MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 561 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 560 | 561 | 562 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 561 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jejujeja

Post #1 Ocena: 0

2017-09-11 11:46:31 (7 lat temu)

Jejujeja

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2016

Skąd: LEICESTER

Witam serdecznie.
Mam pytanie czy może ktoś był w podobnej sytuacji, a mianowicie jestem na etapie kupna domu searche zrobione bank ma robić wycenę jak dam im znać ze wszystkie searche , będą zrobione. W searchach pojawia się problem ponieważ działka która kupuje nie obejmuje podjazdu na 4 samochody wiec spory obszar który myślałem ze kupuje. Znajduje się ten obszar przed garażem. Mam obawy ze ktoś kiedyś może mi zabronić korzystać z tego kawałka asfaltu z racji ze nie będzie należał do mnie. I nikt nie może mi udzielić odpowiedzi do kogo należy ten podjazd ani silicitor ani agencja umywa rączki. Miał ktoś z was podobny problem ? ? ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-09-11 11:58:08 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A sprzedajacy, Land Registry? Proponuje nie placic za nic wiecej, dopoki nie wyjasnia sie te kwestie. Moze to jest teren nalezacy do gminy albo droga publiczna?

W interesie sprzedajacego jest, zeby dostarczy te dokumenty, bo bez nich nikt nie kupi domu od niego. Jak Ty odpadniesz, to nastepny kupujacy bedzie mial ten sam problem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jejujeja

Post #3 Ocena: 0

2017-09-11 14:38:28 (7 lat temu)

Jejujeja

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2016

Skąd: LEICESTER

Mam land registry I właśnie nie ma tego terenu ujetego. Działka kończy się przy drzwiach garazu. Pomiędzy droga a garażem jest właśnie ten podjazd na 4 auta duży.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-09-11 14:51:50 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W takim razie zwracasz sie do agenta i mowisz, ze dopoki sprzedajacy nie wyjasni do kogo nalezy teren i na jakiej zasadzie z niego korzysta, to nie kupujesz. Mozesz tez wstrzymac prace prawnikow, na wypadek jakby nic z tego nie wyszlo.

Kazdy kupujacy bedzie mial ten sam problem i agent o tym wie. Bedzie musial przycisnac sprzedajacego, zeby poszukal dokumentow albo jego prawnicy sprawdzili kwestie wlasnosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jejujeja

Post #5 Ocena: 0

2017-09-12 09:36:18 (7 lat temu)

Jejujeja

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2016

Skąd: LEICESTER

Mam land registry I właśnie nie ma tego terenu ujetego. Działka kończy się przy drzwiach garazu. Pomiędzy droga a garażem jest właśnie ten podjazd na 4 auta duży.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EmigranciAR

Post #6 Ocena: 0

2017-09-17 12:25:19 (7 lat temu)

EmigranciAR

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 17-09-2017

Skąd: Warrington

Witam i na poczatku wielkie dzieki za ten temat. Setki stron z radami i roznymi sytuacjami ktore bardzo nam pomogly.

