MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 602 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 601 | 602 | 603 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 602 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rybkaa26

Post #1 Ocena: 0

2019-09-22 21:09:02 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

ok znalazlam wczesniejszy watek na temat darowizn w Polsce.kazdy zrobi jak uwaza.ale wciaz mam pytanie czy moj partner moze byc first time buyer.on nie jest zameldowany w zadnym moim mieszkaniu w Polsce i nie posiada zadnych nawet udzialow w mieszkaniu rodzicow swoich.zyjemy razem sporo lat mamy dwojke dzieci..z jego strony jednak zeby wziac kredyt to jeszcze conajmniej bylyby dwa lata bo poza kiedys problemami z kontem bankowym po czterech latach bycia na kontrakcie dwa tygodnie temu zaczal nowa prace nie ze swojego wyboru wiec nawet lata w nowej pracy zaczyna sobie znowu dopiero wyrabiac..no i nie mowiac otym ze nigdy zadnych rat tu za nic nie splacal ani kredytu wiec nie ma tez tego w swojej histori kredytowej..choc musze powiedziec ze zaczynam myslec otym zeby po nowym roku sprobowac mu u niego w banku wziasc jakies 1500-2000f na raty zeby zbudowac historie..przepraszam ze nudze ale bardzo chcialabym kupic tu dom i szukam jak to najkorzystniej dla nas by bylo..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2019-09-23 12:33:48 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-09-22 21:09:02, Rybkaa26 napisał(a):
wciaz mam pytanie czy moj partner moze byc first time buyer.on nie jest zameldowany w zadnym moim mieszkaniu w Polsce i nie posiada zadnych nawet udzialow w mieszkaniu rodzicow swoich.zyjemy razem sporo lat mamy dwojke dzieci.

szukam jak to najkorzystniej dla nas by bylo..



Tak, twój partner może być jako "first time buyer" ale tylko w przypadku jak będzie dom kupował wyłącznie na siebie i bez żadnego udziału (wkładu) z twojej strony.
Należy pamiętać że w takim wypadku to może się okazać że w razie w razie kłopotów partnera zabiorą wam (jemu) dom nie wspominając już o starym powiedzeniu : "bay, bay Gienia , świat się zmienia".

Teoretycznie to możesz Ty mu pożyczyć pieniądze na zakup domu ale banki które udzielają pożyczek hipotecznych nie lubią takiej formy
bo w takim wypadku nie są pierwszymi w "randze" gwarancji hipotecznych.

Najlepiej nie komplikować spraw .

Piszesz : "zaczynam myslec otym zeby po nowym roku sprobowac mu u niego w banku wziasc jakies 1500-2000f na raty zeby zbudowac historie.."

Nie musi być tak dużo, myślę że 300-500 to by zrobiło ten sam efekt.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-09-23 12:45:19 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie bierz malej i drogiej pozyczki na partnera, niech wezmie karte kredytowa i splaca ja w calosci co miesiac: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/34175/Bank-nie-chce-mi-przyznac-karty-kredytowej-kredytu-i-innych-produktow-finansowych
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rybkaa26

Post #4 Ocena: 0

2019-09-23 18:24:55 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

dziekuje za odpowiedzi.
czy to znaczy ze brane "pozyczki"na karcie kredytowej dzialaja samo jak wzieta pozyczka np w banku??bedzie widnialo ze juz cos splacal??
p.s.karte kredytowa dostal z barclaysa ta najzwyklejsza z 250 tylko limitem i teraz po dobrym roku probowalismy mu zwiekszyc limit ale niezaakceptowali.karta splacana na czas.

i drugie pytanie czy 5%wkladu wlasnego do kupna domu to jest tylko dla FTB czy dla kazdego??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-09-23 18:31:45 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak, karta kredytowa jest wystarczajaca do budowy historii kredytowej. Nie ma potrzeby placic za droga pozyczke na mala kwote.

Pisalas cos o shared ownership wczesniej, wtedy male oszczednosci moga dac wiekszy udzial wlasny, bo kwota kredytu bedzie nizsza niz na calosc.

Nie polecam rzucania sie na kredyt 95%. Jak cos sie sypnie na rynku, to bedziesz na minusie i bedziesz miala problem ze sprzedaza czy zmiana banku.

Rynek nie galopuje cenowo, wiec uzbierajcie wiecej oszczednosci, popracujcie nad historia kredytowa partnera i dopiero zabierajcie sie do kupowania.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rybkaa26

Post #6 Ocena: 0

2019-09-23 19:14:06 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

dziekuje Ci Richmond.mysle ze to ze dwa lata sie zejdzie przez ta zmiana pracy mojego M(zamkneli poprzedni magazyn).niezagladalam na credit score dlugo juz ale martwi mnie ze pomimo iz pilnujemy zebyjego konto bankowe itp sprawy byly prowadzone ok to po 1,5 roku barcklaycard odmowilo mu podniesienia limitu(?)moze przez to ze splaca wszystko w czasie bez odsetek(?)mam wrazenie ze to wieki zanim wypracuje jakas historie.
on ma konto w banku w nat west od marca zeszlego roku.moze tam zaaplikowac o karte kredytowa??czy lepiej czekac az mu sami zaproponuja??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-09-23 19:33:18 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

