MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak wykazac skad wziely sie pieniadze przy kupnie mieszkania?

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2017-11-13 09:45:24 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wplywy byly sprawdzane 6-12 m-cy wstecz, do 6 m-cy musielibysmy miec formalne potwierdzenie pochodzenia (darowizna, wyplata z ubezpieczenia, dywidendy, sprzedaz itp.), miedzy 6 a 12 m-cy wystarczyla ustna informacja o np. oszczednosciach na polskim koncie.
W przypadku braku informacji o pochodzeniu srodkow prawnik wstrzymuje postepowanie i informuje odpowiednie sluzby (tyle w przypadku przecietnego Kowalskiego i przypadkowo wybranego prawnika).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #2 Ocena: 0

2017-11-18 22:53:47 (6 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Dzisiaj dostalem maila od prawnika, ze jego partner prawnik prosi o 3 LATA BANK STATEMENT.

"I have spoken to the partner about your proof of funds and she has asked if you could provide 3 years' worth of statements for your Barclays Account."

No to kopara mi opadla bo jak mam sie tlumaczyc z kazdej wplaty/przelewu powyzej £500 z ostatnich 3 lat to chyba kaplica.
Co oni chca sprawdzic tak naprawde? Przeciez burdeli nie prowadze, narkotykami nie handluje itp

Zastanawiam sie w sumie czy nie pojde do banku wyplacic calej gotowy do torby i walic ich.

Kurde, ale mam metlik.. HELP

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rencom

Post #3 Ocena: 0

2019-01-11 00:33:56 (5 lat temu)

rencom

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 11-01-2019

Skąd: Bridgend

DADAM1986 właśnie przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i troszkę się załamałam. Myślałam, ze kupno domu za gotówkę to jest prosta i szybka sprawa a tutaj takie problemy wychodzą. Właśnie mąż zamierza kupić dom w Bridgend (południowa Walia) i ma w Polsce inwestycję, którą chce sprzedać, ale to jeszcze może trochę potrwać, więc teściowa zaoferowała, ze nam pożyczy pieniądze do czasu aż inwestycja się sprzeda. Co wtedy musimy okazać prawnikowi? Dokument pożyczki jakiś trzeba spisać? I wtedy ona będzie brana w Polsce pod lupę? Jej dochody będą prześwietlane? Proszę o kilka słów jeśli dysponujesz jakimiś informacjami w tym zakresie. Napisz mi jeszcze jak długo u Ciebie trwał cały proces kupna domu za gotówkę od początku do końca i jakie koszty extra trzeba ponieść poza wartością domu. Dzięki serdeczne za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-01-11 09:55:50 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Latwiej bedzie sprzedac inwestycje i uzyc tych pieniedzy niz bawic sie w pozyczki, spisywanie dokumentow, tlumaczenie dokumentow, itp.

Jak Wam sie nie pali, to poczekajcie. A jak spieszy sie Wam, to mozna wziac kredyt bez kary za wczesniejsza splate. Jakiegos trackera bez oplat.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,