MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ja mam to juz za soba, kupilem dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

Str 2 z 650

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Andy98

Post #1 Ocena: +1

2006-12-11 17:28 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witaj –szydelko –witajcie zainteresowani tematem
Odpowiadam na twoje pytanie –gdzie kupilismy dom-- w Birmingham gdzie mieszkamy z zona od ponad 2 lat ,
dom znalazlem w portalu --www.rightmove.co.uk
To swietny portal ze stale aktualizowana oferta kilkudziesieciu tysiecy domow w Anglii w którym zamieszcza czesc swoich ofert ok. 50% agencji nieruchomosci , nasz domek wybralem jako jeden z 15 innych interesujacych ofert z tego czasu (marzec 06), obejrzalem osobiscie , czasem z zona 11 domow i zdecydowalem o wyborze tego w którym teraz mieszkamy . Dom niezbyt stary 36 letni ,3 sypialnie,odnowiony ,czysty , czesciowo wyposazony (niezle meble w kuchni z pralka i lodowko-zamrazarka , w salonie kpl. ze skory, lozka ,zaluzje w oknach (cena wywolawcza wynosila 100k ale udalo mi się utargowac w dyskusji z wlascicielami 1000 funtow. Broker o którym pisze ma na imie John i mieszka i prowadzi firme w Birmingham a wiec nie wiem czy będzie zainteresowany wyjazdem do Londynu ,zapytam go jak się z nim spotkam pod koniec tygodnia bo chce mu zaproponowac wspolprace jako jego asystent , a w niedalekiej przyszlosci mysle o otwarciu wlasnego biura brokerskiego (mam kilkuletnie doswiadczenie menedzerskie z sektora finansowego w Polsce)
Pozdrawiam Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #2 Ocena: 0

2006-12-11 20:52 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witam ,odpowiadam na twoje pytanie
Tak masz racje *eiga- na poczatku tego procesu musisz wiedziec jak kwote możesz przeznaczyc na kupno domu czyli okreslic swój limit ,oczywiście musisz zostawic * drobne na koszty*,zebrac troche kasy na tzw. udzial wlasny, sondazowo wybierz się do twojego banku i popros o kwotacje kredytu , niezaleznie od banku spotkaj się z brokerem znajdziesz ich w necie lub w niemal kazdej agencji nieruchomosci i popros o pomoc w ustaleniu twojej zdolnosci kredytowej (opisywalem jak to wyglada w jednym z postow),jeśli będziesz już znala twoje mozliwosci finansowe(kredytowe),poszukaj kilku dobrych agencji nieruchomosci np.(DIXON),zdecyduj się gdzie w jakiej czesci Birmingham chcesz mieszkac,najlepiej wybierz się do oddzialu tej agencji w dzielnicy która cie interesuje i zglos swoje zainteresowanie kupnem domu do kwoty.....niezaleznie od tego poszukaj w necie atrakcyjnych ofert na portalu www.rightmovie.co.uk lezacych w twoich mozliwosciach finansowych ,jeśli znajdziesz cos interesujacego zglos się do agencji oferujacej ten dom i popros o pomoc agencji w wyborze brokera, prawnika itp.na pewno nie odmowia ci pomocy bo dla nich jestes klientem który zostawi kase a druga kase dostana od sprzedajacego dom. Nastepnym razem napisze cos o ubezpieczeniach ,pozdrawiam Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #3 Ocena: +1