dziwi mnie ze ludzie naczytaja sie glupot o tym jak dobrze jest budowac zdolnosc przy uzyciu kart dla ludzi o kiepskiej zdolnosci ostatnio zrobil to kolega z pracy mowilem mu zeby odczekal jeszcze troche i wzial normalna karte ale tak sie niecierpliwil ze wzial jakiegos gniota dla desperatow

wniosek plynie z tego tylko taki ze ktos ma zaufanie na 250f... i jeszcze obciaza karte tak jakby od tej kwoty zalezalo jego byc albo nie byc na tym swiecie
z tego co sie kiedys orientowalem to zasada jest taka ze nie powinno sie uzywac wiecej jak 1/3 przyznanego limitu bo moze sie to odbic negatywnie na samej zdolnosci z doswiadczenia wiem ze wystarczaja tylko dochody za 2 lata sam po roku pobytu w anglii aplikowalem o karte ktorej nigdy nie uzylem nie bralem tez zadnej pozyczki nigdy i bez problemu przyznali mi kredyt po lekko ponad 2 latach a wcale duzo nie zarabiam

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 23-09-2019 19:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-09-23 20:05:15 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-09-23 19:33:18, cris82 napisał(a):
dziwi mnie ze ludzie naczytaja sie glupot o tym jak dobrze jest budowac zdolnosc przy uzyciu kart dla ludzi o kiepskiej zdolnosci ostatnio zrobil to kolega z pracy mowilem mu zeby odczekal jeszcze troche i wzial normalna karte ale tak sie niecierpliwil ze wzial jakiegos gniota dla desperatow

wniosek plynie z tego tylko taki ze ktos ma zaufanie na 250f... i jeszcze obciaza karte tak jakby od tej kwoty zalezalo jego byc albo nie byc na tym swiecie
z tego co sie kiedys orientowalem to zasada jest taka ze nie powinno sie uzywac wiecej jak 1/3 przyznanego limitu bo moze sie to odbic negatywnie na samej zdolnosci z doswiadczenia wiem ze wystarczaja tylko dochody za 2 lata sam po roku pobytu w anglii aplikowalem o karte ktorej nigdy nie uzylem nie bralem tez zadnej pozyczki nigdy i bez problemu przyznali mi kredyt po lekko ponad 2 latach a wcale duzo nie zarabiam


Dokladnie tak samo, nie mielismy zadnych kredytow ani kart kredytowych przed kupnem domu, zawsze nam dawali jakas tam zdolnosc kredytowa, az doszlo do tej konkretnej I atak :-8
… a ja w tamtym okresie mialam umowe na DWIE GODZINY TYGODNIOWO! :-8

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 23-09-2019 20:06 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2019-09-23 20:35:58 (5 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2019-09-23 19:33:18, cris82 napisał(a):
dziwi mnie ze ludzie naczytaja sie glupot o tym jak dobrze jest budowac zdolnosc przy uzyciu kart dla ludzi o kiepskiej zdolnosci ostatnio zrobil to kolega z pracy mowilem mu zeby odczekal jeszcze troche i wzial normalna karte ale tak sie niecierpliwil ze wzial jakiegos gniota dla desperatow

wniosek plynie z tego tylko taki ze ktos ma zaufanie na 250f... i jeszcze obciaza karte tak jakby od tej kwoty zalezalo jego byc albo nie byc na tym swiecie
z tego co sie kiedys orientowalem to zasada jest taka ze nie powinno sie uzywac wiecej jak 1/3 przyznanego limitu bo moze sie to odbic negatywnie na samej zdolnosci z doswiadczenia wiem ze wystarczaja tylko dochody za 2 lata sam po roku pobytu w anglii aplikowalem o karte ktorej nigdy nie uzylem nie bralem tez zadnej pozyczki nigdy i bez problemu przyznali mi kredyt po lekko ponad 2 latach a wcale duzo nie zarabiam

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 23-09-2019 19:56 ]



Ale jak ktos splaca "gniota" w calosci co miesiac, to chyba nie ma znaczenia? Wiadomo, ze kredyt na dom rzadzi sie innymi prawami niz zwykla gotowkowa pozyczka. W hipotece bank ma zabezpieczenie na domu, w zwyczajnej pozyczce nie. Przyznanie mortgage uzaleznione jest bardziej od tego ile sie zarabia w stosunku do wartosci domu I depozytu, niz do zarobkow w ogole.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2019-09-23 20:41:41 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-09-23 18:24:55, Rybkaa26 napisał(a):

czy to znaczy ze brane "pozyczki"na karcie kredytowej dzialaja samo jak wzieta pozyczka np w banku??bedzie widnialo ze juz cos splacal??



Karta kredytowa i pożyczka bankowa nie działają tak samo ale są oceniane w podobny sposób, tz czy jest przestrzegany "rygor".

Pożyczka bankowa to prosty instrument: równe co miesięczne raty, można sobie ustawić automatyczne przelewy i samo się spłaca.
Wady to koszty i nie odnawialny kredyt.

Karta kredytowa wymaga od nas trochę więcej rygoru. Przede wszystkim płacić przed terminem i najlepiej wszystko i nie sugerować się tym że tam napisane jest jakieś "minimum".
Nie przekraczać limitu i nie być ciągle prawie na full.
Instytucje finansowe raz w miesiącu wysyłają raport do centralnego biura kredytowego i wszystkie nasze grzeszki są bezdusznie wypunktowane i tam dają nam globalną ocenę. Np spóźnimy się o jeden dzień to tak jak jeden miesiąc.




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 602 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 601 | 602 | 603 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,