MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak wykazac skad wziely sie pieniadze przy kupnie mieszkania?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-10-16 11:34:30 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #2 Ocena: 0

2017-10-20 23:42:29 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Ok, pomyslalem ze moze uaktualnie sprawy wykazywania pochodzenia pieniedzy w moim przypadku.

Wiec tak:
1. W bank statement podkreslili mi WSZYSTKIE wplywy powyzej £500 (slownie piecset funtow!)
2. Kilka transakcji niewiele powyzej 500 odbylo sie na zasadzie wymiany sms i gdzie wyslac paczke wiec takie tez screeny itp im wydrukowalem i dalem (A CO:) )
3. Wszystkie moje "wyplaty" jakie robilem sobie z Paypal powinny byc ok, gdyz wydrukowalem kilkanascie stron 3 miesiecznej historii transakcji z Paypala
4. PROBLEM jest z kwota 6000 gotowki, ktora po prostu sobie wplacilem w banku jakies 2 miesiace temu. Te pieniadze nie byly bezposrednio ze sprzedazy na ebay ani nic konkretnego. po prostu uzbieralo sie ,a ze szykowalismy sie powoli do kupna czegos taniego to wplacilem.
Prawnik prosi o jakies rachunki badz potwierdzenie platnosci gotowkowej itp.
No i co teraz...? Wymyslic jakies umowy na znajomych, czy szukac nie wiadomo czego i dawac potwierdzenia na kazdy grosz ktory moglby byc gotowka?

Na szybko wymyslilem taki scenariusz :
- 1 umowa na 3-4k ze sprzedalem znajomemu elektronike
- 2 oswiadczenie ze za 1k sprzdalismy stare meble na carboot
- 3. 1-2k jakis zapisek ze wygralem na automatach:)

Nie wiem, nic madrzejszego nie przychodzi mi do glowy na szybko. W poniedzialek musze im cos wyslac bo od wtorku musze z rodzinka Rzym zwiedzac przez tydzien bo w koncu half term:/ A bardzo mi zalezy zeby uwineli sie jak najszybciej z tematem.

Czy dobre duszyczki forumowe maja jakies sugestie/pomysly?

[ Ostatnio edytowany przez: DADAM1986 20-10-2017 23:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-10-20 23:50:15 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wyplacales w przeszlosci z bankomatu pieniadze? Mozesz podkreslic to na starych wyciagach do kwoty tych 6 tys. Mozesz lubisz trzymac w domu w skarpecie albo w sejfie. Sprzedales jakis samochod niedawno?

Gotowka nie rzadzi w tych czasach, niestety.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #4 Ocena: 0

2017-10-21 00:01:17 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Czyli wyplaty z bankomatu mowisz Richmond, ze bylyby ok? (te sprzed 3 miesiecy nawet?)
Auto sprzedalem w czerwcu i byloby jak znalazl, ale kupiec zaplacil przelewem natychmiastowym;/

Zgodze sie z Toba, ze gotowka nie rzadzi tak samo jak i zloto, inne kruszce i takie tam. Moim zdaniem to oczywista manipulacja, maja wiedziec o nas wszystko i wszedzie. Kazda platnosc karta itp itd

Tak miedzy nami to gdyby np. sprawdzili jak czesto moja 4 osobowa rodzina placi karta za zakupy w markecie to pewnie juz dawno , teoretycznie powinnismy umrzec z glodu :))

Najlepsze byla odpowiedz prawnika jak zadalem pytanie wprost : " A jesli nie znajde rachunkow itp na te 6k to co wtedy".
- "No to Pan nie kupi NIC". Zamurowalo mnie i obiecalem grzecznie cos dostarczyc...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-10-21 00:14:23 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-10-21 09:04:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz trzymac gdzies chcesz, ale jakbys mial kupowac nieruchomosc, to wplac na konto z 4 miesiace wczesniej, zeby juz tam byly jak dasz wyciagi z ostatnich trzech.

