MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problemy po wynajmie pokoju

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: 0

2018-02-06 14:50:35 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Oczywiście zawsze jest wymagany jakiś depozyt ;-) ale musi być wpłacony na specjalne chronione konto.
Może tu:
england.shelter.org.uk/housing_advice/tenancy_deposits/how_to_get_your_tenancy_deposit_protected
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #2 Ocena: 0

2018-02-06 14:51:44 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Taki zasuwany to ingerencja w drzwi, jeszcze mi potrąci za uszkodzone drzwi. Prędzej wymiana zamka, ale ja tu nie chce inwestować, ja sie chcę stąd wynieść.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-02-06 15:02:05 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sa takie blokady do drzwi, ktore ustawia sie na dole pod drzwiami. Sa na Amazonie.

Nie pisalabym, ze depozyt zostal pobrany bezprawnie. To, ze nie jest zabezpieczony to inna historia, ale to jest umowa na gebe i wszystko jest plynne.

Jak masz czas, to mozesz przejsc sie do urzedu albo zadzwonic i zapytac sie czy pan ma licencje na HMO, bo podnajmuje 6 pokoi, itp. Moze go skontroluja i skonczy sie jego kariera.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-02-06 15:04:13 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-06 15:02:05, Richmond napisał(a):


Nie pisalabym, ze depozyt zostal pobrany bezprawnie. To, ze nie jest zabezpieczony to inna historia, ale to jest umowa na gebe i wszystko jest plynne.




W sumie to tak, tylko powiedz jak taki depozyt odzyskać? skoro legalnie przelany na prywatne konto.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-02-06 15:06:55 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Najlepiej dobrowolnie przy wyprowadzce, a jak bedzie z tym problem, to sadownie, tak samo jak kiedys, small claim court.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2018-02-06 15:14:17 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Polecalabym mniej pospiechu w przeprowadzce, bo dwa miesiace to nie jest wiecznosc, a w pospiechu wpakujesz sie moze z deszczu pod rynne. Powiedz, ze nie masz zamiaru przedluzac wynajmu i "zainwestuj" w blokade drzwi.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #7 Ocena: 0

2018-02-06 15:16:43 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Cytat:

2018-02-06 15:02:05, Richmond napisał(a):
Jak masz czas, to mozesz przejsc sie do urzedu albo zadzwonic i zapytac sie czy pan ma licencje na HMO, bo podnajmuje 6 pokoi, itp. Moze go skontroluja i skonczy sie jego kariera.


Wtedy będę miał tylko większy problem z odzyskaniem depozytu. Jak będzie problem to wole mu powiedzieć, że zgłoszę jak nie odda i dopiero wtedy zgłosić. Jest to jakaś możliwość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

obarka

Post #8 Ocena: 0

2018-02-10 21:39:59 (6 lat temu)

obarka

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 10-02-2018

Skąd: manchester

Hej, razem z chlopakiem wynajmujemy pokoj, ALE nie mamy podpisanej zadnej umowy + wynajmujemy pokoj nie bezposrednio od agencji/landlorda,tylko od słowaka, ktory wynajmuje caly dom od agencji... a my po prostu dajemy mu pieniadze do reki/przelewem - na poczatku dawalam do reki, potem zaczelam przelewac + dodam, ze poprosil mnie, by w przelewie nie bylo napisane "rent" tylko cokolwiek innego, byleby nie bylo, ze place mu za wynajem. Mieszkam tu juz ok 2 lat... a on przychodzi do mnie 3 dni temu z kalendarzem w rece i mowi mi, ze nie jest z nas zadowolony i mamy sie wyprowadzic najszybciej jak mozemy. Wiec zapytalam co sie stalo, co jest powodem - mowil, ze wiele malych rzeczy i, ze mamy miesiac na wyprowadzke. Powiedzialam mu, ze w miesiac na pewno sie nie wyniose, ze potrzebuje wiecej czasu (i tak od jakiegos czasu rozgladalismy sie za mieszkaniem dla nas, ale nie robilismy tego pospiesznie, chcielismy wybrac cos dobrego, po malu). Na co on, ze mielismy umowe - ustna, ktora zawieral tylko ze mna, bo moj chlopak nie mieszkal ze mna od poczatku. Na poczatku wynamowalam pokoj - jedynke, a potem przeszlam na double, razem z chlopakiem. Pytanie brzmi, czy on ma prawo mnie wyrzucic z domu? Domyslam sie, ze nie... tymbardziej, ze tak naprawde zarabia na mnie na lewo pieniadze, szukamy mieszkania, ale nie jestem w stanie wyprowadzic sie w miesiac, bo po prostu nie chce szukac czegos na leb na szyje tylko dlatego, ze on po 2 latach mowi, ze mu sie przestalo podobac. Co myslicie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-02-10 21:54:09 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jestes lodger i nie masz zadnych praw, miesiac wypowiedzenia to duzo, mogl Wam dac tydzien. On jest Twoim landlordem zamieszkujacym lokal, a Ty lokatorem.

Jak chcesz miec ochrone i dlugie wypowiedzenie, to wynajmij lokal z porzadna umowa Assured Shorthold Tenancy. Aczkolwiek nawet taka umowa moze miec tylko miesiac wypowiedzenia.

Nie mozesz jednoznacznie powiedziec czy zarabia i czy robi to na lewo. Moze co najwyzej lamac warunki umowy agencyjnej, ale podnajem pokoju nie jest sam w sobie nielegalny wedlug prawa.

https://www.gov.uk/rent-room-in-your-home

https://www.citizensadvice.org.uk/housing/renting-a-home/subletting-and-lodging/lodging/what-rights-do-lodgers-have/ - prawa lokatora

https://england.shelter.org.uk/housing_advice/private_renting/lodgers
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-02-10 21:56:32 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Manchester to duze miasto i sporo lokali/pokoi do wynajecia, w miesiac zalatwicie temat bez problemu.
A jak wyzej, dostaliscie wypowiedzenie na dobrym ukladzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,