MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przedwczesne zakończenie umowy najmu

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Algadar

Post #1 Ocena: 0

2017-12-12 15:25:57 (6 lat temu)

Algadar

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 12-12-2017

Skąd: Exetere

Cześć, chciałem zakończyć umowę najmu, z tym ze mam kontrakt na 6 miesięcy, a chciałem się wyprowadzić wcześniej, jak zadzwoniłem do agencji żeby się dogadać na "polubowne" zakończenie kontraktu, to powiedzieli mi ze będą ziemna w kontakcie. Dzisiaj dostałem e-mail z taka informacja.
"Further to your phone call this afternoon please note that your initial 6 month tenancy period does not expire until 12th May 2018.
You are bound to a legal contract and are therefore responsible for the payment of this rent up to the end of your 6 month tenancy – should you leave before the end of the 6 months this will be taken as a breach of your legal agreement and legal action will be taken.
However, First Rate Rooms would be willing to release you from this agreement before the end of the 6 month term should you find someone to take over your tenancy.
You will need to advertise the room based on the spareroom AD.
When you find someone to take over your tenancy you will need to show them the room and then if they are willing to proceed please give them our contact details as we will then need to reference them and go through the move in process.
Only when a new tenant has been successfully referenced, paid their initial rent & fees will you be released from your agreement which means you will need to pay rent up to and including the date that the new tenant moves in.
You will need to start advertising immediately, put up flyers, ad’s in windows of restaurants / shops / local businesses in the area / ask your fellow housemates if they have anyone looking for a room put a notice in the building and advise us as soon as you find someone.
If you do not fulfil this arrangement & you cease to pay rent legal action will be enforced.
Please don’t hesitate to contact the office if you have any questions"
Niemam czasu na szukanie nowego lokatora, muszę wrócić do Polski z powodów osobistych. I teraz pytanie, jakie mogę mieć konsekfencje, jeżeli bym poprostu wyjechał, zamknął direct debit? Czy mój guarantor może mieć jakieś problemy? Czy mogą się kontaktować z moim miejscem pracy? Bo przy wprowadźcie musiałem im to wszystko podać. Z góry dzięki za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-12-12 15:32:38 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak masz kogos, kto poreczyl za Ciebie, to beda sciagac kase z niego, jesli postanowisz uciec.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-12-12 16:13:20 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Niemam czasu na szukanie nowego lokatora, muszę wrócić do Polski z powodów osobistych. I teraz pytanie, jakie mogę mieć konsekfencje, jeżeli bym poprostu wyjechał, zamknął direct debit? Czy mój guarantor może mieć jakieś problemy? Czy mogą się kontaktować z moim miejscem pracy? Bo przy wprowadźcie musiałem im to wszystko podać. Z góry dzięki za pomoc.


Twój guarantor bedzie obciazony kosztami czynszu do konca trwania umowy. I pewno beda jakies dodatkowe koszty sadowe i moze nawet komornicze. Generalnie mozesz sie wyprowadzic wczesniej ale musisz placic czynsz zgodnie z umowa. I sprawdz jak sie pisze poprawnie "konsekfencje".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Algadar

Post #4 Ocena: 0

2017-12-13 04:34:30 (6 lat temu)

Algadar

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 12-12-2017

Skąd: Exetere

Okej, to teraz jeszcze jedno pytanie, jak znajdę kogoś na pokój, to będę jego guarantorem. Wiec jeżeli by on nie placil za pokój to mój obecny guarantor może mieć jakieś problemy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #5 Ocena: 0

2017-12-13 07:41:37 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Zapewne nie będziesz mógł być guarantorem, bo agencja się na to nie zgodzi.

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 13-12-2017 07:43 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2017-12-13 10:13:53 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

I tak są ugodowi... Ja bym to uszanował.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-12-13 10:16:12 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie bedziesz niczyim poreczycielem. Masz znalezc lokatora, ktory podpisze nowa umowe z agencja i wtedy Ty przestaniesz byc odpowiedzialny za platnosci.

Trudno powiedziec, ze sa ugodowi, standardowa procedura.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-12-13 10:45:34 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-12-13 04:34:30, Algadar napisał(a):
Okej, to teraz jeszcze jedno pytanie, jak znajdę kogoś na pokój, to będę jego guarantorem. Wiec jeżeli by on nie placil za pokój to mój obecny guarantor może mieć jakieś problemy?


Nie to nie tak - guarantor to taki żyrant który zapłaci jak się okaże ży Ty tego nei robisz. Agencji po prostu musi sie zgadzać kasa - jest umowa więc płacący lokator też musi być.
No i tutaj uwaga: agencja pewno zrobi credit check nowemu lokatorowi, gdy go znajdziesz, więc to nie może być menel spod mostu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2017-12-13 14:21:11 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-13 10:45:34, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2017-12-13 04:34:30, Algadar napisał(a):
Okej, to teraz jeszcze jedno pytanie, jak znajdę kogoś na pokój, to będę jego guarantorem. Wiec jeżeli by on nie placil za pokój to mój obecny guarantor może mieć jakieś problemy?


Nie to nie tak - guarantor to taki żyrant który zapłaci jak się okaże ży Ty tego nei robisz. Agencji po prostu musi sie zgadzać kasa - jest umowa więc płacący lokator też musi być.
No i tutaj uwaga: agencja pewno zrobi credit check nowemu lokatorowi, gdy go znajdziesz, więc to nie może być menel spod mostu.



Cytat:

2017-12-12 15:25:57, Algadar napisał(a):

Only when a new tenant has been successfully referenced, paid their initial rent & fees will you be released from your agreement
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,