parterze , w ogóle nie słyszę , że mam sąsiadów . Ale to zależy od ścian no i od samych sąsiadów to loteria . Rachunki to oprócz mediów jak woda , ścieki, council tax , prąd czy gaz także service charge , w moich okolicach około 1200 na rok. Ja tego nie płacę bo wynajmuje ale jako właściciel będziesz musiał to płacić

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 21-01-2019 15:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-01-21 15:59:59 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Warto zapoznac sie z zasadami konkretnego budynku. Na ogol sa zakazy co do trzymania zwierzat, niekiedy brakuje miejsc parkingowych.

Cena, jaka podajesz, jest niska, wiec warto dobrze przyjrzec sie sasiadom, okolicy, bo moze byc 'rozrywkowo'.
Do tego kwestia, czy blok zamieszkany przez najemcow, czy raczej wlascicieli.
Do tego dochodzi oplata za grunt i ilosc lat pozostalych w ramach 'leasehold'.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,