MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy dostanę mortgage z małym dochodem ale wysokim depozytem?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2017-01-21 15:03:30 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-01-21 14:01:02, teppicymon napisał(a):
No tak, to ma sens;).
Boli jedynie to, że większość ofert sprzedaży mieszkań to auckcje, shared ownership lub po prostu "włąsciciel czeka na ofertę większą niż..."
I jak tu nie kochać rynku mieszkaniowego w UK?;)

Wiekszosc? Wiekszosc to jednak zwykle transakcje. Nie musisz kupowac shared ownership, jesli nie chcesz, a co do wlasciciela, ktory chce wiecej pieniedzy, to chyba naturalne, ze chce sprzedac za jak najwiecej? UK nie ma tu nic do rzeczy, tak jest wszedzie. Jesli Cie nie stac za zakup mieszkania, czy Cie bedzie stac na jego utrzymanie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-01-21 15:05:21 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Warto wziac pod uwage, ze cena moze byc "offers over" ale kupujacy moze zaproponowac tyle ile uwaza za stosowne. W najgorszym przypadku dostanie negatywna odpowiedz i tyle.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2017-01-21 23:56:42 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-01-21 14:01:02, teppicymon napisał(a):
No tak, to ma sens;).
Boli jedynie to, że większość ofert sprzedaży mieszkań to auckcje, shared ownership lub po prostu "włąsciciel czeka na ofertę większą niż..."
I jak tu nie kochać rynku mieszkaniowego w UK?;)

Skad ten pomysl, ze wiekszosc ofert to aukcje, shared?
Przejrzyj dobrze, poczytaj ogloszenia, na okolice Liverpool jest mnostwo ofert w typowej sprzedazy, bez powyzszych.
Informacja, ze wlasciciel czeka na oferte wyzsza niz.., moze oznaczac, ze ma kupca, ale jest zainteresowany wyzszym zyskiem, zawsze mozna negocjowac, zaproponowac swoja cene.
A ceny nieruchomosci sa zadziwiajaco niskie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2017-01-22 08:51:12 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Odnosze wrazenie, ze kolega, piszac "wiekszosc ofert", mial na mysli "wiekszosc ofert w moim zasiegu finansowym".
Padlo pytanie o wymagania co do dlugosci leasehold. 90 lat minimum, nie mniej niz 55 lat po zakonczeniu kredytu.

Dlaczego upierasz sie na 30K kredytu? Jesli zarabiasz 1200 funtow miesiecznie, domyslam sie, ze do reki, to jest to jakies 17K rocznie. Przy tych zarobkach powinienies dostac kredyt do 85K. W Liverpoolu i okolicach jest mnostwo nieruchomosci w tym zakresie cenowym.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 22-01-2017 09:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-01-22 09:50:33 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wyglada na to ze probowales sprawdzic zdolnosc na kredytach gotowkowych a na hipotecznych nie?

najlepiej jak zrobisz sobie wycieczke do brokera przez telefon pewnie niczego sie nie dowiesz
nie wiem jak to jest postrzegane na rynku ale dla mnie ten caly leasehold to jakas pomylka...
chociazby z tego wzgledu ze przy sprzedazy pewnie z 80% potencjalnych klientow zrezygnuje wlasnie z tego powodu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-01-22 10:04:51 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-01-22 10:44:06 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Do kwoty zakladanych 60tys.£ jest spora oferta mieszkan bez shared/aukcje, ba, nawet w granicach 30tys.£ sie troche znajdzie.
A leasehold jest na ogol w przypadku mieszkan, ot taka specyfika budownictwa wielomieszkaniowego (nie tylko w UK).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

teppicymon

Post #8 Ocena: 0

2017-01-22 11:49:30 (7 lat temu)

teppicymon

Posty: 60

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2014

Skąd: Liverpool

Cytat:

2017-01-22 08:51:12, Turefu napisał(a):

