MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Community Managment Company

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

klawystasio

Post #1 Ocena: 0

2018-10-23 13:54:52 (6 lat temu)

klawystasio

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2012

Skąd: Boston

W roku 2015 zakupiłem nowy dom. Oprócz standardowych opłat jak concil tax i rachunków otrzymaliśmy list z obowiązkiem opłat za Property / Community managment service. Deweloper sprzedający dom i budujący całe osiedle wyjaśnił ze jest to opłata dla firmy która zajmuje się ogólnym utrzymaniem porządku lub ewentualnych napraw w czesciach wspolnych na osiedlu gdyż całą inwestycja do momentu calkowitego ukończenia jest we władaniu dewelopera a nie concilu. Inwestycja została całkowicie ukończona w roku bieżącym i w całości przeszła w władanie urzędu miasta. Pomimo tego nadal jesteśmy zmuszeni płacić firmie HLM Property Managment dodatkowe co miesięczne opłaty. Na pytania i telefony nie otrzymałem odpowiedzi za co jako właściciel domu jednorodzinnego z prywatnym miejscem parkingowym i garażem płacę. Jakich ewentualnych usług czy napraw mogę oczekiwać. Czy ktoś z państwa orientuje się czy jako właściciel domu nie flata czy apartamentu czy musze płacić? Zrozumiałym jest ze osoby posiadające mieszkania płacą za tego rodzaju usługę za obsługę części wspólnych. Klatki schodowe itp. Czy ktoś z państwa ma podobną sytuację lub spotkał się z czymś takim. Dom semi dached freehold. Firma obsługująca nasze osiedle to HLM property managment

[ Ostatnio edytowany przez: klawystasio 23-10-2018 14:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-10-23 14:08:17 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

To mieszkanie/dom to jest leasehold czy freehold?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klawystasio

Post #3 Ocena: 0

2018-10-23 14:16:45 (6 lat temu)

klawystasio

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2012

Skąd: Boston

Semi dached freehold

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-10-23 15:12:47 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-10-23 14:16:45, klawystasio napisał(a):
Semi dached freehold


A nie mozesz sie ich zapytac co jakiej podstawie musisz placic i co Cie do tego zobowiazuje? Moze podpisales kiedys jakas umowe?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2018-10-23 15:38:18 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Sama mieszkam w bylym domu coucilowskim. Mam w umowie , ze musze placic, Poki bede wlascielka, service charge, niewiele, mniej niz £5 miesiecznie, idzie To na pokrycie kosztow dbania o osiedle. Trzeba przyznac, ze sa To pieniadze bardzo dobrze wydane. Moze masz cos podobnego w umowie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-10-23 18:42:55 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Porozmawiać z sąsiadami.

Dzwonić a jeszcze lepiej napisać do dewelopera i to samo do tej firmy co wam przysyła rachunki.

Tego typu usługi zazwyczaj są na okres 12 miesięcy i co rocznie odnawialne i jak w biegu kontraktu chcesz anulować bo już usługi nie potrzebujesz to i tak trzeba dalej płacić aż do końca okresu umownego.
To wszystko zależy od rodzaju umowy, podobnie jak z wynajęciem mieszkań.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klawystasio

Post #7 Ocena: 0

2018-10-23 18:44:29 (6 lat temu)

klawystasio

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2012

Skąd: Boston

Gdy pytam na jakiej podstawie otrzymuje odpowiedz ze sprawdza i oddzwonia i tak w kółko. Żadnej odpowiedzi. A co w przypadku osiedli które nie opłacają takiego service charge kto w ich przypadku jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości na osiedlu . Czy nie jest tak ze to lokalny borough council jest za to odpowiedzialny a opłata wliczona w council tax. Nadmienię ze na osiedlu którym mieszkam znajdują się zarówno apartamentowce. W tym przypadku opłata jest jak najbardziej zrozumiała. Ktoś w częściach wspólnych myje okna, sprząta, usuwa ewentualne usterki, sprawdza zabezpieczenia przeciwpożarowe, kosi trawniki wokół bloków itp bo którzy inny miałby to zrobić? Może jedynie zgrana wspólnota i ewentualnie jakiś nadzorcza wybrany przez wspólnotę. Są również domy i mieszkania councilowskie nie wiem jak jest w ich przypadku. I są domy jednorodzinne tak jak w moim przypadku. Placimy za usługę której nie otrzymujemy. Zresztą na jakiej podstawie firma zewnętrzna miałaby wejść na moja prywatna posesję, podjazd , ogród i wykonać jakakolwiek z usług które wymieniają i świadczą. Skosza trawnik, pomaluja plot czy co? Ktora czesc z mojej prywatnej wlasnosci moze stanowic czesc wspolna. Dzwonie i pytam i za każdym razem otrzymuje ta sama odpowiedz .Wyrecytowana regułę ze strony internetowej. A na proste pytania jakiego rodzaju usług mogą mi dostarczyć na mojej prywatnej posesji to ze Sprawdza i oddzwonia. I tak bez końca.

[ Ostatnio edytowany przez: klawystasio 23-10-2018 18:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-10-23 18:50:03 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To napisz oficjalny list. Ekstremalna opcja, to przestac placic. Wtedy bardzo szybko odezwa sie do Ciebie. A czytales dokladnie papiery nieruchomosci? Jest tam limit czasowy tych oplat? Czy jest jakas czesc wspolna osiedla prywatna, ktora trzeba utrzymywac?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,