MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem pierwszego domu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

91krystian

Post #1 Ocena: 0

2018-07-19 16:55:30 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

Witam, jestem z dziewczyną w UK już jakiś czas i do tej pory mieszkaliśmy w pokoju, ale jutro odbieramy podpisujemy umowę i odbieramy klucze do pierwszego domu :) Nie jest to nic super, ale nam odpowiada. I dlatego mam pare pytań.
Jak wygląda procedura załatwiania dostawców energii? W tym momencie jeszcze nie wiem kto jest obecnym dostawcą, ale jutro pewenie mi powiedzą. Więc załóżmy, że jest to npower. I mam do nich zadzwonić i tylko podać stany liczników, a oni mi sami przyślą jakieś formularze?
Czy odrazu w pierwszy dzień trzeba wybierać taryfę?
Jeśli tak to jaka taryfa jest najlepsza?
Co to dual tariff?
I czy lepiej mieć jednego dostawcę energii czy dwóch?
To samo z wodą?
Dom prawdopodobnie nie ma licznika wody, więc musze dzwonić do dostawcy zgłosić swoje dane?
Czy do wody też jest jakaś taryfa?
To takie pierwsze pytania na szybko :) Proszę o odpowiedź.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-07-19 17:12:19 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dual tariff to gaz i prad od jednego dostawy. Ze niby jest taniej, ale to zalezy, bo moze byc taniej oddzielniej od innych firm bez znizki.

Nie ma najlepszej taryfy, nie ma najlepszej firmy. Musisz wejsc na porownywarki dostawcow i poszukac.

https://www.uswitch.com/
https://www.moneysavingexpert.com/cheapenergyclub i pare innych stron

Jak nie powiedza Ci, kto jest obecnym dostawca, to mozesz to sam sprawdzic:

https://www.ofgem.gov.uk/consumers/household-gas-and-electricity-guide/connections-and-moving-home/who-my-gas-or-electricity-supplier

Z woda jest latwiej, bo jest jeden dostawca i znajdziesz go po kodzie pocztowym. https://www.water.org.uk/consumers/find-your-supplier Jak zadzwonisz do danej firmy, to dowiesz sie czy jest licznik czy nie.

Pamietaj, zrob zdjecia i spisz stany wszystkich licznikow przy wprowadzaniu sie.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-07-19 17:13:31 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Spisujesz liczniki z chwila wprowadzenia sie, wybierasz na porownywarce optymalna opcje dla siebie i powiadamiasz online dostawce o checi korzystania z jego uslug.
Dotychczasowego dostawce informujesz o stanie licznikow i danych osobowych najemcy za to odpowiedzialnego.
Dual tariff, to umowa na dostarczenie gazu i pradu przez jednego dostawce.
Czesto jest znizka dla takiego wyboru.
Wode dostarcza jeden dostawca i nie masz wyboru, tylko podajesz dane.
Podobnie do urzedu gminy o rachunek counciol tax.
Uaktualniasz dane na liscie wyborcow, nowy adres do pracy, bankow, ubezpieczen, DVLA, internetu, telefonu itp.
Przy wyborze dostawcow mediow warto korzystac z opcji cashback (np.quidco).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

91krystian

Post #4 Ocena: 0

2018-07-19 17:30:26 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

Dziękuje za odpowiedzi, zwłaszcza dla @Richmond za przydatne linki :) A odnośnie posta @karjo1 to własnie dlatego pytam, bo nigdy wcześniej nie miałem żadnego dostawcy, bo wynajmuje tylko jeden pokój i wszystkie rachunki obsługiwał landlord.
A apropo tego zgłoszenia to odrazu przy zgłaszaniu stanu liczników mam wybrać taryfe i "podpisać" umowę?

No i w większości tych porównywarek trzeba podać obecnego dostawce wraz z taryfą jaką się używa. A ja nie mam i nie miałem nigdy. Więc pewnie bede musiał zostać przy obecnych dostawcach, którzy mieli poprzedni lokatorzy a dopiero później ewentualnie ich zmienić, dobrze rozumiem?

[ Ostatnio edytowany przez: 91krystian 19-07-2018 17:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #5 Ocena: 0

2018-07-19 18:19:37 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy to dom z agencji?

Po opdpisaniu umowy powinniscie po paru dniach otrzymac welcome letter od dostawcow pradu, gazu, mozliwe ze wody - liczniki trzeba miec spicane!

Internet czy telewizje zalatwiacie we wlasnym zakresie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

91krystian

Post #6 Ocena: 0

2018-07-19 18:34:51 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

@ZlotaPerla tak, dom z agencji. Jesteś pewnien, że każda agencja tak robi? Zawsze słyszałem, że samemu trzeba takie rzeczy załatwiać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #7 Ocena: 0

2018-07-19 18:38:27 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-07-19 18:34:51, 91krystian napisał(a):
@ZlotaPerla tak, dom z agencji. Jesteś pewnien, że każda agencja tak robi? Zawsze słyszałem, że samemu trzeba takie rzeczy załatwiać.


Nie kazda, ale tak to powinno wygladac ;-) - po to agencja bierze pieniadze od landlord, aby uregulawac wszelkie formalnosci in/ out.

Spiszcie sobie te liczniki, wymiencie adres w banku, pracy na ebay, paypal ;-) u lekarzy I nie ma co narazie panikowac, trzeba chwilke pomieszkac :-) jak nic nie przyjdzie to dopiero mozna zaczac sie martwic - w sumie to zaden problem. :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

91krystian

Post #8 Ocena: 0

2018-07-19 18:52:40 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

Zapytam o to jutro przy podpisywaniu umowy, bo nie chciałbym żadnych problemów później :) A jeszcze pytanie co ze ściekami? Czy one są wliczone w opłate za wodę czy trzeba gdzieś to dodatkowo zgłaszać i płacić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #9 Ocena: 0

2018-07-19 18:58:46 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, wliczone w rachunek za wode - sa dwie oplaty.

Samemu natomiast trzeba sie udac z umowa do Councilu, bo to w sumie najwazniejsze I zglosic do council tax.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

91krystian

Post #10 Ocena: 0

2018-07-19 18:59:55 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

O kurde, to nie można tego zrobić online? Musisz się stawić osobiście?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,