2006-12-12 18:29 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham


Witam zainteresowanych forumowiczow ,odpowiadam na pytania dotyczace ubezpieczen .
Z kupnem domu wiaza się niezbedne dwa ubezpieczenia pierwsze to zwykle ubezpieczenie NW-(nieszczesliwe wypadki) dotyczace domu czyli na wypadek pozaru ,zalania, upadku samolotu itp. jest to standardowe ubezpieczenie i kosztuje kilkadziesiat funtow miesiecznie (im drozszy dom tym wyzsza suma ubezpieczenia wiec wyzsza skladka (w moim przypadku 26,50 funta miesiecznie),suma ubezpieczenia budynku 300k (buildings sum insured) i suma ubezpieczenia wyposazenia budynku 40k(contens sum insured). Drugim bardzo waznym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie zycia kredytobiorcow na czas splaty kredytu (mortgage protection) ,to ubezpieczenie jest znacznie drozsze od ubezpieczenia budynku i ma na celu ochrone kredytobiorcow w czasie gdy sa zadluzeni ,trwa on dokladnie tyle lat ile trwa splata kredytu, chronione jest zycie i zdrowie obojga kredytobiorcow, inaczej mowiac jeśli w okresie splaty kredytu jedno ze wspolmalzonkow powaznie zachoruje lub w wyniku wypadku nie będzie w stanie dalej pracowac i uczestniczyc solidarnie w splacie kredytu lub w skrajnym przypadku umrze to firma ubezpieczeniowa splaca bankowi pozostala niesplacona kwote kredytu wraz z odsetkami i dom staje się wylaczna wlasnoscia kupujacych , to bardzo istotne zabezpieczenie na przyszlosc i minimalizujace ryzyko utraty domu w przypadku nieszczesliwych zdarzen w przyszlosci (w okresie kredytowania –15-20 i wiecej lat)Ubezpieczenie to obejmuje (life cover,critical illness cover,accident sickness and unemployment cover),skladka miesieczna ubezpieczenia zalezy od wieku kredytobiorcow,czy pala papierosy,jaki maja ryzykowny zawod ,jak suma kredytu ma być chroniona itp. (w naszym przypadku jest to kwota 227.48 funta miesiecznie)
sadze ,ze wystarczy tych informacji .
Pozdrawiam Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

szydelko

Post #4 Ocena: 0

2006-12-12 20:40 (17 lat temu)

szydelko

Posty: 4

Z nami od: 04-12-2006

WITAM ANDY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANKA. WESZLAM DZIS NA STRONE KTORA NAM POLECILES - CALKIEM CIEKAWIE SIE ZAPOWIADA. BEDZIEMY TRZYMAC KCIUKI ZA CIEBIE W KONCU TYGODNIA.
szydelko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

osin78

Post #5 Ocena: 0

2006-12-12 21:48 (17 lat temu)

osin78

Posty: 14

Z nami od: 24-10-2006

Skąd: tw3

hej. ruszyłeś temat rzekę i dzięki ci za to.
Szkoda że nie masz żadnych informacji o Londynie. Ja pracuję na Feltham a moja żona w Richmond i zastanawiamy się nad kupnem domku (max 2 sypialnie) w tych okolicach.
Po wstępnym sprawdzeniu internetowych stronek ustaliliśmy że na nasze m potrzebujemy ok 250tys .
W Barclays dowiedzieliśmy się że dostępny kredyt dla nas to max 110tys (czyli ewentualnie kawalerka w bloku) nie poddajemy się będziemy szukali dalej.
Chciałbym się od ciebie dowiedzieć jak obliczyć realne koszty utrzymania (+/-) tzn na spłatę kredytu moglibyśmy przeznaczyć ok 1000ł ale do tego dojdą jeszcze opłaty bieżące ,więc nie chciałbym się przeceniać.
8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

osin78

Post #6 Ocena: 0

2006-12-12 22:11 (17 lat temu)

osin78

Posty: 14

Z nami od: 24-10-2006

Skąd: tw3

Właśnie znalazłem trochę fajnych informacji na temat kredytów l&c=12&REF=MortPL1&gclid=CJHY0oH5jYkCFR5vMAodcw-A5A" target="_blank">http://www.poltax.co.uk/index.php?lang=pl&c=12&REF=MortPL1&gclid=CJHY0oH5jYkCFR5vMAodcw-A5A
polecam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy98

Post #7 Ocena: 0

2006-12-13 17:40 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham


Witaj osin ,witajcie zainteresowani forumowicze , odpowiadam na twoje pytanie... jak obliczyć realne koszty utrzymania (+/-) tzn na spłatę kredytu moglibyśmy przeznaczyć ok 1000ł ale do tego dojdą jeszcze opłaty bieżące.....