Po prostu trzeba sie przygotowac na inwigilacje jak kupuje sie cos za gotowke. Akurat w tym przypadku mozna latwo zalatac te 6tys, biorac pozyczke gotowkowa i potem ja splacajac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #7 Ocena: 0

2017-10-21 12:50:26 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Ja wiedzialem o tych 4 miesiacach, ale zycie tak nam uklada chyba scenariusze ze czasami jak juz to juz, zwlaszcza ze nieruchomosc od babci srednio 20k tansza nic normalnie na rynku i to w bardzo niskim pulapie cenowym ehhh

Zaskocze Was co znalazlem:)

1. Kilka transakcji wlacznie z adresami i numerami telefonow od ludzi ktorzy placili mi po 1-2k gotowka za komputerki.

2. 4 dni przed wplaceniem tych 6k na konto kupilem na ebay zloty zegarek Patek za £1500. Pomyslalem ze skoro zlote Pateki i tak zaczynaja sie od okolo 5k wzwyz to moze napisze ze go sprzedalem za gotowke i tyle? Calkiem zapomnialem o nim:)

Ludzik : Ja tez trzymam prawie wszystko pochowane i jeszcze rok temu i wszystkie lata wstecz najwieksza gotowka jaka trzymalem na koncie bylo 3-4k srednio a jak dochodzilo do 10k to od razu wyplata i "do wora".

Polecam Ci jednak zdywersyfikuj srodki i nie chodzi tutaj tylko o chowanie zywej gotowki ani o Cypr az tak bardzo.

Przesledz sobie Ty i reszta tutaj EGIPT przez ostatnie 3 lata. Nikt im nic nie zabral, kazdy tak samo pracuje, wszyscy jak mieli pod poduszka kase tak maja, ALE kurs funta egipskiego spadl o POLOWE! I to jest moim zdaniem cos co planuja gnojki z nami zrobic jak bedziemy trzymac tylko gotowke (pomijajac uniewaznienie banknotow w Indiach SIC! )
Po prostu obetna wartosc pieniadza, a wtedy przeciez nie wyjdziesz na ulice jak ludzie na Cyprze bo przeciez masz NIBY TYLE SAMO:)

Ja trzymam sie zasady: 20% gotowka, 50% nieruchomosci jak dzialki, pola, mieszkania, 20% zloto, 10% okazyjnie kupione zlote zegarki, obrazy i inne pierdoly - zawsze znane nazwisko autora lub przedmiot z cennego kruszcu coby wartosc mialo.
Oczywiscie proporcje sa tylko dla mnie takie jakie zalozylem i nie zawsze dokladne ale tak to dziele mniej wiecej.
Do tego nie trzymam i nie kupuje zadnych akcji/bitcoinow/startupow itp
- akcje to czysta manipulacja duzych nad malymi wiec szkoda mi na to czasu
- bitcoin i reszta krypto to tez banka wstanka i akurat nie trafia do mnie argument ze za 100 dolarow kiedys dzisiaj moglbys byc milionerem (jest tyle milionow pomyslow na swiecie jak zainwestowac), ze tak samo mogles po prostu wytypowac 6 w lotka - dlaczego tego nie zrobiles?
- startupy NIE bo jestem za maly finansowo zeby 100 razy przestrzelic aby raz wygrac, po prostu mnie nie stac...

Pochwale sie tylko, ze na funcie w ostatnich poltora roku zrobilem 4 transakcje i zarobilem ponad 20k funtow z tego tylko obracajac gotowka. Inwestuje tak jak czuje, nie podpieram sie pseudoanalizami bo bez urazy i wywyzszania sie ale uwazam ze jestem 2-3 razy sprytniejszy niz ogormna wiekszosc nawet cerfytikowanych analitykow w gazetach i na necie:)

W ostatnich latach zaluje tylko jednego.
Kilka miesiecy przed wyborami bylem 100% pewien ze Trump wygra wybory i chcialem postawic jak nigdy 5k na niego. Wygralbym 15k bo stawka 3:1. Ostatni raz posluchalem baby zeby sie wstrzymac:)) Co sie stalo pozniej wszyscy wiemy.

