MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Duzy Dylemat - stan domu.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-07-10 19:31:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sciany niewatpliwie pekaja ...
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #2 Ocena: 0

2017-07-10 20:11:54 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2017-07-10 19:31:35, Richmond napisał(a):
Sciany niewatpliwie pekaja ...


Zgadza się. I tak nas poinformowano, że przez 2 lata dom pracuje i będą pęknięcia. Po tym czasie mamy to im zgłosić i zakleja co trzeba. Mąż nic nie zgłaszał, zrobił to sam. Poza tym kompletnie nic się nie stało. A moje dzieci potrafią nieźle dom testować.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kubusandpuchate

Post #3 Ocena: 0

2017-07-10 20:30:58 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Mieszkkam juz 10 rok w nowym domu i jakos nic nie odpada, jest sucho i cieplo . Dome jest murowany a nie na szkielecie drewnianym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2017-07-10 20:38:33 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Niezbyt sie znam na angielskiej budowlance ale gdy mieszkalem w Litlleport (Cambs) to obok budowali nowy budynek z mieszkaniami. Sciany owszem, byly murowane ale stropy byly drewniane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-07-10 20:42:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja mam niestety drewniane stropy, na belkach. Dom z 2011r. Jak ktos chodzi pietro wyzej, to wszystko slychac. Jak jestem na zewnatrz przy garazu, to slysze jak maz chodzi w pokoju wyzej.

Poza tym nie da sie cicho przemknac w nocy po domu, bo zawsze cos gdzies zaskrzypi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-07-10 21:04:51 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Drewniane stropy to chyba standard widzialem raz chate za 2mln f w leicester nowe budynek pelen luksus poprawiali plytki w lazience bo strop za mocno pracowal

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #7 Ocena: +1

2017-07-11 00:40:46 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

(..) Wywalone, odnosnik do usunietych postow.

Co do samej dyskusji, co lepsze: mortgage, czy rent.. Długo to trwało zanim przekonałem się do kredytu i w zasadzie, stało się tylko z jednego powodu: mamy szansę na odzyskanie wpłaconych pieniędzy, a w przypadku wynajmu: kasa znika bezpowrotnie.

OPowi radzę, by się zbytnio kornikami nie przejmował: każdą część domu można wymienić, ale jesli drewno wewnątrz ścian jest w katastrofalnym stanie, to ubezpieczyciel pokryje koszty..

Uwaga moderatora: Wywalilam tresc odnoszaca sie do skasowanych postow. Richmond

Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

andyopole

Post #8 Ocena: +1

2017-07-11 01:33:37 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Nie rozumiem przeciwników kredytu. Też wziąłem kredyt, ostatnia spłata w 2047 roku. Za wynajęcie mieszkania o takiej powierzchni musiałbym płacić dzisiaj min. $1400, bez garażu i min raz w roku podwyżka co najmniej o stowke. A tu mam podwórko, własne kwiatki, pomidory, paprykę, trawnik do koszenia i nikt mi nie chrapie za ściana ani nie tupie piętro wyzej. Na dodatek, co miesiąc jakaś część staje się moją własnością + nieunikniony wzrost wartości. To wszystko za niecały tysiąc miesięcznie z gwarancją stałej wysokości. A gdy zechce to sprzedam w każdym czasie, gdyby dziś to po kosztach, za kilka lat napewno z zarobkiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cris82

Post #9 Ocena: +1

2017-07-11 06:02:33 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Do kredytu trzeba dorosnac kredyt to jest piekna sprawa zwlaszcza w czasach kiedy od dekady odsetki utrzymuja sie na tak niskim poziomie

Gdzie dzis bylyby najwieksze firmy gdyby nie mogly zaciagac kredytow na inwestycje ja np swoj sporo nadplacilem i mialem w planach kolejne nadplaty ale przy odsetkach 1.75 narazie mam zamiar to olac i uzbierac na dzialeczke nad pl morzem tym bardziej ze mam konto offsetowe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DominikawUK

Post #10 Ocena: 0

2017-07-11 10:19:39 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

Cytat:

2017-07-10 13:59:05, Marta2509 napisał(a):
Zrob pelen survey. Powinno to wykazac szkodniki/korniki/ jak sie ma struktora domu itd.


Czytalam troche wczoraj na temat tego survey i ponoc nie wykryja ew szkodnikow, poniewaz firma sprawdza tylko te miejsca, do ktorech ma dobry dostep.

NightFury, gosian, kubusandpuchate - Ja nie mowie, ze wszystkie nowe domy sa takie, ale jak wspominalam wczesniej pracuje w budowlance i mam bezposredni kontakt z deweloperami i np jeden z nich ma nawet zlozona grupe na facebooku, gdzie osoby, ktore kupily od nich dom, opisuja jak pekaja im sciany, rury, tynk itp. Jeden deweloper dostal zakaz sprzedawania domow, ktore sa jeszcze w trakcie budowy ze wzgledu na fatalny stan budynkow.
Sa tez oczywiscie porzadni deweloperzy, ale trzeba zrobic dobre research przed zakupem, bo mozna naprawde sie przejechac.
Ja osobiscie nie lubie tych nowych domow, bo dla mnie sa bez charakteru, ale to tylko moj gust.

Ja osobiscie nie rozumiem, jak mozna wybrac czynsz ponad kredyt. Przeciez czynsz przepada, tej kasy nie ma.
Biorac kredyt w uk, jak wspominalam wczesniej, mozna zadbac o to, by mozna bylo go np splacic wczesniej bez kary i w razie np checi powrotu do Polski- dom sprzedac. Czesc kasy w kieszeni. Naprawde nie widze argumentow przeciw. Plus w kredyt w uk a kredyt w Polsce to dwie rozne bajki.
Ja obecnie wynajmuje dom, za ktory place £100/m wiecej, niz bede placila za mortgage.

Uwaga moderatora: Wywalilam czesc postu odnoszaca sie do skasowanych wypowiedzi. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,