MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak wykazac skad wziely sie pieniadze przy kupnie mieszkania?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DADAM1986

Post #1 Ocena: 0

2017-10-14 20:28:17 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Witam Was,
mam pytanie odnosnie tlumaczenia sie ze srodkow na koncie podczas kupna mieszkania.
Mianowicie zdecydowalismy z malzonka, ze kupujemy w poludniowej Walii mieszkanie za 50k i placimy z konta. Mieszkanie ma byc po prostu na inwestycje i bez zadnych kredytow. W waterlooville gdzie mieszkamy nas po prostu nie stac na nic przyzwoitego bez kilkuletniego kredytu badz sprzedazy nieruchomosci w Polsce, ktorych pozbywac sie nie bedziemy w najblizszym czasie.

A wiec nasza oferta na 50k zostala zaakceptowana i teraz musze wyslac im papierki.

Pytanie: Czy beda sie czepiac ze w ostatnich miesiacach wyplacilem sobie pensje nawet 12k/miesiac? I czesc przelewam sobie z paypal np 6-7k i potem gotowkowo na konto 5k. (Handluje elektronika wiec wiadomo ze glownie ebay, ale odbiory i gotowka tez sa). Jak to madrze wytluamczyc raz a konkretnie?

Jeszcze im bank statement nie wyslalem, ale boje sie ze zamiast szybkiego kupna bedzie sie to ciagnelo miesiacami bo beda glupie pytania o pranie pieniedzy itp.

Ubiegajac odpowiedzi: Z Polski niestety nie mozemy zadnych darowizn, poniewaz moj ojciec akurat sam musi kilka mieszkan/domow w Polsce do konca roku kupic aby uniknac podatku. Tutaj wyrazil sie jasno wiec zostaje sam z tym problemem.

Bardzo prosze o porade jak to ladnie rozwiazac, zwlaszcza Pani Richmond moglaby sie wypowiedziec, gdyz cenie Pani rady i stosuje w praktyce juz od wielu miesiecy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #2 Ocena: 0

2017-10-14 22:17:20 (7 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Wow, porady nie mam niestety, ale naprawdę w Walii domy kosztują 50k?? Mieszkam niedaleko Waterloovile, więc realia znam i ceny niestety przyprawiają o zawrót glowy, ale żeby dom kosztował 50k? Naprawdę? Z ciekawości pytam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-10-15 01:40:38 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
kupujemy w poludniowej Walii mieszkanie
...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #4 Ocena: 0

2017-10-15 10:37:15 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Ja akurat obserwuje od dluzszego czasu rejon Swansea, Neath, Port Talbot.
Domy lub mieszkania mozesz tutaj od 30-40k juz wyrwac ( najczesciej do remontu lub w dolinkach).
Do tego czesto sa to moze i nie najbogatsze okolice , ale spokojne. No i jest bialo, ja akurat to lubie bez rozwijania tego zdania.

Inwestycja poniewaz stopa zwrotu jest nieporownywalnie wieksza od Portsmouth i okolic.
Za 50k kupujesz lokal, ktory wynajmujesz za 400-500 na miesiac. Czyli za 100 (przy dwoch) masz dokladnie taki zwrot jaki czeka na Ciebie po zainwestowaniu okolo 200 lub wiecej w Waterlooville (na mojej ulicy 3 bedroom pudelka zwane domami za 250 juz chodza).

Acha omijaj w Neath ta chate, ktora bedzie drugi raz na aukcji za 25k. Przednia sciana jest mocno wybrzuszona i nikt tego nie chce. Fundament pekl i nie dosc ze burzyc swoja sciane to jeszcze sasiadom trzeba by odkopac fundamenty za FREE. Ogolnie za darmo to mozna wziac.

Tutaj przyklady 2 tanich inwestycji, ktore bym wzial gdybym mial blisko (Blyth) lub chcialbym kupic kolejny domek.

http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-61473139.html
W tym przypadku nawet bez ogladania facet schodzi do 35k przez telefon. Mieszkanie ekstra/ budynek super. Najblizsza okolica tragedia, dlatego tylko wynajem jak dla mnie.

http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-68501720.html
Tutaj powyzej tez nie balbym sie ulokowac pieniedzy.


Ada chcialas cos napisac i wcielo Ci wypowiedz?...

[ Ostatnio edytowany przez: DADAM1986 15-10-2017 10:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #5 Ocena: 0

2017-10-15 19:03:24 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Z drugiej strony A3 masz Leigh Park, tam jest sporo taniej ;-)

W ogóle ceny w okolicach Petersfield to jakiś kosmos, ale to chyba kwestia zajefajnej lokalizacji."Pneumonia Valley" zawsze będzie droga.

Myślisz, że nie będzie problemów z tenantami w lokalizacjach, które wybrałes?
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

DADAM1986

Post #6 Ocena: 0

2017-10-16 02:21:07 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Czesc Hants, milo ze sie odezwales:)

Leigh Park...:) Chyba nie trzeba dodawac dlaczego jest tam taniej. Widzialem i slyszalem, ze juz niejeden rodak plakal. Jednego znam osobiscie, ktory kupil 3 bedroom tam i po kilku tygodnaich musial wynajmowac w Bedhampton cos normalnego. Nie wiem, moze mial pecha, ale ja za 3 bedroom jak bylo za 125 do remontu to sie nie skusilem a to przeciez dobre 70k taniej niz po drugiej stronie A3.

Te lokalizacje o ktorych wspomnialem to najlepiej podpisac z councilem umowe u miec swiety spokoj.

