MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problemy po wynajmie pokoju

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Iwan89

Post #1 Ocena: 0

2018-02-06 13:56:14 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Witam,

Wynająłem pokój od Landlorda a nasza ustna umowa jest na 2 miesiące i potem tydzień okresu wypowiedzenia. Łącznie jest 6 pokoi a w połowie jest to short term. Generalnie teraz widzę, że wszystko idzie tu w kierunku hostelu. Niestety dopiero po wprowadzeniu okazało się, że kuchenka i pralka są dodatkowo płatne(nikt wcześniej słowem nie wspomniał) a za każde użycie muszę dopłacać 1 funt. W ogłoszeniu była wcześniej informacja, że wszystkie rachunki są wliczone w cenę a gdy spytałem o to właściciela to nabrał wodę w usta - jawny przekręt. Dziś miarka się przebrała, bo właściciel zadecydował, że usuwa z domu zamrażarkę i będzie tylko lodówka.. Dla mnie to dość ważne bo większość tego co jem jest z produktów mrożonych, ale na zwrócenie uwagi, że jest ona mi potrzebna, powiedział, że tak będzie dla mnie zdrowiej.. Ponadto wczoraj siedziałem sobie w pokoju i nagle ktoś puka, ale nie zdążyłem się nawet ruszyć a tu właściciel wkłada klucz w zamek i wchodzi jak do siebie.. i że sorry, myślałem, że jesteś w pracy.. PORAŻKA. Ogólnie koniecznie muszę pilnie zmienić mieszkanie i teraz pytanie jak to się ma do naszej umowy ustnej. Umowy żadnej nie podpisywałem, on mi wysłał jedynie potwierdzenie rezerwacji w którym były detale warunków, ale samo potwierdzenie jest wystawione tylko na luty z opcją przedłużenia na marzec, czyli inaczej niż nasza umowa usta. Co o tym wszystkim sądzicie?

[ Ostatnio edytowany przez: Iwan89 06-02-2018 14:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-02-06 14:03:58 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Placisz tygodniowo czy zaplaciles za dluzej z gory? Jak placisz tygodniowo, to znajdz nowy lokal i wyprowadz sie. Bedziesz tak samo slowny jak wlasciciel.

To musi byc jakis nielegalny wynajem, bo nie wierze, zeby oficjalne HMO mialo platny dostep do kuchenki i pralki. Jak mowisz, to wyglada jak hostel.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #3 Ocena: 0

2018-02-06 14:11:43 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Musiałem zapłacić z góry za miesiąc i dałem też depozyt 415 funtów. Właściciel na spareroom ma w ofercie kilka lokali i z tego co widzę z tego żyje. Dziwi tylko, że jest.. Chińczykiem. Natomiast jak to ogarnąć żeby depozyt nie przepadł, jak to prawnie wygląda aby móc się wyprowadzić na koniec tego miesiąca i żeby nie stracić depozytu. Z jednej strony umowa ustna a z drugiej takie zmiany w mieszkaniu i generalnie włamanie.. bo jak inaczej nazwać wchodzenie do mojego pokoju bez mojej zgody.

[ Ostatnio edytowany przez: Iwan89 06-02-2018 14:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-02-06 14:13:49 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A masz w ogole jakis papier na wplate tego depozytu?

Zaloz sobie jakas blokade na drzwi, zeby nie mogl wejsc do pokoju tak sobie. Masz jakies zamki w tych pokojach?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #5 Ocena: 0

2018-02-06 14:18:16 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Depozyt został wpłacony na jego konto przelewem a ja dostałem od niego smsa z potwierdzeniem, że go dostał. Tak, jest zamek w drzwiach a on otworzył zamknięte drzwi zapasowym kluczem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-02-06 14:21:56 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Chińczycy są chyba najgorszymi kutwami ;-)

Przykro mi co cię spotkało, człowiekowi włosy stają dęba z wrażenia do czego zdolni są ludzie w stosunku do innych LUDZI. :-(
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #7 Ocena: 0

2018-02-06 14:26:06 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Najgorzej, że ja tu jestem dopiero 6 dni.. a już tyle problemów. Jak sobie pomyśle, że przede mną prawie 2 miesiące to mnie skręca w co się władowałem. Jeszcze teraz te mrozy a u nas przez większość dnia kaloryfery zimne. No generalnie porażka i muszę się stąd jak najszybciej wynieść bo czuje się przekręcony. Zupełnie inaczej to miało wyglądać. Pytanie co w tej sytuacji angielskie prawo, bo to jest kluczowe a ja niestety swoich praw w Anglii nie znam.

[ Ostatnio edytowany przez: Iwan89 06-02-2018 14:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-02-06 14:36:22 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Depozyt został pobrany bezprawnie, więc to twój główny problem, reszta to szukanie nowego lokalu - u nas na grupie lokalnej FB jest dużo ogłoszeń od Polaków, ale nie do końca znaczy to że ci Polacy są Ok ;-) czasem w ogłoszeniu pojawia się adnotacja "Wynajmę pokój w normalnym domu, żulerni dziękuję ;-) "
Były tu podobne wątki co się robi w sytuacji jak depozyt jest pobrany nielegalnie i jakie są kroki aby go odzyskać. Niestety ja nie bardzo się w tym orientuję.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #9 Ocena: 0

2018-02-06 14:41:23 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

A dlaczego został pobrany bezprawnie? Zawsze pobierany jest depozyt, czemu ten tutaj nie jest ok?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #10 Ocena: 0

2018-02-06 14:48:15 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2018-02-06 14:26:06, Iwan89 napisał(a):
Najgorzej, że ja tu jestem dopiero 6 dni.. a już tyle problemów. Jak sobie pomyśle, że przede mną prawie 2 miesiące to mnie skręca w co się władowałem. Jeszcze teraz te mrozy a u nas przez większość dnia kaloryfery zimne. No generalnie porażka i muszę się stąd jak najszybciej wynieść bo czuje się przekręcony. Zupełnie inaczej to miało wyglądać. Pytanie co w tej sytuacji angielskie prawo, bo to jest kluczowe a ja niestety swoich praw w Anglii nie znam.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Iwan89</i> 06-02-2018 14:30 ]




rachunki w cenie? to kup sobie maly kaloryferek i grzej w pokoju, a jak jestes w srodku to zaloz taki zasuwany zamek na drzwi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,