MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odwołanie od wysokości płaconego council taxu

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2018-01-17 23:12:49 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Od wielu lat płacę council tax jako band B, lecz wg wartości sprzedaży mojego domu w 1991, powienienem płacić band A.
Band B zaczyna się powyżej wartości domu w wysokości £40000, liczonej w kwietniu 1991. Ze strony Zoopla oraz Rightmove jasno wynika, że mój dom został sprzedany za £24780 w marcu 1995, więc do £40000 jeszcze bardzo daleko.
Dostałem taką oto odpowiedź:
Cytat:

Dear K*
Council Tax: Review of Council Tax band
Address: *
Thank you for your email dated 15th January 2018 in respect of the above.
You have not provided enough evidence in your letter to me to undertake a review of your band.
The information I need includes the following:
 Evidence of identical, or very similar properties in your locality of your property, which are in a different band (full addresses)
 Sales evidence in your locality, very close to the valuation date of 1 April 1991 (no more than two years either side of this date), which suggests your property might be incorrectly banded
 Evidence that an error was made when your property was banded
I will investigate the band if you are able to provide more compelling evidence to suggest your property has been incorrectly banded.
For further information about Council Tax, please visit our website www.gov.uk
Yours sincerely
Listing Officer
CT WEST

Więc tak...
Wg danych z councilu wszystkie domy na moim postcodzie mają council tax band B, czyli taki sam. Są to 2-bedroom semi-detached houses, choć gdzieniegdzie też zdarzają się 3-bedroomy, które mają taki sam wygląd. Nie znaczy jednak, że ktoś je dobrze oszacował. W drugiej części elipsy (przy drodze o takim kształcie mieszkam) znajdują się 2-bedroom semi-detached houses o trochę innym wyglądzie i tam wszyscy z kolei płacą band A.
Jeśli chodzi o wartość sąsiednich domów, to jestem w stanie dostarczyć kilkanaście przykładów domów o takim samym wyglądzie, które zostały sprzedane ok. 1991 lub 1995 za znacznie poniżej £40000 funtów. Te 3-bedroomowe też by się znalazły.
Naliczyłem w sumie 18 domów na moim postcodzie, których wartość wyniosła poniżej £40000 w kwietniu 1991 lub wyszło to z wyliczenia na specjalnym kalkulatorze:
https://www.nationwide.co.uk/about/house-price-index/house-price-calculator
Z moim będzie to 19 domów, a to już nie są żarty.
Odnośnie 3-go punktu z maila, nie jestem w stanie przedstawić dowodu, że nastąpił jakiś błąd.
Mam tylko 1 bardzo mocny dowód poprzez spisanie cen sprzedanych domów na Zoopli i wyliczenie ich wartości za kwiecień 1991. Dodam, że absolutnie żaden nie przekroczył £40000. Nawet taki 3-bedroomowy, który został sprzedany w grudniu 2007 za £92000, został oszacowany przez kalkulator na £27775 za 2-gi kwartał 1991.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 17-01-2018 23:25 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-01-18 11:46:52 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

A w land registry przypadkiem nie ma ceny sprzedazy domu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #3 Ocena: 0

2018-01-18 17:16:55 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-01-18 11:46:52, AgentOrange napisał(a):
A w land registry przypadkiem nie ma ceny sprzedazy domu?

Pewnie, że jest i na tym wlasnie jest oparty wpis na rightmove. Mój dom został sprzedany w marcu 1995 za jedyne £24768.
Jednak z listu wynika, że żądają ode mnie dowodu w postaci innych domów, które maja niższy band niż B. Takowych niestety nie ma, bo pewnie ktoś zawyżył to wszystkim. Kolejny problem jest taki, że chcą dowodów sprzedaży okolicznych domów z lat 1989-1993 (z listu wynika, że wahania mają być 2 lata do przodu lub do tylu od 1991), podczas gdy najwcześniejsze wpisy są z roku 1995. Nawet tych są bodajże tylko 3. Nic tam wcześniej nie sprzedawano.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 18-01-2018 17:26 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-01-18 18:57:24 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

zapytaj sasiadow jaki maja podatek, mozesz uzyc sasiadow przykladu zeby przeliczyli na nowo twoj.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-01-19 02:31:54 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Band mozna sprawdzić po kodzie pocztowym, ale Chris juz to wie, bo podaje przyklady. Transakcje przed 1995 nie byly rejestrowane elektronicznie. Druga sprawa to spadek cen w latach 90.

Moze warto porozmawiac z sasiadami czy nie chca powalczyc razem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,