MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Shelter prowadzi kampanię.....

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

matkapolka

Post #1 Ocena: 0

2014-11-21 12:23:08 (9 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Shelter prowadzi kampanię na temat ukrócenia eksmisji lokatorów z zemsty za upominanie się o remonty i naprawy lokali mieszkalnych.

Obecnie można sprawdzić czy Twój MP będzie głosował za ustawą w tej sprawie i jeśli nie głosuje można wysłać do niego (koniecznie podając numer domu i nazwę ulicy) list, który jest na stronie Shelter.

Zapraszam do udziału. To jest w naszym interesie.

Podaje link http://england.shelter.org.uk/campaigns/fixing_private_renting/9_million_renters?utm_source=Shelter-facebook&utm_medium=&utm_campaign=Shelter-9millionpart4-9MI004-21stNov

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 21-11-2014 12:24 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #2 Ocena: 0

2014-11-21 22:21:01 (9 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Ciągle skarżycie się na landlordów, na zagrzybione mieszkania, na brak remontów i napraw, że landlord ma w nosie naprawy, że boicie się żądać napraw bo Was wyrzuci z mieszkania ale jak jest możliwość ukrócić takie działania to siedzicie cicho i nic nie robicie.
Łatwiej jest skarżyć się na forum niż wykonać kilka kliknięć i pomóc ukrócić eksmisje z zemsty za upominanie się o swoje.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2014-11-22 08:22:35 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

A mnie zastanawia: dlaczego landlord chcialby wyeksmitowac lokatora z takiego powodu, a potem miec puste, nieprzynoszace dochodu mieszkanie? Zawsze jest drugie dno.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 22-11-2014 08:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Nie_z_tej_bajki

Post #4 Ocena: +1

2014-11-22 10:24:49 (9 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Wysłałam.
Do Turefu - prywatny landlord odpowie Ci, że na Twoje miejsce jest 10 innych, chętnych mieszkać w takich warunkach. Więc mieszkanie nie będzie stało puste. Oni myślą, że robią Ci łaskę wynajmując. Czas, aby to się zmieniło. Wszystkie naprawy zostają zrzucane w większości przypadków na wynajmującego, a są to zwykle rzeczy, o które powinien zadbać landlord. I nie oszukujmy się - większość tych prywatnych, to Pakistańczycy itp. A oni mają to wszystko gdzieś, dla nich liczy się tylko kasa, którą pobierają co m-c.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2014-11-22 11:18:52 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2014-11-22 10:24:49, Nie_z_tej_bajki napisał(a):
Wysłałam.
Do Turefu - prywatny landlord odpowie Ci, że na Twoje miejsce jest 10 innych, chętnych mieszkać w takich warunkach. Więc mieszkanie nie będzie stało puste. Oni myślą, że robią Ci łaskę wynajmując. Czas, aby to się zmieniło. Wszystkie naprawy zostają zrzucane w większości przypadków na wynajmującego, a są to zwykle rzeczy, o które powinien zadbać landlord. I nie oszukujmy się - większość tych prywatnych, to Pakistańczycy itp. A oni mają to wszystko gdzieś, dla nich liczy się tylko kasa, którą pobierają co m-c.

Nie Bardzo rozumiem, co narodowosc landlorda ma do rzeczy. Ze liczy sie kasa? Prowadza biznes jak kazdy inny.
Zastanawiam sie, jak zostanie udowodnione, ze eksmisja, dlugi I kosztowny proces , jest tylko I wylacznie zemsta za domaganie sie drobnych napraw . W interesie landlorda jest, zeby najemca byl w domu mozliwie dlugo. I co sie stanie, jesli landlord zechce zakonczyc umowe najmu , bo jego okolicznosci zyciowe sie zmienily ? Czy wtedy najemca bedzie go mogl podac do Sadu , bo powie, ze to "revenge eviction"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Nie_z_tej_bajki

Post #6 Ocena: +1

2014-11-22 11:30:14 (9 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Rozumiem, że wynajmujesz ludziom domy?
Z tą narodowością to jest tak, że tylu moich znajomych, ilu ma domy wynajmowane od Anglików, nie ma żadnych problemów z naprawami czegokolwiek. Inni, którzy wynajmują domy od wyżej wspomnianych Pakistańczyków, zawsze mają z tym problem. Mój przykład - kawałek sufitu spadło mojemu dziecku prawie na głowę. Sekundę wcześniej po prostu zdążył wyjść z ubikacji, w której to się stało. Na naprawę i załatanie tej dziury, czekałam jakieś 4 m-ce, mimo dopominania się średnio raz na tydzień. Wczoraj ( jak co roku z resztą ) coś stało się z piecem. Na pytanie do landlorda, czy może kogoś wezwać, bo jest zimno odpowiedział, żebym zadzwoniła do swojej ubezpieczalni. Kiedy zepsuł się kran w kuchni, stwierdził że to moja wina, bo za dużo używałam :-]. W końcu wymieniłam go sama. Kiedy zatkała się toaleta i wszystko wybijało, powiedział że to moja wina i ja mam zapłacić za przetkanie - a dzieje się tak co roku, sąsiadom również. Gdy padł prysznic elektryczny, zamiast go naprawić, wymienił zawór przy rurach doprowadzających tam wodę ( bo był stary i nie chciał się ruszyć ) i zakręcił dopływ wody do prysznica, a na pytanie czy załatwi mi teraz prysznic, bo ja go potrzebuję najzwyczajniej na świecie i był tu kiedy podpisywałam umowę, powiedział, że on w domu nie ma prysznica i żyje :-].
I mogłabym tak wymieniać dalej. I za każdym razem kiedy do niego dzwonię, bo coś się dzieje ( a staram się to robić rzadko, bo znam reakcję ), tylko czekam kiedy mi powie że albo mam się wyprowadzić, albo sprzedaje dom, bo ma dość ciągłych usterek.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2014-11-22 11:56:56 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2014-11-22 11:30:14, Nie_z_tej_bajki napisał(a):
Rozumiem, że wynajmujesz ludziom domy?

