MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Agencje mieszkaniowe w UK i specyfika rynku - czyli walka o dom...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

autofan

Post #1 Ocena: 0

2017-06-10 15:31:55 (7 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Obejrzyj program "nie placisz, zabieramy"/w tlumaczonym uproszczeniu/ i zobaczysz na ile mozna zadluzyc mieszkanie u najemcy.
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2017-06-10 15:47:30 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-06-10 15:31:55, autofan napisał(a):
Obejrzyj program "nie placisz, zabieramy"/w tlumaczonym uproszczeniu/ i zobaczysz na ile mozna zadluzyc mieszkanie u najemcy.

Oj, mozna, mozna. We wczorajszym "Slumdog landlords, nightmare tenants" pokazali rodzine, ktora nie zaplacila czynszu na 9200 funtow. Wlascicielka odpuscila im caly dlug, zeby tylko sie wyprowadzili, bo ja nie bylo stac na ciagle placenie kredytu bez wplywu z najmu i na walke w sadzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-06-10 16:01:28 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Otóż planuję przenieść się w okolice południowo wschodniego Londynu.
Teraz mieszkam w południowym Suffolk.


Są dwa powody:
- mniej mieszkań niż chętnych je wynająć więc landlord może dyktować warunki
- trudno się pozbyć kogoś, kto nie płaci za czynsz więc każdy chce mieć wypłacalnego lokatora
I to jest norma w Londynie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyp3k

Post #4 Ocena: 0

2017-06-10 16:20:57 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Nie opowiadaj bzdur że carpet na 2 pomieszczenia kosztuje 1400F bo jak słucham takich dyrdymałów to mi się na wymioty zbiera.
Zwłaszcza ten super carpet masowo zamawiany z chin przez agencje...

Nikt normalnie użytkujący dom nie oddaje na niego fekaliów. Ja swoje dywany piorę za każdym razem kiedy coś się na nie wyleje albo wetrze się pozostawiając ślad. Dbam jak o swoje, bo w końcu na okres najmu to moje mieszkanie.

Hahah, rozbawiłeś mnie - carpet 1400F... :D *ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyp3k

Post #5 Ocena: 0

2017-06-10 16:24:01 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Zawsze wydawało mi się że prawo tutaj działa w ten sposób że jeśli nie płacisz to natychmiast się wynosisz. Przecież nawet tak stanowi umowa najmu ? Po za tym kto normalny chce sobie w życiu napaskudzić jakimiś długami ? Zwłaszcza że UK to nie Polska - tutaj nie trzeba wybierać, prąd, gaz, telefon a może czynsz ? ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2017-06-10 16:27:44 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-06-10 16:20:57, cyp3k napisał(a):
Nie opowiadaj bzdur że carpet na 2 pomieszczenia kosztuje 1400F bo jak słucham takich dyrdymałów to mi się na wymioty zbiera.
Zwłaszcza ten super carpet masowo zamawiany z chin przez agencje...

Nikt normalnie użytkujący dom nie oddaje na niego fekaliów. Ja swoje dywany piorę za każdym razem kiedy coś się na nie wyleje albo wetrze się pozostawiając ślad. Dbam jak o swoje, bo w końcu na okres najmu to moje mieszkanie.

Hahah, rozbawiłeś mnie - carpet 1400F... :D *ROFL*

Ale co w tym takiego smiesznego? Jesli kolega Ludzik50 polozyl sobie carpet za , powiedzmy 20 funtow za metr kwadratowy, do tego podsciolka, robocizna i 1400 funtow poszlo sobie na spacer.
Nie, prawo nie dziala tak, ze jak nie placisz, to sie natychmiast wynosisz. Jest trudno wyeksmitowac najemce, ktory nie placi, moze nie tyle trudno, co trwa to dlugo I kosztuje kupe kasy. Landlordowie sie zabezpieczaja przed tym wysokimi depozytami i skrupulatnym sprawdzaniem kandydata. To nie jest tak, ze zakladaja , ze im nie zaplacisz, ale biznes is biznes i trzeba wycenic ryzyko.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 10-06-2017 16:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

cyp3k

Post #7 Ocena: 0

2017-06-10 16:33:01 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Cytat:

2017-06-10 16:27:44, Turefu napisał(a):
Cytat:

2017-06-10 16:20:57, cyp3k napisał(a):
Nie opowiadaj bzdur że carpet na 2 pomieszczenia kosztuje 1400F bo jak słucham takich dyrdymałów to mi się na wymioty zbiera.
Zwłaszcza ten super carpet masowo zamawiany z chin przez agencje...

