MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rushden potrzebna rada od tamtejszych rodaków

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kowalmen

Post #1 Ocena: 0

2017-10-29 09:32:51 (7 lat temu)

kowalmen

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Luton

Witam!

Mam zamiar kupić 3 bed house w Rushden i wczoraj oglądałem 5 różnych ofert z różnych lokalizacji Rushden. Znaleźliśmy 2 fajne miejsca i jedno z nich jest w zaskakującej cenie 160 tyś na ulicy Birch Rd. Już wczoraj słyszałem, że to jedna z najgorszych dzielnic tego miasta. Przyjechałem tam trochę wcześniej i miałem okazję przyjrzeć się tej dzielnicy. Szczerze mówiąc to większość ludzi jakich widziałem przekroczyło dawno 60 rok życia. Zastanawiam się co czyni ten obszar najgorszy w Rushden? Czy działa tam gang dziadków ?
Inna sprawa że dom był świerzo pomalowany przez co zapala się lampka od razu że może coś tam próbują ukryć pod warstwą i zapachem farby?
Tak czy inaczej czy ktoś coś wie na temat tej ulicy Birch Rd. Może ktoś podzieli się opinią jak tam z pracą w tych rejonach (przedemną nie tylko zmiana domu ale też i pracy czyli nie będzie lekko)
No i ktoś może podzieli się wrażeniami z życia w Rushden ?*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-10-29 19:15:23 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Sprawdziles, jak wyglada piatkowy/sobtni wieczor, statystyki policyjne, koszty ubezpieczenia auta?
Zastanawiajaca jest dominacja lokali socjalnych w okolicy, co swiadczy o przekroju spolecznym mieszkancow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kowalmen

Post #3 Ocena: 0

2017-10-29 19:44:41 (7 lat temu)

kowalmen

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Luton

Cytat:

2017-10-29 19:15:23, karjo1 napisał(a):
Sprawdziles, jak wyglada piatkowy/sobtni wieczor, statystyki policyjne, koszty ubezpieczenia auta?
Zastanawiajaca jest dominacja lokali socjalnych w okolicy, co swiadczy o przekroju spolecznym mieszkancow.


Tak wstępnie sprawdzałem. W porównaniu do Luton to jest to oaza spokoju. To że to są domy Councilowskie pomyślałem od razu i spytałem o to agentkę sprzedającą mieszkanie. Przyznała, że to prawda z tym że większość tych domów jest już sprzedana prywatnym właścicielom. Z drugiej strony to co miała powiedzieć? Koszty sprawdzę ubezpieczenia. I tak na bank będzie taniej niż w tym moim nieszczęsnym mieście w którym żyję już 9 rok.
Sam jestem zaintrygowany tą opinią złą i zależy mi na tym żeby dowiedzieć się jak to faktycznie jest. Nawet jeśli tam nie będę mieszkał to dalej chciał bym wiedzieć JAK JEST ;) Sobotni wieczór nie mam jak sprawdzić za bardzo. Trochę daleko mieszkam a z dzieckiem ciężko będzie na takie dochodzenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-10-29 20:07:26 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No to akurat w takim miarodajnym terminie nie bedziesz mial okazji obejrzec okolicy.
Przejrzyj dane:
statystyki
poszukaj srednich cen domow w okolicy.
Agentka ma do sprzedania potencjalnie tani dom w kiepskiej okolicy, cos musi mowic, skoro wierzy, ze klient sam nie sprawdzi ;).

Dla porownania, w dawnej okolicy, w Bham, mialam duzo nizszy wskaznik przestepczosci i troche inna klase sasiedztwa (na plus). A ceny domow nie byly wyzsze.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 29-10-2017 20:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-10-29 20:14:54 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Sprawdź tutaj: https://www.police.uk/
Rushden jest w Northamptonshire oraz Hertfordshire nie wiem który jest 'Twój' ale w pierwszym jest dwa razy więcej zgłoszonych spraw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kowalmen

Post #6 Ocena: 0

2017-10-29 20:23:46 (7 lat temu)

kowalmen

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Luton

No mój Rushden to ten w Northampton shire ale na stronie police.uk szczerze mówiąc dziwne, że jak próbóję porównać z Luton to pokazuje mi obszar tylko centrum a nie całego Luton. Kwestia interpretacji wyników jest różna. Czyli wychodzi na to że w tym Rushden nie jest zbyt bezpiecznie?? Co do strony https://www.streetcheck.co.uk to na tej ulicy Birch rd 130 przestepstw w promieniu jednej mili a u mnie gdzie mieszkam 899. Jak mam na to patrzec?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-10-29 20:28:25 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Masz ten sam zakres obszaru w obu miejscowosciach?
Luton od dawna ma kiepska opinie, ale chyba nie wrzucilabym prawie 200 tys. i zamieszkala w niewiele lepszej.
Kwestia wyboru.
Skoro i tak sie przeprowadzac, zmieniac prace, to moze warto rozejrzec sie za iloscia ofert w polaczeniu ze spokojniejsza okolica, zwlaszcza, ze jeszcze dziecko na pokladzie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kowalmen

Post #8 Ocena: 0

2017-10-29 21:30:09 (7 lat temu)

kowalmen

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Luton

Zagłębiając się w te dane mogę dojść do wniosku, że w Luton popełniono około 3 tyś przesptępstw w tym miesiącu (chyba wolałem o tym nie wiedzieć) natomiast w całym Rushden z okolicami w promienu 15 mil 270. Różnica jest więc moim zdaniem ogromna. Sprawdziłem całe obszary bo w nich się na codzień poruszam. Padło na Rushden bo ceny domów mają w miarę ok i jest blisko Bedford i Northampton lub Milton Keynes gdzie jest bardzo dużo pracy dla "takich jak ja". Moja partnerka pracuje też w Milton a odległość jest praktycznie taka sama jak z Luton. Nie twierdzę że to jedyna lokalizaja jaka wchodzi w grę. Jak ktoś coś poleci gdzie za 200 tyś mogę kupić 3 bedroom to bardzo chętnie sprawdzę oferty ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolcia63

Post #9 Ocena: 0

2017-10-30 07:15:56 (7 lat temu)

jolcia63

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 14-05-2014

Skąd: Corby

200 tys. i 3 bed to może Corby

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kowalmen

Post #10 Ocena: 0

2017-10-30 07:47:24 (7 lat temu)

kowalmen

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Luton

Cytat:

2017-10-30 07:15:56, jolcia63 napisał(a):
200 tys. i 3 bed to może Corby

Za daleko niestety

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,