Tak, jeden Dom dla scislosci, pracuje nad tym, zeby bylo wiecej.
Jesli masz takie przekrety, dlaczego sama sie nie wyprowdzisz? Oczywiscie , widze sie sie to z kosztami , ale skoro mieszkanie jest Tak stresujace I i Tak tylko czekasz, as dostaniesz wymowienie, chYba Lepiej zrobic samemu?
Udowodnenie, ze dos jest " revenge eviction " jest bardzo trudne. Udowodnienie, ze jakas usterka nie powstala z winy najemcy, tez jest bardzo trudne. Chce wiedziec, jak projektodawcy zamierzaja to udowodnic I wyegzekwowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

zealot

Post #8 Ocena: 0

2014-11-22 12:01:24 (9 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Ja w ogóle nie rozumiem po co ta kampania. Zakładam że nikt w ciemno nie wynajmuje mieszkania. Przed wynajęciem zawsze się ogląda. Wtedy widać czy to ruina czy mieszkanie/dom w przyzwoitym stanie. Na mieszkanie w ruderze często oszczędny najemca sam się decyduje, bo tak jest taniej. Chcesz mieszkać dobrze - to zapłać trochę więcej i zamieszkaj na jakimś "nowym" osiedlu.

Jeśli chodzi o niezbędne naprawy to jak najbardziej należy się takich rzeczy od landlorda upominać. Jeśli po takim upomnieniu się lokator dostaje wypowiedzenie to jest to święte prawo landlorda. Tak samo jak najemca może wypowiedzieć umowę, tak samo landlord może ją wypowiedzieć, zgodnie z warunkami umowy. Wypowiedzenie umowy to nie "eksmisja lokatora", tak jak to sugeruje autorka pierwszego postu. Zakładam, że nikt z dnia na dzień nie wyrzuca lokatora na ulicę, bo ten upomniał się o naprawę kranu.

Lepiej się chyba wyprowadzić niż użerać się z nieodpowiedzialnym landlordem. Z reguły landlord musi dać lokatorowi 2 miesiące wypowiedzenia. To dużo czasu na poszukanie czegoś nowego i przeprowadzkę. Na brak mieszkań chyba nie ma co narzekać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

iwona38

Post #9 Ocena: +1

2014-11-22 12:19:30 (9 lat temu)

iwona38

Posty: 2214

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Cytat:

2014-11-22 12:01:24, zealot napisał(a):
Ja w ogóle nie rozumiem po co ta kampania. Zakładam że nikt w ciemno nie wynajmuje mieszkania. Przed wynajęciem zawsze się ogląda. Wtedy widać czy to ruina czy mieszkanie/dom w przyzwoitym stanie. Na mieszkanie w ruderze często oszczędny najemca sam się decyduje, bo tak jest taniej. Chcesz mieszkać dobrze - to zapłać trochę więcej i zamieszkaj na jakimś "nowym" osiedlu.

Jeśli chodzi o niezbędne naprawy to jak najbardziej należy się takich rzeczy od landlorda upominać. Jeśli po takim upomnieniu się lokator dostaje wypowiedzenie to jest to święte prawo landlorda. Tak samo jak najemca może wypowiedzieć umowę, tak samo landlord może ją wypowiedzieć, zgodnie z warunkami umowy. Wypowiedzenie umowy to nie "eksmisja lokatora", tak jak to sugeruje autorka pierwszego postu. Zakładam, że nikt z dnia na dzień nie wyrzuca lokatora na ulicę, bo ten upomniał się o naprawę kranu.

Lepiej się chyba wyprowadzić niż użerać się z nieodpowiedzialnym landlordem. Z reguły landlord musi dać lokatorowi 2 miesiące wypowiedzenia. To dużo czasu na poszukanie czegoś nowego i przeprowadzkę. Na brak mieszkań chyba nie ma co narzekać.

Landlord to firma więc musi spełniać określone warunki. Tak jak np. właściciel sklepu spożywczego czy restauracji musi utrzymać w nim czystość tak landlord powinien utrzymywać swoją nieruchomość w odpowiednim standardzie jeśli chce ją wynajmować. Ja jako najemca nie mam ochoty co parę miesięcy płacić agencji i to nie małych pieniędzy za znalezienie nowego mieszkania bo landlord nie wywiązuje się z umowy. Dlaczego najemca ma być "karany" finansowo (płacąc kolejne prowizje agencji) za to, że landlord to oszust? Przyjedź do Londynu to zobaczysz jaki tu jest problem ze znalezieniem mieszkania w dobrym stanie.

[ Ostatnio edytowany przez: iwona38 22-11-2014 12:20 ]

Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2014-11-22 12:28:47 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Oczywiscie. Tylko jak to ma byc wyegzekowane? Czy jesli ja, jako landlady, bede chciala zakonczyc umowe najmu z najemca, nie zostanie podana do Sadu, bo " revenge eviction "?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,