Dlaczego upierasz sie na 30K kredytu? Jesli zarabiasz 1200 funtow miesiecznie, domyslam sie, ze do reki, to jest to jakies 17K rocznie. Przy tych zarobkach powinienies dostac kredyt do 85K. W Liverpoolu i okolicach jest mnostwo nieruchomosci w tym zakresie cenowym.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Turefu</i> 22-01-2017 09:17 ]




Może i mógłbym dostać tak wysoki kredyt ale tylko na papierze... przy zerowej, czyli złej, historii kredytowej. Nie jestem fanem brania byle czego na raty by podbić sobie scoring)). Poza tym ja chcę ten kredyt spłacić w maksymalnie 3-4 lata bo bym chyba nie mógł spać po nocach z myślą, że "mój" dom będzie "mój" dopiero za 25 lat.

Cytat:

Przeciez wystarczy sobie wejsc na pierwszy lepszy ' mortgage calculator' na internetach i w 5 minut będzie miał chociaż mniej więcej zarys ile może pożyczyć i czego może w związku z tym szukać.
Zamiast tego wpadł, pomarudził i zniknął...


Wchodziłem na kalkulatory kredytowe ale po wpisaniu danych o zarobkach i zerowej historii kredytowej wyskakuje komunikat, że nie zacznie mi nawet liczyć ile mogę dostać kredytu i bym edytował wpisane dane)). Może akurat liczyłem na złych kalkulatorach)).

Cytat:

Do kwoty zakladanych 60tys.£ jest spora oferta mieszkan bez shared/aukcje, ba, nawet w granicach 30tys.£ sie troche znajdzie.
A leasehold jest na ogol w przypadku mieszkan, ot taka specyfika budownictwa wielomieszkaniowego (nie tylko w UK).


Większość tych ofert za 30 000f to po prostu zniszczone i zagrzybiałe mieszkania o wątpliwej jakości i z opłatami rzędu 100f na miesiąc za ground rent i kolejnymi 100f za konserwację(to akurat w blokach z windą). Takie tanie ładne miszknko stoi sobie w ogłoszeniach już kilka miesięcy i nikt nie chce go kupić... nie dziwne skoro same miesięczne opłaty to jak wynajem lepszego w okolicy;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2017-01-22 12:04:41 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

No to kazdemu wedlug gustu. Jesli wolisz placic komus czynsz, niz samemu sobie splacac kredyt, to Twoja sprawa. Wiekszosc ludzi bierze kredyty na 20-30 lat. To nie jest fundowanie sobie bezsennych nocy, to jest realne podejscie do sprawy. Nie jest prawda, ze zadna historia kredytowa rowna sie zla historia kredytowa. I branie na kredyt czekolowiek, zeby sobie podbic scoring. Sa karty kredytowe splacane w calosci co miesiac, telefony na kontrakt. Jak juz tu Ci wyjasniono, kredyt na dom to szczegolny rodzaj pozyczki , bo z zabezpieczeniem.
http://www.moneysavingexpert.com/mortgages/how-much-mortgage-borrowing

A co do brzydkich , tanich mieszkan- jak znajdziesz ladny, duzy , zadbany apartament w dobrej dzielnicy za 30K, to sie tu pochwal.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 22-01-2017 12:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

teppicymon

Post #10 Ocena: 0

2017-01-22 12:55:37 (7 lat temu)

teppicymon

Posty: 60

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2014

Skąd: Liverpool

Są takie 2 bed w okolicach Liverpoolu za 40 00f ale są to bardzo wysokie bloki i z skąpym opisem w ogłoszeniu. Czyli podejrzewam, że bardzo wysokie utrzymania lub mały leasehold.

Karty kredytowej niestety nie dostanę bo mam zerową historię i małe zarobki;). Koło się zamyka;).

Pytanie: kupować teraz czy czekać na Brexit i spadek cen mieszkań? Obstawiacie takowy po wyjściu UK z Unii?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,