Milej lektury i sorry za chaos, nigdy nie potrafilem trzymac sie jednego watku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #8 Ocena: 0

2017-11-13 01:21:54 (6 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

W gwoli uaktualnienia : Widzialem mieszkanie 2 raz w obecnosci siostrzyczek circa kolo 50, ktore sprzedaja je po zmarlym ojcu. Babki wesole i chca kase na juz - co chetnie bym uczynil, ale jak wiadomo w UK nie tak szybko.
Prawnik powiedzial, ze kasa dobrze wyprana wiec czekamy na dalszy rozwoj wydarzen ( :))) )
Jakby ktos potrzebowal mieszkania w Swansea zaraz po swietach to dawac znac. Bedzie jedno do wynajecia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2017-11-13 01:44:28 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Gdy rok temu kupowałem dom to musiałem wyjaśnić wszystkie wpłaty na konto oprócz wynagrodzenia. Nawet niecałe $300, które dostałem z Air Canada za zgubione walizki.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kasiachery

Post #10 Ocena: 0

2017-11-13 09:34:52 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-10-20 23:42:29, DADAM1986 napisał(a):
Ok, pomyslalem ze moze uaktualnie sprawy wykazywania pochodzenia pieniedzy w moim przypadku.

Wiec tak:
1. W bank statement podkreslili mi WSZYSTKIE wplywy powyzej £500 (slownie piecset funtow!)
2. Kilka transakcji niewiele powyzej 500 odbylo sie na zasadzie wymiany sms i gdzie wyslac paczke wiec takie tez screeny itp im wydrukowalem i dalem (A CO:) )
3. Wszystkie moje "wyplaty" jakie robilem sobie z Paypal powinny byc ok, gdyz wydrukowalem kilkanascie stron 3 miesiecznej historii transakcji z Paypala
4. PROBLEM jest z kwota 6000 gotowki, ktora po prostu sobie wplacilem w banku jakies 2 miesiace temu. Te pieniadze nie byly bezposrednio ze sprzedazy na ebay ani nic konkretnego. po prostu uzbieralo sie ,a ze szykowalismy sie powoli do kupna czegos taniego to wplacilem.
Prawnik prosi o jakies rachunki badz potwierdzenie platnosci gotowkowej itp.
No i co teraz...? Wymyslic jakies umowy na znajomych, czy szukac nie wiadomo czego i dawac potwierdzenia na kazdy grosz ktory moglby byc gotowka?

Na szybko wymyslilem taki scenariusz :
- 1 umowa na 3-4k ze sprzedalem znajomemu elektronike
- 2 oswiadczenie ze za 1k sprzdalismy stare meble na carboot
- 3. 1-2k jakis zapisek ze wygralem na automatach:)

Nie wiem, nic madrzejszego nie przychodzi mi do glowy na szybko. W poniedzialek musze im cos wyslac bo od wtorku musze z rodzinka Rzym zwiedzac przez tydzien bo w koncu half term:/ A bardzo mi zalezy zeby uwineli sie jak najszybciej z tematem.

Czy dobre duszyczki forumowe maja jakies sugestie/pomysly?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>DADAM1986</i> 20-10-2017 23:45 ]




a z jakoego okresu czasu oni sprawdzali te wyciagi? my raz mielismy wplacone 4 tys i chyba 2 tys w odstepie kilku mies. I zastanawiam sie czy beda pytac skad to bylo ( jak wplacalam te 4 tys to pani zapytala mnie skad to mam) czy jesli nie powiem to moga nie dac mi kredytu na dom bo jakies ciemne interesy sa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,