Pytanie jest trudne jak rownanie z wieloma niewiadomymi ,postaram się troche cie nakierowac,wyliczenia zrobisz sam.
Po pierwsze w miare dokladnie ustal twoje miesieczne wydatki :
1-wynajecie mieszkania
2-koszty mediow (prad,woda,gaz,telefon,internet itp.)
3-podatek miejski(counsil tax)
4-zakupy zywnosci
5-zakupy biletow bądź paliwa na dojazdy do pracy
6-wydatki na uzywki (papierosy,alkohol itp.)
7-wydatki okazjonalne(bilety do kina ,na koncert ,prezenty itp..)
a teraz odejmij sume wydatkow od twojego i twojej zony(partnerki)lacznie dochodu netto (po opodatkowaniu) i zobaczysz ile wam zostaje miesieczne wolnych srodkow na splate kredytu. Banki zwyczajowo okreslaja max wysokosc rat miesiecznych kredytu na poziomie 30% dochodu netto kredytobiorcow , splata nie może być zbyt duzym obciazeniem budzetu domowego bo wzrasta ryzyko niesplacalnosci kredytu a to skutkuje wyzszym oprocentowaniem kredytu oscylujac ok. 6% w poczatkowym (2 letnim)okresie splaty,
pozdrawiam Andy
PS ciesze się ,ze czytacie moje posty i pytacie o rozne sprawy ,w miare mozliwosci będę staral się na nie odpowiadac ale nie jestem omnibusem i nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania .


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Kristof

Post #8 Ocena: 0

2006-12-14 14:36 (17 lat temu)

Kristof

Posty: 43

Z nami od: 03-12-2005

Jestem na Wyspach od 1,5 roku. Ale dalej z zona boimy sie brac kredyt na kupno domu. Slyszalem w rozmowach z innymi Brytyjczykami ze mozna kupic dom / mieszkanie i zaczac go splacac z kredytu bo:
- czesto splata mortgage jest podobna do kwoty za wynajem.
- mozna dom za jakis czas sprzedac i:
- kupic inny dom / mieszkanie
- sprzedac dom na rynku nieruchomosci, zabrac gotowke
do np. Polski. Wtedy podobno oplaca sie to zrobic po
2 latach, bo wczesniej oplaty karne sa wysokie.
Czesto jednak zrobienie pierwszego kroku na 'mortgage ladder' jest trudne. Wedlug oceny ekonomistow takze ceny domow osiagnely w ostatnim roku najwyzsze z mozliwych pulapy. Niektorzy pisza ze juz tylko moze byc taniej. Nie bardzo mi sie chce wierzyc zwlaszcza z widokiem na rozszerzenie od stycznia 2007 EEU o Bulgarie i Rumunie.
Mnie nasuwa sie takze pytanie jak banki podchodza do mieszkajacych i pracujacych legalnie Polakow na wyspach. Czy musze dostarczyc jakies zaswiadczenie z Home Office potwierdzajac moj status rezydenta, czy mam czekac az na brytyjskie obywatelstwo za 3 lata?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy98

Post #9 Ocena: 0

2006-12-14 18:28 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham


Witaj Kristof ,witajcie przyszli posiadacze domow

Odpowiadam na twoje pytanie ....jak banki podchodza do mieszkajacych i pracujacych legalnie Polakow na wyspach. Czy musze dostarczyc jakies zaswiadczenie z Home Office potwierdzajac moj status rezydenta, czy mam czekac az na brytyjskie obywatelstwo za 3 lata....

