MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Duzy Dylemat - stan domu.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DominikawUK

Post #1 Ocena: 0

2017-07-10 10:36:43 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

Witam,

Razem z moim partnerem kupujemy dom. Dostalismy juz oferte mortgage, znalezlismy wymarzony dom, jednak pojawil sie problem.

Ogladajac posiadlosc, spytalam agencji, w ktorym roku zostala ona wybudowana. Powiedziane zostalo mi, ze w latach 70' co wydawalo mi sie ok, jako ze byl to kiedys council house i byl w naprawde dobrym stanie- dom na pierwszy rzut oka wyglada slicznie.

Po zaplaceniu wstepnych kosztow solicitor, dostalam jednak informacje, ze dom zostal wybudowany w... latach 40' Do tego ma tak zwany timber frame, czyli jest czesciowo z drewna...

Jestem teraz w kropce, bo szukalismy domu bardzo dlugo, a ten naprawde spelnia wszystkie nasze wymogi. WYglada bardzo ladnie, ma odpowiednia wielkosc, dzielnica jest idealna, cicha angielska, jednak tylko 10 min od centrum..Obawiam jednak inwestowac w tak stara nieruchmosc, chociaz ceny w okolicy w ktorej mieszkam (Wakefield ) za 3 bed, ktory mnie interesuje wahaja sie w granicach £120k, a ja kupuje ja za £110..

Doradzcie mi, czy wycofac sie? Nie ukrywam, ze poszlo juz na to £500, co dla mnie nie jest moze najwiekszym wydatkiem, jednak w momencie wycofania sie, sa to pieniadze wyrzucone w bloto. Najwiekszym problemem jednak nie sa te koszta, a strata domu, ktora naprawde jest tym, czego szukalismy :(
Czy jest opcja sprawdzenia, czy drewniana czesc domu zostala dobrze zabezpieczona i w jakim jest stanie? Boje sie, ze mogla zostac naruszona przez szkodniki bedzie problem w przyszlosci ze sprzedaza(planujemy pomieszkac tam ok 10 lat i przeprowaadzic sie)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-07-10 12:59:49 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

A to nie jest tak, że mortgage lender będzi chciał aby zobić structural survey przed przyznaniem kredytu? Zobacz tutuaj http://www.structuralsurvey.org/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #3 Ocena: 0

2017-07-10 13:29:42 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Zainwestuj i zleć niezależnej firmie pełen survey. Zrób symulację ubezpieczenia tego domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2017-07-10 13:59:05 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Zrob pelen survey. Powinno to wykazac szkodniki/korniki/ jak sie ma struktora domu itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DominikawUK

Post #5 Ocena: 0

2017-07-10 14:04:17 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

AgentOrange zrobi, ale jest to takie powierzchowne, nie bedzie sprawdzac drewnianej struktury domu

andypolo Czy takie sprawdzenie drewnianej struktury domu jest w ogole mozliwe? drewniane element sa przeciez przykryte kolejnymi warstwami( wybacz prosze brak fachowego jezyka, nie znam sie kompletnie na budowlance)


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-07-10 14:05:55 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bank robi wycene. Jesli klient chce full structural survey, to placi i zamawia dla siebie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DominikawUK

Post #7 Ocena: 0

2017-07-10 14:33:00 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

Richmond doklanie

Niestety sprawy wlasnie przybraly bardzo nieoczekiwany obrot, wiec prawdopodobnie bede musiala poszukac innego domu...

Powiem wam, ze nie jest to latwy process ;/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-07-10 16:34:43 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Do założycielki tematu - tez kiedyś miałem kupić dom z konstrukcją drewnianą, duży zadbany do tego wielki ogród , jednak cienkie jak papier ściany nie dawały mi spokoju i to ze tylko 3 banki dawały mortgage na takie domy ... po sprawdzeniu juz żaden ...

Uwaga moderatora: Post edytowany przez moderator. Usunieto tresc odnoszaca sie do usunietych postow. Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: +1

2017-07-10 17:43:12 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Moj dom został wybudowany w 1943 roku, teoretycznie wiec przetrwał wojnę. Powiem ci ze nie zamieniłabym go na żaden wybudowany pózniej.
Miałam nieprzyjemność mieszkac w mieszkaniu dopiero co wybudowanym. Po 10 miesiącach wszystkie framugi i ściany naokoło okien popękały bo cały budynek jeszcze siadał. Wyglądało to ładnie na początku ale potem wilgoć i osadzanie zaczęło wychodzić.
Nie miałoby dla mnie znaczenia czy dom wybudowany w latach 70 czy 40. Grunt zeby był stabilny, solidny, suchy i ciepły. Bierz pod uwagę okolice i to czy ci domek pasuje czy nie. Piszesz ze tak wiec ja bym brała. Moj z lat 40 jest solidny i nic mu sie nie dzieje. Okolica w Wakefield jest ważna, wiem bo mieszkam niedaleko:)
Jeśli cena jest fajna to ja bym sie nie przejmowała.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2017-07-10 18:39:57 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Mieszkam 7 lat w nowo wybudowanym domu. Nic nie pęka, wilgoci kompletnie nie ma. Za to miałam nieprzyjemnośc mieszkać w starszym domu i wilgoć była.
Zauważyłam, że tu na forum dużo osób krytycznie mówi o nowych domach. Ja osobiście nie narzekam. A już śmiać mi się chce z tych osób, co nigdy nie mieszkali w nowych a się wypowiadają bo gdzieś tam usłyszeli, że poręcze odpadają, ściany pękają i w ogóle dom z kartonu. Przed kupnem nowego domu trzeba sprawdzić jak i z jakich materiałów został wybudowany.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,