Jest taka stronka rzadowa (nie pamietam dokladnie linka teraz), ktora fajnie obrazuje w jakim rejonie ile Wam council moze zapalcic za rent. Stawki sa ustalone i nie ma gadania, dlatego warto kupic po prostu tanio i byle sie nie rozlecialo.

Najlepsze stopy zwrotu sa wlasnie w Walii teraz i w niektorych miejscach na polnocy.

Wiem, ze wiekszosc inwestuje na poludniu czy tam w londynie jak kogos stac, ale pamietajcie jedno : bardzo tanie domy tansze nie beda nawet jak rynek sie zalamie. Za to te domki po 300k-500k-1m to jak to wszystko pieprznie to braknie biletow na samolot tak beda "inwestorzy" spierniczac za granice.
Takie moje zdanie.

[ Ostatnio edytowany przez: DADAM1986 16-10-2017 02:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2017-10-16 09:19:58 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-10-14 22:17:20, Capricorn napisał(a):
Wow, porady nie mam niestety, ale naprawdę w Walii domy kosztują 50k?? Mieszkam niedaleko Waterloovile, więc realia znam i ceny niestety przyprawiają o zawrót glowy, ale żeby dom kosztował 50k? Naprawdę? Z ciekawości pytam.


pewne z jakiejs aukcji i do remontu. Znajomi kupili dom za 40 tys, ale taka rudere, wyremontowli, splacili kredyt w 5 lat i teraz wracaja do pl a dom moze wynajma albo sprzedadza z zyskiem, jeszcze nie wiedza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-10-16 09:42:44 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-10-14 20:28:17, DADAM1986 napisał(a):
Witam Was,
mam pytanie odnosnie tlumaczenia sie ze srodkow na koncie podczas kupna mieszkania.
Mianowicie zdecydowalismy z malzonka, ze kupujemy w poludniowej Walii mieszkanie za 50k i placimy z konta. Mieszkanie ma byc po prostu na inwestycje i bez zadnych kredytow. W waterlooville gdzie mieszkamy nas po prostu nie stac na nic przyzwoitego bez kilkuletniego kredytu badz sprzedazy nieruchomosci w Polsce, ktorych pozbywac sie nie bedziemy w najblizszym czasie.

A wiec nasza oferta na 50k zostala zaakceptowana i teraz musze wyslac im papierki.

Pytanie: Czy beda sie czepiac ze w ostatnich miesiacach wyplacilem sobie pensje nawet 12k/miesiac? I czesc przelewam sobie z paypal np 6-7k i potem gotowkowo na konto 5k. (Handluje elektronika wiec wiadomo ze glownie ebay, ale odbiory i gotowka tez sa). Jak to madrze wytluamczyc raz a konkretnie?

Jeszcze im bank statement nie wyslalem, ale boje sie ze zamiast szybkiego kupna bedzie sie to ciagnelo miesiacami bo beda glupie pytania o pranie pieniedzy itp.

Skoro masz to wszysto udokumentowane to w czym problem? Mowisz, ze z oszczednosci i biezacych zarobkow i przedstawiasz wyciag z konta, gdzie byly te pieniadze.

Jak ktos bedzie mial watpliwosci, to przedstawisz wyciag z konta firmowego, z ktorego przelewales pieniadze. 50tys to jest nic przy kupnie nieruchomosci, wiec nie ma sie co przejmowac.

Zupelnie przecietni ludzie obracaja takimi kwotami na kontach biezacych w ciagu miesiaca, tylko nikt o tym nie pisze.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #9 Ocena: 0

2017-10-16 10:18:27 (7 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Ok to tylko w gwoli sprostowania, te z Paypal to mam wyciagi oczywiscie ze bylo to przehandlowane wiec pieniadze wziely sie od klientow.
Konta firmowego nie mam bo nie jest mi zwyczajnie potrzebne - Paypal pelni funkcje konta firmowego gdyz wszystko co na ebay laduje tutaj wiec nie ma zadnej potrzeby firmowego zakladac (potwierdzone u ksiegowego).
Dodam, ze nie przekraczam na jednej dzialalnosci 85k wiec tutaj sprawa rozliczenia musi byc maksymalnie uproszczona.

Chodzi mi bardziej o dwie wplaty w ciagu ostatnich gotowkowe w wysokosci 6k i 3k.
Czy bede musial jakies rachunku tworzyc ze to byly komputery itp czy oswiadczenie wystarczy?

Zapytalem o to, poniewaz znajomi ktorzy pozyczyli od rodzicow jedynie 10k na depozyt do kredytu byli bardzo maltretowani skad to, a potem skad rodzice mieli i takie tam.

"Zupelnie przecietni ludzie obracaja takimi..." Droga Richmond nawet nie wiesz jak to zdanie mnie cieszy. Za to rowniez kocham ten kraj:)

kasiachery - to akurat nie jest z aukcji, prosto od wlasciciela starego dziadka ktory mieszka kilka domow dalej a tego sie zwyczajnie pozbywa. Owszem 5-10k na remont zawsze mile widziane.

W niektorych dolinkach domki sa i po 30-40 i wcale nie do remontu. Trzeba tylko miec duzo kasy na spokojne zycie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-10-16 10:25:20 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czy prawnicy napisali Ci jakie chca zobaczyc dokumenty? Wyslij im najpierw wyciag z konta, jak beda chcieli wiecej, to zrobisz wydruk z Ebay czy Paypal. Nie ma sie co przejmowac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,