MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Stamp duty po 1 kwietnia 2016

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 59

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

betti85

Post #1 Ocena: 0

2016-06-20 17:20:01 (8 lat temu)

betti85

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 26-07-2013

Skąd: Londyn

Witam
Czy jest tu ktos kto zna sie na prawie związanym z zakupem domu w uk?
Jak to wyglada z podatkiem stamp duty przy zakupie mieszkania w uk. Jestem tu prawie 10 lat. Praca i życie od 10 lat niezwiązane z Polska.
Chce kupic mieszkanie w Anglii. Jak będę traktowana kiedy przyjdzie płacić stamp duty jeżeli w Polsce jestem właścicielem dwoch mieszkan. Nie sa one wynajmowane mieszkają tam członkowie rodziny lub stoją puste. ( Jedno z darowizny jedno kupione)
Wiec jestem first time buyer czy nie??
Co powiedzieć prawnikom jeżeli zapytają czy mam mieszkanie za granicami Anglii?

Z gory dzieki za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #2 Ocena: 0

2016-06-21 00:46:57 (8 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Albo powiesz ze masz i nie jestes first time buyer albo druga opcja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #3 Ocena: 0

2016-06-21 02:53:30 (8 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

właśnie kupuję trzeci dom w Anglii. Do tej pory jeszcze nikt mi się nie pytał, czy mam jakieś nieruchomości za granicą.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-06-21 07:56:48 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28859

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kupujesz trzeci i bedziesz mial trzy, czy kupujesz kolejny i bedziesz mial jeden?

Mysle, ze to taka szara strefa troche, prawnicy sie nie pytaja, klient nie mowi. Jak pisalam w innym poscie, nie ma dokladnie napisane, ze trzeba zglosic nieruchomosc zagranica, tylko ze wszystkie nieruchomosci. No i teraz kazdy sobie interpretuje te wszystkie nieruchomosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #5 Ocena: 0

2016-06-21 10:29:03 (8 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Pyta sie prawnik. Jestem pewny ze podpisujesz gdzies ze jest to Twoj pierwszy dom/mieszkanie.

Rysiek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-06-21 10:50:46 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28859

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zalezy od prawnika najwyrazniej. Mnie nie pytali sie, a dokonywalam transakcji po 1 kwietnia. Byc moze bylo to ich zaniedbanie. Z czasem wyjasni sie to i proces bedzie standardowy.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #7 Ocena: 0

2016-06-21 20:55:19 (8 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Poprawię sie , bo chyba za bardzo skróciłem swój poprzedni wpis.
Przy zakupie każdego z trzech domów pytali sie mnie czy jestem First time buyer. Od tego zależy na jakie kredyty można aplikować. Ale nigdy nikt się mnie nie pytał o nieruchomości za granicą.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2016-06-21 22:00:12 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28859

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale kredyt dla FTB to co innego, bo FTB dla celow kredytowych mozesz byc jak nie posiadasz w danym momencie innej nieruchomosci. To jest luzna definicja banku i banki maja rozne kryteria.

FTB dla celow ulgi stamp duty pare lat temu mialo bardzo scisla definicje.

Obie rzeczy nie maja nic wspolnego z nowymi zasadami stamp duty. Bo w UK bank powie, ok wedlug nas jestes FTB, ale mozesz miec nieruchomosc w innym kraju i HMRC stwierdzi, ze masz placic ekstra stamp duty.

Wykopalam dokladne przepisy, ktore precyzuja kwestie nieruchomosci zagranica. Dodam, ze nie ma do nich linku ze strony gov.uk, gdzie jest napisane o tym dodatkowym stamp duty, znalazlam link w artykule prasowym.

http://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/509184/GuidanceNote_Final.pdf

Drazac ten dokument, dodatkowe stamp duty dotyczy zakupu kolejnego dwelling - miejsca zamieszkania, siedziby. A wedlug tego dokumentu, dwelling to:

"2.5 For the purposes of the higher rates a dwelling is defined
as a building or part of a building that is used or suitable for use as a single dwelling, or in the process of being constructed or adapted for use as a dwelling." - czyli budynek lub czesc budynku, ktora nadaje sie do zamieszkania.

2.6 The gardens and grounds of the dwelling or land that is to be enjoyed with the dwelling (including buildings), for example, a
detached garage, are taken to be part of the dwelling , but a transaction in such a building or land without the purchase of the actual dwelling will not be liable to the higher rates." - dzialka lub garaz kupowane osobno nie licza sie jako dwelling.

Kwestia nieruchomosci zagranica:

Warunek kiedy nalicza sie dodatkowe stamp duty:
"Condition C - the purchaser owns an interest in another dwelling which has a market value of £40,000 or more and is not subject to a lease which has more than 21 years to run at the date of purchase of the new dwelling; and the dwelling being purchased is not replacing the purchaser’s only or main residence"

"An interest in a dwelling outside of England, Wales and Northern Ireland is to be counted for the purposes of Condition C" - czyli udzial w nieruchomosci poza UK liczy sie tez do posiadanych nieruchomosci.

A tu jeszcze wyniki konsultacji, jak do tego doszli:
http://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/508156/SDLT_summary_of_responses_final_14032016.pdf

Strona 15:
"The government confirms that property owned anywhere in the world will be considered when determining whether the higher rates will be due."

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

userkare

Post #9 Ocena: 0

2016-08-31 14:48:32 (8 lat temu)

userkare

Posty: 221

Mężczyzna

Z nami od: 25-05-2007

Skąd: Doncaster

To nie jest szara strefa, posiadajac nieruchomosc na potrzeby mieszkaniowe w Polsce czy gdziekoliek musimy to zglosic i zaplacic wyzszy Stamp Duty w UK. Czesc prawnikow moze jeszcze nie zmienila procedur ale kazdy z nich ma obowiazek o to zapytac. W przypadku wyjscia na jaw tego ze mamy inna nieruchomosc i o tym nie powiedzielismy konsekwencje moga byc o wiele gorsze niz wyzszy podatek do zaplacenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-08-31 14:55:40 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28859

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ciekawa jestem jaki bedzie szacowany procent unikania tego podatku. Jakos nie widze, zeby ludzie palili sie do zglaszania nieruchomosci zagranica, tylko po to, zeby zaplacic ekstra podatek.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,