MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem domu, umowną ustna- problem landlorda z bankiem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Krzysztofkz

Post #1 Ocena: 0

2018-01-26 10:28:22 (6 lat temu)

Krzysztofkz

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2018

Skąd: Lisburn

Witam, od czerwca wynajmuje dom w Irlandii Północnej, w listopadzie zaczęły przychodzić listy z banku do landlordki na nasz adres, oczywiście zacząłem je jej na bieżąco zdawać (2 miesięcznie), szczęście chciało, że jeden z nich otworzył sobie mój pies. Okazało się że landlordka nie spłaca kredytu w banku, na dzień dzisiejszy zalega około 2tys funtow. Nie mamy umowy, jedynie wszystkie listy za internet, samochód, tv licence na tej adres, plus nagranie z kamery jak landlordka dostaje od nas pieniadze do ręki oraz smsy. Co może nam grozić? Ogólnie landlordka wydawała się perfekcyjna, miła wesoła, wszystkie naprawy wykonywane ekspresowo, każdy telefon to był natychmiastowy przyjazd specjalisty.
Domsylalm się że bank przejmie ten dom a my będziemy musieli go opuścić, ktoś się orientuje ile mniej więcej zostało nam czasu?
Przy jakiej zaległości komornik może nas odwiedzić? Jak się mamy tłumaczyć?
Landlordka nie wie o tym że znamy sytuację i robi dobrą minę do złej gry.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-01-26 12:09:27 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

2 tys to nie dużo za tyle to bankowi się nie opłaca przejmować domu. Banki idą na rękę i dopóki dłużnik się nie zapadł pod ziemię to mu proponują różne rozwiązania np podwyższenie istniejącej hipoteki lub dają drugą hipotekę.
Bankowi na to jak na lato , bo żyją z pożyczania pieniędzy. Gorzej jak po mimo akcji naprawczej długi się powiększają i zbliżają się do górnej granicy bezpieczeństwa zadłużenia nieruchomości to bank może uruchomić procedurę przejęcia.
Jak się pojawi komornik ( czasem tylko dostarcza pismo z sądu) to mówić prawdę to nie was ścigają. Procedura może być długa , ponad 6 miesięcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krzysztofkz

Post #3 Ocena: 0

2018-01-26 12:46:19 (6 lat temu)

Krzysztofkz

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2018

Skąd: Lisburn

Dziękuję bardzo, zastanawia mnie tylko ten brak umowy na papierze, ale przygotuje się na najgorsze skompletuje wszelkie papiery, nagrania, smsy itp.
Dziwi mnie ta sytuacja bo początkowa kwota zadłużenia w listopadzie wynosiła 250f, następna 500 więc pewnie rata miesięczna wynosi 500f a my sami jej tyle placimy.. kobieta ma ten dom już wiele lat i pewnie straci bo kwota cały czas rośnie.
Według mnie ze strony landrodki z bankiem nie ma żadnego kontaktu i ich unika. Sama przy odbiorze listów udaje że wszystko ok i mówi że ona je wyrzuca do śmietnika, ale prosi o przekazywanie...
Pismo z sądu pewnie pojawi się na jej nazwisko? Bo skoro nie dała nam umowy to po to aby nie zgłaszać że mieszka tu ktoś inny.
Dzięki za pomoc

[ Ostatnio edytowany przez: Krzysztofkz 26-01-2018 12:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2018-01-26 13:12:29 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Nie bardzo rozumiem czego sie boicie? Nawet jeżeli bank przejmie dom to w najgorszym wypadku dostaniecie wypowiedzenie i poszukacie sobie nowe lokum. Nikt Wam nic nie zrobi
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Krzysztofkz

Post #5 Ocena: 0

2018-01-26 13:19:51 (6 lat temu)

Krzysztofkz

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2018

Skąd: Lisburn

Nawet jeżeli nie mamy umowy na piśmie?
Czytałem o historiach gdzie ludzie dostawali godzinę na opuszczenie lokalu i oczekiwanie na informacje kiedy można odebrać swoje rzeczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #6 Ocena: 0

2018-01-26 13:22:33 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Umowa ustna w tym kraju jest tak samo wazna jak pisemna. Wplacany był depozyt?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-01-26 13:31:17 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Godzine to dostaja ci lokatorzy, ktorzy nie reagowali na wczesniejsza korespondencje w sprawie eksmisji. Dlaczego nie macie umowy spisanej tak a'propos?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-01-26 13:36:19 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-01-26 13:19:51, Krzysztofkz napisał(a):
Nawet jeżeli nie mamy umowy na piśmie?
Czytałem o historiach gdzie ludzie dostawali godzinę na opuszczenie lokalu i oczekiwanie na informacje kiedy można odebrać swoje rzeczy.

Moze skontaktowac sie z bankiem i poinformowac ich, ze wynajmujesz ten lokal. Bank bedzie wiedzial o Tobie i bedzie musial to brac potem pod uwage. A najlepiej, to byloby poszukac sobie nowego lokum, zeby nie musiec sie martwic o to wszystko.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-01-26 15:01:40 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Nie gmatwać sprawy i do tego nie wciągać osób trzecich(bank). takiemu bankowi może przyjść pomysł do głowy aby zająć wasze komorne i zaczniecie płacić bezpośrednio bankowi a właścicielka nie mając od was kasy może się zdecydować na zmianę lokatorów.
Dyskretnie monitorujcie sprawę i dajcie właścicielce trochę czasu na stabilizację finansów.
Gorzej jak z tym nie możecie spać to szukać co innego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krzysztofkz

Post #10 Ocena: 0

2018-01-26 17:26:55 (6 lat temu)

Krzysztofkz

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2018

Skąd: Lisburn

Że tak powiem Pani landlord zauroczyła nas swoim pozytywnym podejściem i pomaganiem "na zawołanie". Inna kwestia że domu szukaliśmy długo, jest dla nas idealny o za rozsądne pieniądze, domyślałem się że Pani nie proponuje umowy żeby obniżyć swoje koszta inaczej by za dom chciała trochę więcej, wiem nasz błąd, jest dla nas na prawdę w porzadku, wszelkie naprawy wykonywane natychmiast. Inna sprawa że poprzedni lokatorzy z którymi mamy kontakt mieszkali tu 7 lat i nigdy nie było problemów, wszystko na "tip top".
Depozyt wpłacony za cały miesiąc, oczywiście do ręki...
Martwi mnie tylko to czy niebawem nie pojawi się komornik z banku i nie powie że skoro nie ma umowy a my tu nie jesteśmy zarejestrowani przez landlorda ani zgłoszeni w banku mamy się natychmiastowo wynosić... W innym wypadku dałbym landlordce jeszcze max 2-3 miesiace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,