MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem mieszkania, pomocy

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Chaos09

Post #1 Ocena: 0

2016-11-14 12:55:26 (7 lat temu)

Chaos09

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Egham

Witam. Jestem w trakcie poszukiwania mieszkania razem z partnerem. Jutro idziemy oglądać nasze pierwsze mieszkanie, ale obawiam się, że jest ono z ogrzewaniem elektrycznym i nie wiem czego się spodziewać szczerze mówiąc. Wiem, że wiele ludzi narzeka na ogrzewanie tego typu, że wychodzi mega drogo.

Pod ogłoszeniem znalazłam coś takiego:
http://media.rightmove.co.uk/hips/epcs/44k/43136/62067569/43136_515_EPC_01_0000.pdf

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić jak to wszystko ogarnąć? :)
Dopatrzyłam się tam: "Electric storage heaters" na jakiej zasadzie to działa? Oraz "Electric immersion, off-peak" apropo ogrzewania wody.

Co do naszego trybu życia: pracujemy w restauracji, bardzo często po 12h - więc mimo wszystko nie ma nas w ciągu dnia w domu. Będzie to nasze pierwsze mieszkanie - dlatego nie wiem dokładnie jak się tego podjąć. Pytam dokładnie o to akurat, bo jest najbliżej pracy i jakimś cudem nie ma opłat agencyjnych.
Ogrzewanie mieszkania potrzebowałabym głównie na noc, czasami w ciągu dnia jak mamy wolne, albo mamy na popołudniową zmianę.

Dodam, że mieszkanie to 1 sypialnia + kuchnia z salonem i łazienka.

Ktoś mi potrafi pomóc? :)

[ Ostatnio edytowany przez: Chaos09 14-11-2016 13:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-11-14 13:47:04 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Electric storage heaters to taki piec akumulacyjny. Czasem w mieszkaniu jest licznik dwutaryfowy i w nocy ogrzewanie wychodzi taniej. Za dnia grzejnik niby oddaje ciepło. Woda grzana grzałką zanurzoną w zbiorniku. Pewno też się grzeje w nocy. Generalnie to najdroższe rozwiązanie jakie może być.
Bardzo ważny jest EPC rating. Litery A,B,C... oznaczają klasę energetyczną, A to mieszkanie/dom którego nie trzeba ogrzewać, w F nigdy nie będzie ciepło. Branie mieszkania poniżej C to ryzyko życia w zimnie albo setka miesięcznie na ogrzewanie - są ludzie którzy płacą nawet 1 funt za godzinę ogrzewania domu.
Pamiętaj że bez ogrzewania zimą błyskawicznie robi się grzyb i wszystko pleśnieje. Świeżo malowane ściany czy położone tapety oznaczają (zwłaszcza w sypialniach, w rogach) że grzyb został zamaskowany.

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 14-11-2016 13:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chaos09

Post #3 Ocena: 0

2016-11-14 14:40:33 (7 lat temu)

Chaos09

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Egham

Ehh tak myślałam, mimo tego, że mieszkanie stoi na EPC na C.

[ Ostatnio edytowany przez: Chaos09 14-11-2016 14:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2016-11-14 18:59:28 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak wpiszesz w wyszukiwarke na forum haslo ogrzewanie, to wyswietli sie wiele tematow gdzie byly dyskusje o roznicach miedzy kosztami elektrycznego i gazowego ogrzewania. Niektorzy sobie chwala.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,