MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaz domu a splata kredytu? Uprzejmie prosze o podpowiedz-:)

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MajaCardiff33

Post #1 Ocena: 0

2017-06-12 15:49:12 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

Witajcie. Mam pytanie do Osob zorientowanych w tematach finasowo- kredytowych ( byloby mi niezmiernie milo gdyby odpowidziala na nie Richmond,ale oczywiscie KAZDA inormacja jest cenna).

Otoz chcemy z mezem wycofac calkowicie kapital z Anglii i ''przekonwertowac''go do Polski. Sytuacja wyglada mniej wiecej tak: poltora roku temu kupilismy 3 bed house w Cardiff za cene 116.000. Przez ten czas ''dorywczo'' calkowicie ten dom wyremontowalismy ( wymiana praktycznie wszystkiego plus aranzacja poddasza,etc). Dom zostal wyceniony na okolo 190.000. Zakup byl czesciowo finasowany kredytem - w wysokosci okolo 50.000- rata kredytu na dzis to 260f. Moje pytanie brzmi czy musimy po sprzedazy domu spalcic ten kredyt. Czy mozemy sprzedac dom i nadal spalcac ta rate kredytowa ( kredyt mamy na 17 lat, niebawem zostanie jakies 15 lat do splaty). Czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji? Czy bank nie bedzie mial obiekcji by po faktycznej sprzedazy nieruchomosci dalej spalaca kredyt( nie ma zabezpieczenia w postaci tej nieruchomosci) przy zalozeniu,ze maz ma nadal stala umowe o prace i takie same zarobki ( moje zarobki nie byly brane pod uwage)
Czy jest Ktos, kto byl w takiej sytuacji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Googhaz

Post #2 Ocena: 0

2017-06-12 16:06:14 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Nie da się tak.
Przy sprzedaży, bank zostaje spłacony a to co zostaje będzie przelane na wasze konto.
EDIT:
Zakup byl czesciowo finasowany kredytem - w wysokosci okolo 50.000- ...nie ma zabezpieczenia w postaci tej nieruchomosci

Tzn. co dostaliście 50k funtów kredytu gotówkowego? Myślę, że to jednak był kredyt mieszkaniowy i będzie jak wyżej napisałem.

[ Ostatnio edytowany przez: Googhaz 12-06-2017 16:10 ]

Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-06-12 16:06:34 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Nie pomogę Ci bo nie wiem. Ale napisz proszę w jakiej okolicy macie ten dom, pytam z ciekawości :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-06-12 16:27:47 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak sama piszesz, kredyt jest zabezpieczony na hipotece. Sprzedajesz nieruchomosc, nie masz zabezpieczenia, kredyt jest splacony podczas completion. Wez pod uwage, ze jak masz okres fixed, to bedzie oplata za wczesniejsza splate, ERC.

Pozyczki gotowkowe sa teraz dostepne nawet do £50K, ale oprocentowanie jest niezbyt przyjemne. Taniej wziac dwie mniejsze po £25K.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #5 Ocena: 0

2017-06-12 16:33:42 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

DZIEKUJE WSZYTSKIM. Co za blyskawiczny odzew:-] Dziekuje w szczegolnosci Richmond*THUMBS UP* Pewnie i tak niebawem wybierzemy sie do banku i dowiemy sie wszystkeigo u tzw.''zroda''. Pytalam sie poniewaz fajniej jest tam pojsc z jakimis konkretnymi informacjami. W szczegolnosci,ze Pani ''mortage advisor'' jest sztucznie- falszywie mila...w sposob Angielski,ze gdy sie usmiecha to naprawde musi sie starac by sie nie wydalo,ze tak naprawde to sie krzywi:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #6 Ocena: 0

2017-06-12 16:37:46 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

Dom jest w scislym centrum stolicy Walii - w Cardiff ( dokladnie ''riverside''). Cena zakupu byla tak niska, poniewaz dom byl zawilgocony permanentnie ( 3 ekipy go probowaly ''odwilgocic'' i dopiero moj maz gdy zrobil te niezczesne ''insualtion'' czy jak tam zwal to zauwazyl,ze wilogoc nie podciaga jedynie od fundamentow ale sa nieszczelne tynki zenetrzne i sciany ''siapia'' ). Generalnie musielismy tam wykonac izolacje zewnetrzna i to podonioslo wartosc wyceny. A takze to,ze z 2 bed zroblismy praktycznie 3 bed, a wlasciwie to prawie 4 - bo na poddaszu jest takze mozliwosc wygeneowania sypialni czy pracowni ( co kto woli).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #7 Ocena: 0