Banki i towarzystwa budowlane kredytujace zakup domu traktuja nas Polakow jak innych obywateli zjednoczonej Europy czyli normalnie , nie ma potrzeby starac się o specjalne zaswiadczenia z Home Office,wystarczy nasz polski paszport jako dokument potwierdzajacy tozsamosc, natomiast w dokumentacji kredytowej dla banku będą potrzebne dokumenty na twoje nazwisko potwierdzajace twój adres zamieszkania (rachunki za media , oplaty counsil tax , oraz wyciagi z banku ,potwierdzenie z H.O. rejestracji w systemie pracowniczym , kopia dokumentow ze skarbowki np. druk P-60 i wiele innych ---nie musisz mieć z H.O. potwierdzenia statusu rezydenta UK.
Masz racje ,ze ceny domow w Anglii sa horrendalne i za byle chate , czasem w bardzo kiepskim stanie trzeba zaplacic tyle co w Polsce kosztuje luksusowa willa.
To ty musisz zdecydowac czy kupowac czy wynajmowac i splacac hipoteke Hindusowi (wlascicielowi domu),sorry za tego Hindusa. Jeszcze 20 lat temu domy które teraz kosztuja 100k kosztowaly przeciętnie 20-30k funtow. Interesuje się ta problematyka bo ona mnie dotyka bezposrednio tzn. ja się zdecydowalem i kupilem dom .
Jutro napisze troche o zagrozeniach zwiazanych z kupnem .... pozdrawiam wszystkich Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Andy98

Post #10 Ocena: 0

2006-12-15 16:40 (17 lat temu)

Andy98

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Birmingham

Witam forumowiczow interesujacych się kupnem domu.

Obiecalem wczoraj napisac cos o zagrozeniu zwiazanym z kupnem domu , najpowazniejsze to niepewnosc o losy naszego zakupu az nieomal do konca procesu kupna jak już wiecie bardzo rozciagnietego w czasie(a dokladnie do dnia wymiany kontraktow kupna -sprzedazy), otoz sprzedajacy dom może w kazdej chwili wycofac swoja oferte sprzedazy bez uzasadnienia nawet jeśli my czyli kupujacy ponieslismy już wstepne wydatki zwiazane z kupnem (searching-poszukiwania w rejestrach i roznych firmach informacji o domu ,valuation-wycena rzeczywistej rynkowej wartosci dzialki z domem , czasem jest to kilkaset funtow czasem wiecej ),a wiec zalecam grzecznosc i ostroznosc w kontaktach ze sprzedajacymi, żeby ich nie zrazic do siebie ,bo możemy stracic szanse kupna wymarzonego domu i troche gotowki , na koniec reke po czek wyciagnie prawnik (solicitor).Czasem sprzedajacy nie powiedza calej prawdy o faktycznym stanie prawnym domu i dopiero z wyciagu z Land Registry możemy się dowiedziec , ze hipoteka jest obciazona , ze sprawy wlasnosci nie sa zamkniete(np. po podziale spadku) .To, ze w Anglii w sprawie zakupu domu wynajmuje się prawnikow ma zalete ,bo to oni biora odpowiedzialnosc za sprawdzenie wszystkiego przed zaplata , prawnikow wynajmuja obie strony tzn. sprzedajacy swojego a kupujacy swojego prawnika i co ciekawe obowiazuje zakaz kontaktow kupujacego z prawnikiem sprzedajacych (sprawdzalem)a wiec jeśli oni cos spieprza to możemy ich pozwac do sadu .

Jutro odpowiem na kolejne pytania np.dotyczace już splaty kredytu (fixed rate mortgage (kredyt o ustalonym oprocentowaniu),ile placi się odetek a ile kapitalu w racie miesiecznej i inne pytania skierowane do mnie ,
Pozdrawiam z Birmingham, Andy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 2 z 650 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 648 | 649 | 650 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,