MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nagla wyprowadzka, zakonczenie umowy wynajmu wczesniejsze

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzegorz1234567

Post #1 Ocena: 0

2017-09-01 18:46:05 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

Witam,

Jestem w takiej sytuacje ze ostatnio los mi nieco nie sprzyja. Mam zamiar wrócić do Polski i próbować szukac pracy w Skandynawii. Chciałbym wrócić tak szybko jak to możliwe, ponieważ na domiar zlego stracilem jeszcze ostatnio prace …

Kwestia jest taka ze wynajmuje obecnie pokoj od prywatnego landlorda. Zaplacilem depozyt £400. Chciałbym go teraz odzyskac i wyprowadzic się tak szybko jak to tylko możliwe. W kontrakcie mam wpisany miesiąc wypowiedzenia. Myslicie ze sa jakies szanse żeby zakończyć kontrakt wczesniej i odzyskac depozyt ? Z tego co mi wiadomo, landlordowie sa nie chetni na takie rozwiązania, bo traca pieniazki niestety.

PS: Mieszkam w moim obecnym domu rok czasu, zawsze placilem na czas. Umowie mam AST Agreement na 6 miesiecy. Teraz sie odnawia automatycznie co miesiac.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-09-01 18:47:12 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz pogadac z landlordem i tyle. Moze sie nie zgodzic i wziac sobie z depozytu jak nie zaplacisz. Dogadajcie sie, wytlumacz dlaczego musisz wyjechac, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzegorz1234567

Post #3 Ocena: 0

2017-09-01 21:41:43 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

Czyli wszystko zalezy od dobrego widzi mi sie mojego landlorda.
No nic sprobuje tak czy inaczej. Rozumiem ze zadnego innego wyjscia nie ma jesli bym sie z landlordem nie dogadal ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #4 Ocena: 0

2017-09-01 22:37:19 (7 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

A może poszukaj kogoś na ten pokój to landlord łatwiej to przełknie bo nie będzie stratny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

grzegorz1234567

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 10:44:51 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

Moze byc z tym ciezko. Tym bardziej ze w domu którym mieszkam, jest wolny pokoj przez ponad pol roku i mój landlord nie może nikogo znalez. Taki region niestety.

Mam takie pytanie. Czy jeśli by landlord się nie zgodzil. A ja bym się wyprowadzil i nie zapłacił za miesiac, w którym już bym defakto nie mieszkal, to trace po prostu depozyt i bez zadnych innych dalszych konsekwencji ?

Pytam, bo może się tak zdarzyc ze wroce za kilka miesięcy do UK.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 11:36:07 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A jak ma nie zależeć od twojego landlorda, skoro istnieje ważny kontrakt?
Kontrakty właśnie po to są. Nie dopuszczają do sytuacji "ok, podpisuję, ale jak będę miał inne potrzeby, to się wyprowadzę (czytaj - przestanę płacić - bo przecież wyprowadzić się możesz) w dowolnym terminie.

Nie twierdzę, że twoja sytuacja nie jest cieżka, szczególna itp. I owszem - landlord może cię zrozumieć. Ale nie ma takiego obowiązku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

djtomi2

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 14:47:05 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Może być ciężko. Okres wypowiedzenia zabezpiecza i wynajmującego i landlorda, żeby nie zostać na lodzie. Dla niego jest to zabezpieczenie, żeby nie został z dnia na dzień z wolnym pokojem, gdy ty zechcesz się np. wyprowadzić. Dla ciebie jest to zabezpieczenie, żeby z dnia na dzień landlord nie wyrzucił cię na bruk, bo np. zechciał sprzedać dom.
Pewnie nie byłbyś szczęśliwy, gdyby cię poprosił o taką "przysługę", więc możesz się spodziewać, że on też nie będzie szczęśliwy, gdy mu powiesz, że się chcesz wyprowadzić z dnia na dzień.
Zwrot kaucji, to drugi problem. Twój wpis sugeruje, że wynajmujesz pokój. Jeżeli kaucja wynosi tyle co miesięczny rent, to luz - kaucja pokryje rent. Jeżeli jest większa od rentu, to koniecznie rozlicz się z landlordem przed wyjazdem. Jak już wyjedziesz, to będzie ci ciężko odzyskać ewentualną nadwyżkę.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,