Moze przedstawie nasza sytacje.
Otoz razem z narzeczona postanowilismy kupic nasze pierwsze mieszkanie. w zeszlym roku znalezlismy takie ktore bardzo nam sie spodobalo, uzgodnilismy cene ze sprzedajacym i wszystko bylo dobrze. Znalazlem prawnikow AIP mielismy ale tydzien pozniej (sobote Wielkanocna) dostalem wiadomosc ze property zostalo sprzedane komu innemu. Do tego czasu nie znalismy znaczenia slowa "Gazumping"...
Zalamalismy sie lekko. W styczniu tego roku nastepne mieszkanie znalezlismy i tez szybka decyzja i dalismy sprzedajacemu Asking Price.Potwierdzenie z agencji ze tak macie zgode od sprzedawcy mozemy zaczynac proces. Znowu radosc i ekscytacja a juz nastepnego poranka voicemail. Po telefonie do agencji zostalem poinformowany ze sprzedawca z "przyczyn osobistych " wycofal sie ze sprzedazy...
Calkiem ns to zalamalo juz. Potem cala niepewnosc z Brexitem. Przestalismy szukac..
Az do poprzedniego miessiaca. Z ciekawosci na Rightmove wszedlem i znalazlem nasze wymarzone mieszkanko. To samo osiedle co poprzednie dwa. Bardzo ciche osiedle mimo ze w centrum miasta. Budownictwo nowe. 12 letnie budynki. Mieszkanie na samej gorze - 2 pietro. Ogladnelismy i szybka decyzja ze moze do trzech razy sztuka. I tak to sie zaczelo. Oferta przyjeta w poniedzialek 2 tyg temu. Mortgage uzgodniony. 25% wkladu wlasnego, 75% pozyczka na 13 lat 5 years fixed (znowu Brexit sie klania). Papiery od naszych prawnikow podpisane i czekamy. No chain wiec liczymy ze szybko sie uda wszystko zalatwic.A tu juz 2 tyg bez jakichs updateow. Wiemy tyle ze valuation mialo sie odbyc w czwartek 3 dni temu ale odlozono na nowy tydzien. Papiery od prawnikow sprzedajacego wyslane do naszych prawie 2 tygodnie temu.
Wiec teraz tylko czekamy na pytania wzgledem kwestii o ktorych nie miellismy pojecia i zaczynamu powolutku niesmialo planowac nasze nowe pierwsze gniazdko...
Mimo niepewnosci o Brexit i wszystko z tym zwiazane w koncu po latach wynajmowania podjelismy decyzje na lata.

Pozdrawiamy i jeszcze raz uklony z podziekowaniami za ten bardzo cenny temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #7 Ocena: 0

2017-09-17 15:41:37 (7 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Powodzenia, wkoncu Wam sie uda.

A prawnikow i agentow poganiajcie... dzwoncie co drugi dzien i proscie o update.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2017-09-17 17:38:02 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

2 tygodnie to tyle co nic u nas wszystko dopielo sie w okragly miesiac i to jest chyba takie minimum i mozna byc zadowolonym chata tez byla pusta

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 17-09-2017 17:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-09-18 09:23:51 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sprawdzcie lepiej czy na tym ostatnim pietrze nie bedzie Wam goraco w lecie i zimno w zimie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EmigranciAR

Post #10 Ocena: 0

2017-09-18 17:21:16 (7 lat temu)

EmigranciAR

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 17-09-2017

Skąd: Warrington

Bylismy tam o godz 16 bardzo cieplego dnia. Nie zauwzylismy zeby bylo za cieplo. Wiadomo ze cieplo idzie do gory ale przy angielskich upalach chyba sie nie ugotujemy. A tak na powaznie to mam potwierdzenie ze wlascicielka wrocila do Szkocji tylko moi prawnicy nadal zadnych papierow nie dostali. Tydzien temu podobno prawnicy sprzedajacej wyslali. Dzis dzwonilem wszedzie i narazie nie wiadomo co i jak. Bede trzymal reke na pulsie. W czwartek idziemy zobaczyc puste mieszkanie. JEstesmy bardzo podekscytowani i zaczyna nam sie dluzyc :)

Macie moze jakas liste co robic po wprowadzeniu sie do nowego mieszkania poa zakupie ? Planujemy zmienic zamek i oczywiscie media jak woda gaz i prad bedziemy szukac dostawcow. Lepiej zostac przy dostawcach bylego juz wkrotce wlasciciela czy szukac nowych ?
Pozniej pewnie bedzie rejestracja w Councilu bo do tej pory od ponad 11 lat placilem council wliczony w rent wiec nie jestem pewni zarejestrowany...

Czekanie czekanie...

Pozdrawiamy serdecznie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 561 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 560 | 561 | 562 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,