MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak długo trwa „sprawdzanie” przez agencje gdy chce wynająć mieszka

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ciuchciab

Post #1 Ocena: 0

2018-07-23 13:53:11 (6 lat temu)

ciuchciab

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 17-12-2015

Skąd: Coventry

Witam, mam problem. Planuje wynająć mieszknie. Znalazłam niesamowita ofertę, landlord ma dać znać dziś czy mnie chce czy nie i wtedy nie pozostaje nic innego jak udać się do biura agencyjnego by mnie teraz „sprawdzili”. Problem w tym, ze w następny poniedziałek rano wyjeżdżam na wakacje na 2 tyg. Co będzie gdy zapłacę za sprawdzenie w agencji, a oni nie dadzą znać do soboty czy mnie zaakceptowali (biuro czynne do soboty). Wiem ze maja teoretycznie na to 2 dni, ale czytałam o wielu przypadkach gdzie i tak trwało to dłużej. I co teraz? Ryzykować czy nie? Nie chce stracić kilkuset funtów by potem odrzucić propozycje a zgaduje ze nie poczekają. Czy jest ewentualnie możliwość by ktoś z rodziny odebrał umowę i dostarczył ja następnego dnia mówiąc za nie mogłam się wyrwać z pracy i podpisał ja za mnie? Bardzo proszę o odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-07-23 15:10:43 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-23 13:53:11, ciuchciab napisał(a):
Czy jest ewentualnie możliwość by ktoś z rodziny odebrał umowę i dostarczył ja następnego dnia mówiąc za nie mogłam się wyrwać z pracy i podpisał ja za mnie? Bardzo proszę o odpowiedz.


Pytasz się nas czy możesz okłamać ?

Czy nie lepiej powiedzieć prawdę ? i dograć przez internet ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-07-23 15:52:05 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Normalnie poinformowac landlorda i agencje o planach, w koncu sa wakacje, ludzie maja zaplanowane urlopy.
A najmujacemu tez zalezy na czasie, jak jest spelniajacy warunki klient.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciuchciab

Post #4 Ocena: 0

2018-07-23 17:36:47 (6 lat temu)

ciuchciab

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 17-12-2015

Skąd: Coventry

Tyle ze jak maja do wyboru kogoś kto może podpisać kontakt od zaraz, a kogoś kto może podpisać kontrakt na chwile przed wynajęciem no to... Bo jaka oni maja pewność bez kontraktu ze wgl podpisze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-07-23 18:38:57 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wszystko jest kwestia, ilu maja realnych chetnych na lokal.
Jesli zalezy na mieszkaniu, to od razu po odpowiedzi landlorda wybralabym sie do agencji, dopytala o czas sprawdzenia (u nas zrobili praktycznie od reki, wystarczylo poczekac) i tyle.
Swoja droga, kosztowna agencja, skoro koszty podpisania umowy ida w setki funtow, szczegolnie jak na Coventry.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maciejox

Post #6 Ocena: 0

2019-03-11 15:16:32 (5 lat temu)

Maciejox

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2019

Skąd: Widnes

Ja nigdy nie spotkałem się z tym, żeby agencja nie poczekała na potencjalnego klienta.
Jeżeli już wybiorą sobie tego "najlepszego" kandydata do sprawdzenia i utrzymują z nim kontakt, to raczej nie powinno być problemu z tym, by tę umowę odebrać za te 2 tygodnie.
Nie liczyłbym raczej na to, że ktoś będzie mógł te umowę odebrać (a szczególnie, gdy po raz pierwszy widzieliby tę osobę na oczy, nawet wtedy, gdybyś ją do tego u nich upoważniła).

W skrajnym przypadku można próbować jakoś z nimi negocjować (coś w stylu, że zapłacisz za cały miesiąc z góry pod warunkiem, że ta umowa na Ciebie poczeka), żeby mieć już po prostu pewność.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-03-11 15:22:07 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

u mnie sprawdzenie w connells to chyba z miesiac trwalo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,