2017-06-12 16:50:29 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

Czy bylabys tak uprzejma Richmond podpowiedziec nam cos jeszcze? Wydaje mi sie,ze w pazdzierniku konczy nam sie ten dwuletni okres, po ktorym nie musielibysmy placic ERC. Jednak....mam wrazenie,ze w pazdzierniku funt moze kosztowac 4 zl. To sa moje SPEKULACYJNE domniemania wiec BARDZO subiektywne. Chcemy sprzedac takze drugi dom wyceniony na okolo 60.000 - jednak jestem pewna,ze tutaj taka sprzedaz zajmie nam co najmniej kilka miesiecy ( bardzo mala miejscowosc, maly popyt, jedynie co moze przyspieszyc transackcje to BARDZO atrakcyjna cena). Czy moglibysmy kredyt z domu w Cardiff ''przelozyc'' na ten drugi dom w malej miejscowosci i tym samym zyskac czas. Czy przelozenie kredytu wiaze sie takze z oplatami. Drugi dom byl kupiony za gotowke , na aukcji. Nie ma na nim zadnych obciazen hipotecznych. Z tego co piszesz Richmond to mozemy sie ''posilkowac'' zwykla pozyczka ( rozwazymy to takze); Teraz '' na szybko'' przyszla mi taka alternatywa, poniewaz jestem pewna,ze ten drugi domek bedzie sie duzo dluzej sprzedawal niz ten w Cardiff. Jest wart duzo mniej i na nim po prostu mniej staracimy- gdy funt poleci na leb, na szyje....a moim zdaniem poleci w trendzie bardzooooo dlzugoterminowym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #8 Ocena: 0

2017-06-12 16:56:53 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

Napisze cos jeszcze. Generalnie to od 3 miesiecy zaklozylismy powrot do kraju. Sprzedaz nieruchomosci wiaze sie z proba ''uratowania'' kapitalu. Gdy obserwuje kurs funta to choc jestem domoroslym analitykiem ( kiedys inwestowalam na GWP) to technicznie dla mnie nic juz spadkow nie powstrzyma. To jest w moich oczach kwestia czasu. Co NAJBARDZIEJ na to wplynie to NIEPEWNOSC. Niepewnosc co do Brexitu,niepewnosc co do kolalicji rzadowej, niepewnosc co do samych negocjacji . Dzis podali,ze prawdopodobnie ''byc moze' nie uda im sie zaczac tych rozmow w czerwcu( 19 zdaje sie). Takie informacje sa po prostu TRAGICZNE dla rynkow....i doslownie ''wszyscy'' gracze zaczna sie funta pozbywac. Moze Komus z Was przydadza sie takie informacje- dywagacje. Teraz wydaje sie to byc malo relane,ale ja sadze,ze mozemy zobaczyc kurs funta ponizej 4 zl, gdy kurs funta osiagnie 3,5 to zacznie sie po prostu Armagedon finasowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #9 Ocena: 0

2017-06-12 17:02:26 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

To sa oczywiscie dywagacje,ale dla Osob,ktore maja tutaj zainwestowany jakis kapital( na przykald w nieruchomosci) moze byc to bardzo gozka lekcja. Oczywiscie takie rzeczy nie dzieja sie nagle. Funt moze spadac falowo zaluzmy przez rok, poltorej w trendzie spadkowym. Chyba,ze te sytuacje cos odwroci- jakas radykalna zmiana,ktora uspooi rynek. Na to sie bynajmniej nie zanosi. Mozna probowac ''uratowac'' kapital. Ja mam pewne doswiadczenia z nieruchomosciami. W Walii nasz drugi dom w malej miejscowosci kupilismy na aucji za 22.000, a poprzedni wlasciciele kupili ten dom ''na gorce'' cenowej za 75.000. Wiec w tych czasach nic nie jest ''na pewno'' a cholerni politycy za przeproszeniem zachowuja sie czasem jak ''dzieci we mgle''. I czlowiek musi sam myslec....Ech.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MajaCardiff33

Post #10 Ocena: 0

2017-06-12 17:16:33 (7 lat temu)

MajaCardiff33

Posty: 58

Kobieta

Z nami od: 12-06-2017

Skąd: Cardiff

Tak ''na szybko'' wyglda ,ze ERC to jakies 2% od wartosci kredytu. Od sumy 50.000 jetesmy w satnie zaplacic taka kare, bo jak pisalam mam wrazenie,ze w pazdzierniku kurs funta bedzie oscylowal wokol 4zl ( pamietajcie,ze to MOJE SUBIEKTYWNE SPEKULACJE- zobaczymy w pazdzierniku). Dla nas powiedzmy 200.000 razy dajmy na to 4.7 to 940.000, a juz 200.000 razy cztery daje 800.000, nie mowiac o nizszym kursie funta ( co wydaje mi sie w pazdzierniku bardzo MALO prawdopodobne,ale juz w tendzie dwuletnim bardziej). Ech zaczyna sie wyscig z czasem...:(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,