MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawa dla "occupier" w kupionym domu

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

HelloSweete

Post #1 Ocena: 0

2018-03-09 19:44:16 (6 lat temu)

HelloSweete

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 09-03-2018

Skąd: Manchester

Witam,
Kupujemy z mezem dom. Ja jestem jedyna osoba ktora bierze kredyt hipoteczny. Kredyt jest tylko na okolo 30% wartosci nieruchomosci. Pozostala czesc 70% to nasz wspolny depozyt. Kredyt jest na 4 lata. Maz bedzie tylko jako "occupier". Z banku w ktorym bierzemy kredyt maz musi podpisac dokument o tresci: "As you will be an occupier of the property. Bank require you to sign a document to the effect that you will not claim any rights of occuping which could tahe priority over their mortgage".... Teraz moje pytenie co to wlasciwie dla nas oznacza? Jaka jest sytuacja w przypadku dziedziczenia w czasie trwania kredytu i po splaceniu kredytu?
Ars gratia artis

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-03-09 22:33:05 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Skoro kredyt jest taki maly, to czemu nie bierzecie go na dwie osoby, jesli Wasz depozyt jest wspolny?

Maz powinien zabezpieczyc swoje interesy w nieruchomosci spisujac odpowiednie dokumenty. Mozna spisac deed of variation, ktora bedzie wyszczegolniala jak podzielone sa pieniadze w przypadku sprzedazy nieruchomosci. Rowniez dokumenty, ktore precyzuja jego udzial w depozycie. Generalnie to wszystko, to jest robota dla prawnika.

Jesli struktura kredytowa pozostania taka jaka jest i bedziesz jedynym wlascicielem na papierze, to maz powinien poradzic sie wlasnego prawnika, zeby dobrze reprezentowal jego interesy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: +1

2018-03-10 01:51:23 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

W uproszczeniu ; Bank chce aby mąż dał pierwszeństwo do zajęcia domu w razie takiej potrzeby co jest zrozumiałe bo ta nieruchomość ma stanowić ich gwarancję na hipotekę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

HelloSweete

Post #4 Ocena: 0

2018-03-10 10:56:31 (6 lat temu)

HelloSweete

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 09-03-2018

Skąd: Manchester

Kredyt mogę wziąć tylko ja dlatego ze moja praca jest na kontrakt. Maz jest self employed ale krócej niż rok.Nie chcą uwzględnić jego dochodów. Aplikując razem o kredyt jego dochody automatycznie wpisują 0. w tym momencie ten kredyt ja mam na 4 lata. Aplikując razem minimum 31 lat.
Ars gratia artis

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-03-10 11:02:08 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

OK, to podczas rozmow z Waszymi prawnikami poruszcie temat dziedziczenia i wlasnosci domu w roznych przypadkach, zeby maz nie zostal na lodzie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

HelloSweete

Post #6 Ocena: 0

2018-03-10 11:11:56 (6 lat temu)

HelloSweete

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 09-03-2018

Skąd: Manchester

Dziękuję za odpowiedzi i porady.
Oczywiście w dokumentach jest uwzględnione ze nasz depozyt jest wspólny. Mogliśmy to tylko wpisać jako darowiznę polowy depozytu dla mnie. Maz jest również wpisany w dokumentach jako osoba która ma prawo do zamieszkiwania nieruchomości "occupier". Nie możemy być wspólnie właścicielami ponieważ ja mam tylko zobowiązania w stosunku do banku, który ma również swój wkład.
Zastanawia mnie tylko jakby coś się stało ze mną to co wtedy, wiem ze to może czarny scenariusz, ale jednak... Czy bank po prostu sprzeda dom i weźmie tylko swoja cześć?
Czy po kupnie mogę sporządzić np. testament (zawrzeć informacje ze przekazuje dom mężowi w razie śmierci razem z kredytem)?
Ars gratia artis

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,