Nikt normalnie użytkujący dom nie oddaje na niego fekaliów. Ja swoje dywany piorę za każdym razem kiedy coś się na nie wyleje albo wetrze się pozostawiając ślad. Dbam jak o swoje, bo w końcu na okres najmu to moje mieszkanie.

Hahah, rozbawiłeś mnie - carpet 1400F... :D *ROFL*

Ale co w tym takiego smiesznego? Jesli kolega Ludzik50 polozyl sobie carpet za , powiedzmy 20 funtow za metr kwadratowy, do tego podsciolka, robocizna i 1400 funtow poszlo sobie na spacer.


Normalnie nie ma w tym nic śmiesznego, mógł sobie położyć i carpet za 50F za metr. Jeśli ma życzenie. Problem w tym że w żadnym domu który oglądałem carpet nie był z pewnością za 20F za metr, tylko najtańszy "chinol" zamawiamy w kontenerach z chin przez agencję. Mieszkania oglądam nieumeblowane tzw golasy, bo wszystko mam swoje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2017-06-10 16:41:10 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Tak, bo dla siebie czlowiek kupuje rzeczy lepszej jakosci. Dla wynajmu kupuje sie rzeczy tansze, bo wynajme to biznes jak kazdy inny i trzeba pinowac kosztow. Domyslam sie, ze szukales miejsc tanszych do wynajecia, jakbys szukal drozszych, to bys znalazl drozsze dywany. Mieszkania nieumeblowane sa zazwyczaj najtansze , ale I tak jest ryzyko szkody wyrzadzonej przez najemce. Moj byly lokator tak polubil kominek w mieszkaniu, ktore ode mnie wynajmowal, ze jak sie wyprowadzil, to go ze soba zabral.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-06-10 16:42:38 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-06-10 16:24:01, cyp3k napisał(a):
Zawsze wydawało mi się że prawo tutaj działa w ten sposób że jeśli nie płacisz to natychmiast się wynosisz. Przecież nawet tak stanowi umowa najmu ? Po za tym kto normalny chce sobie w życiu napaskudzić jakimiś długami ? Zwłaszcza że UK to nie Polska - tutaj nie trzeba wybierać, prąd, gaz, telefon a może czynsz ? ;-)


Ale są ludzi którzy nie maja nic do stracenia (w sensie historii kredytowej) a mogą pomieszakć z przez jakiś czas, póki sprawa będzie się przewalała przez sądy, za darmo.
Nasz landlord reperowała oświetlenie w łazience (poprzedni urwali lampę i nie naprawili) oraz 'naprawiał ściane' bo poprzedni lokatorzy wyhodowali wielką pleśń. Nie licz samej farby, ktoś musi to wszystko zrobić a fachman nie weźmie 7 GBP za godzinę.
Jak szukałem ludzi do najmu mieszkania w Polsce to każdy kto kręcił nosem na kaucję odpadał od razu.. nie masz kasy to nie stac cię na mieszkanie i tyle.
Nie masz się awanturować na forum bo i tak tego nie zmienisz, a widocznie rynek jest tak urządzony że znajdują się ludzie gotowi spełniać te warunki. :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyp3k

Post #10 Ocena: 0

2017-06-10 16:46:19 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Więc wracamy do punktu wyjścia, skoro mieszkania które oglądałem były tańsze, materiały w nich użyte raczej miernej jakości, nie rozumiem absurdu tak wysokich zabezpieczeń w postaci depozytu. Ale z drugiej strony jak opowiadacie że ludzie kominki zabierają to faktycznie. Same zniszczenia okien mogą być już bardzo kosztowne. Ehh jednak co kraj to obyczaj. A i landlord swoje chce zarobić i kredyt spłacić.
Może by tak się zakręcić za kupnem mieszkania pod wynajem... hmmm... ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,