MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprawdzanie środków na depozyt w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 35

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sylwest

Post #1 Ocena: 0

2018-11-06 12:01:00 (5 lat temu)

sylwest

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2018

Skąd: Derby

Kochani, dręczy mnie jeden temat. Mianowicie część pieniędzy na depozyt będę miał od rodziców moich i żony. Składam single application bo żona nie zarabia. Mam nadzieje, że depozyt od rodziców żony będzie się liczył jak od rodziny? Ale teraz meritum sprawy część pieniędzy (7k) będzie pochodziło z moich środków na polskim koncie. Mianowicie te środki mam z sprzedaży mieszkania z kwietnia tego roku, ale później je pożyczyłem na % komuś innemu i teraz wpłyną mi z powrotem? Czy dla UK solicitors jest to czysta sprawa. Czy mogą sięgać, aż tak daleko i zadać pytanie np. skąd miałem mieszkanie w PL, jak je kupiłem. Kupione było w pazdzierniku 2017.
Dzięki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-11-06 18:45:12 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Powiedzieć prawdę jak jest, to nie zbrodnia pożyczać pieniądze.
Będzie ich interesował akt twojej sprzedaży i przepływ pieniędzy które powinny być widoczne na wyciągach.
Idź do niezależnego agenta od hipotek bo on to wszystko przygotowuje i sprawdza zanim to przedłoży w konkretnym banku, kogoś z doświadczeniem co już nie jedno widział.

jak będziesz widział że wymaga za dużo bo chce być świętszy od Papierza to się umów z innym agentem.

Przeważnie agenci są przystępni i jak na "oko" nie widać że pierzecie kasę to będzie dobrze.
Spotkałem się z tym że agent sam sobie tłumaczył polskie papiery za pomocą goole i się śmiał że cyfr nie musi tłumaczyć ale tylko kluczowe słowa ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2018-11-06 18:55:53 (5 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

agenta od hipotek ni inetersują skąd kasa, bo to taki sam sprzedawca jak każdy inny.

Od tego są urzędy skarbowe. 7 tyś to nie jest jakiś szał kasa.Zależy jakie masz dochody w skali roku.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-11-06 19:13:22 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bedziesz musial miec papiery na darowizny, a na pieniadze ze sprzedazy dokument o sprzedazy albo zwyczajnie wyciag z konta oszczednosciowego. Papiery sa dla banku i prawnikow. Bank chce sie upewnic, ze nie pozyczyles pieniedzy na wplate wlasna i czy ich nie uprales. Prawnicy sa zobowiazani i sprawdzic czy ich nie uprales.

A w ogole, to czemu ten temat jest w polityce, a nie w zakupie domu czy finansach?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sylwest

Post #5 Ocena: 0

2018-11-07 06:05:45 (5 lat temu)

sylwest

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2018

Skąd: Derby

Nie mam problemu z pokazaniem wpływu za sprzedaż mieszkania czy aktu notarialnego z Polski. Najważniejsze jest dla mnie pytanie czy mogę się pytać skąd miałem to mieszkanie w Polsce. Kupiłem je pół roku przed sprzedażą za kasę pożyczoną od rodziców i posiłkowałem się też personal loan z UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #6 Ocena: 0

2018-11-07 07:19:04 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Nie będą pytać o to, skąd miałeś to mieszkanie.
Wedle mojej wiedzy i doświadczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sylwest

Post #7 Ocena: 0

2018-11-07 08:37:40 (5 lat temu)

sylwest

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2018

Skąd: Derby

Ok to i dobrze, że nie będą pytać :) Możesz polecić jakiś solicitors z UK, którzy nie będą pytać?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-11-07 09:19:29 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie bedzie ich interesować skad miales mieszkanie, dokumenty sprzedazy wystarcza, jak bylo na Twoje dane.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sylwest

Post #9 Ocena: 0

2018-11-07 15:00:41 (5 lat temu)

sylwest

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2018

Skąd: Derby

Dzięki za odpowiedź. Tak wszystko było na moje nazwisko. To jeszcze jedno pytanie mamy rozdzielność majątkową z żoną w Polsce. Czy to ma jakikolwiek wpływ (skutek prawny) na zakup naszego domu w UK. Czy powinienem o tym kogoś poinformować?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-11-07 18:33:56 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Na miejscu żony to bym nalegał aby aby jej rodzina przekazała darowiznę dla niej i żona może wnieść wkład w kupno tego domu po mimo że będzie kupowany (zapisany) na Ciebie.
Doświadczony prawnik to ogarnie.

Rozdzielność majątkowa w Polsce? Co do tego to może Ada się wypowie ale chyba was obowiązuje nie tylko w Polsce.
Przy kupnie domu nie powinno być przeszkodą.
Lepiej poinformować prawnika i agenta hipotecznego. Mogą pytać co to oznacza w polskim wydaniu. Na wszelki wypadek miej jakieś wydruki na ten temat.

Przypadek nie typowy to może jeszcze ktoś się wypowie. jak to często bywa to co jeden prawnik to podejdzie inaczej do tej sprawy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,