MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Negocjacje z developerem.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: -1

2018-01-18 20:50:53 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2014-08-22 12:41:13, aisuga napisał(a):
Ja jak bylam ogladac nowe domy i pytalam o cene to udalam zaskoczona, ze w cenie nie ma podlog zrobionych czy wlasnie wyposazenia kuchni. Porposilam wiec pania zeby mi pokazala katalog z cenami i kazalam jej wszystko dodawac po kolei co trzeba dodatkowo zaplacic. Wyszlo ok.10 tys i powiedzialam, ze to sie zupelnie nie oplaca bo oglaszaja domy jako "gotowe" do zamieszkania a tak naprawde to nie sa. Pani sprzedawczyni odrazu zaproponowala mi bon na 5 tys, ktory moge wykorzystac na co chce jesli zdecyduje sie odrazu. Zwlaszcza jesli jestes zdecydowany mozesz zapytac wprost co ci zaoferuja jesli dzisiaj podpiszesz umowe ale w negocjacjach musisz pokazac, ze jestes gotowy odejsc i zrezygnowac jak nie zadowala cie ich oferta. Jak sie napalisz i sprzedawca to zobaczy to nic nie dadza bo po co skoro jestes gotowy zaplacic kazda cene.

Wystarczylo przeczytac powyzsze.
A napisalam z wlasnych doswiadczen, jak jeszcze nowke bralismy pod uwage.
Sam prowokujesz 'akademicka' dyskusje, unikajac informacji u zrodla, czyli u wybranych deweloperow w wybranych okolicach, dookreslajac standart.
Na bazie Twoich informacji nawet deweloper nie bedzie w stanie podac konkretow, za malo wiesz/podajesz szczegolow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: +2

2018-01-18 22:41:24 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Mlodzi, rozumiem ze o Twoje dziecie chodzi.
Niech przede wszystkim sami maja ta przyjemnosc uczyc sie na wlasnych bledach.
Schowaj zatem swa lyzke w kieszen i nie mieszaj w ich szklance. Tyle tytulem dygresji.

Niech mlodzi pofatyguja sie i porozmawiaja z kilkoma developerami, dostana wszystkie informacje o jakie pytasz.

My zrezygnowalismy z funkiel nowki na rzecz nowki trzyletniej.
Cena nizsza i po poprawkach.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 18-01-2018 22:55 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #3 Ocena: +1

2018-01-18 23:42:18 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

My moglismy wybrac w cenie tylko płytki do łazienek na ściany. Podłogi we własnym zakresie...jak zapytalismy czy oni mogą nam polożyć to się oczywiście zgodzili ale z ich materiału i za dopłatą...nie opłacało nam się to... Trzeba się pytać u źródła...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-01-19 01:11:14 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Zakładając budowę osiedla i życzenia indywidualne co do wykończeñ wnętrz to już sami sobie wyobraźcie 😉
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-01-19 01:51:47 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Wątek cały przeczytałem i dalej zachęcam do wypowiedzi tych co kupowali dom bezpośrednio u developera.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-01-19 02:41:59 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Może wyłożę kawę na ławę aby otrzymać więcej informacji o którą się dopytuję bo czuję się jak "persona non grata"
Więc:młodzi jak to napisałem to moja siostrzenica i jej narzeczony (Walijczyk), w lecie biorą ślub.Ja mojej siostrzenicy robię darowiznę (15 tys f) na zakup domu, resztę sobie dołożą i wezmą hipotekę.
Chciałbym aby moją darowiznę dobrze zainwestowali ale nie mam zamiaru nimi "rządzić" tylko ewentualnie podsuwać informacje.
W moim podpisie jest napisane że jestem z Bristolu bo sprawa dotyczy Bristolu ale mieszkam w Montrealu (Kanadzie) i wobec tego sam nie podskoczę do UK tylko po to aby zobaczyć co developer oferuje i z mojego doświadczenia wiem że co jeden to inaczej funkcjonuje dlatego nie poprzestaję na jednej wypowiedzi
Ja osobiście pierwszy dom kupiłem od developera w 1986 roku więc nie jest to mi obce a dorobiłem się też w nieruchomościach.
Pozdrawiam z zaśnieżonego Montrealu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-01-19 03:37:29 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zeby uzyskac info od dewelopera nigdzie nie trzeba 'podskakiwac', wystarczy skorzystac z netu (email)/telefonu.

Jak dawac prezent slubny, to juz nie uszczesliwiac na sile, niech mlodzi podejmuja decyzje. Skoro sa na miejscu, Walijczyk jest lokalny, to pewnie maja wiecej rozeznania w temacie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2018-01-19 06:35:40 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Samo podsumowanie bedzie wtracaniem sie.
"Nie wiem, ale dopytam sie w necie i... doloze jeszcze swoje 3 grosze."
Tak ja to widze.
Darowizna czy prezent. Nie ma znaczenia.
Oni tutaj mieszkaja i pewnie lepiej sie orientuja.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #9 Ocena: 0

2018-01-19 07:09:26 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2018-01-18 12:45:30, Emeryt56 napisał(a):
Odgrzeję kotleta.
Nie mam możliwości sprawdzić na miejscu ale liczę że ktoś to przechodził i coś podpowie.
Ja mam pytanie odnośnie kupna nowego domu od developera.Co zazwyczaj jest w cenie a co nie ,co warto brać a co zrobić we własnym zakresie.
Na ile ceny są elastyczne a co developer może dać w cenie.
Czy sie kupuje na planie ? czy z zaczętą budową ?
Ile to zabiera czasu ?
Okolica to Bristol lub po Walijskiej stronie okolice Newport.
Dom ma być nie dla mnie ale dla pary młodych (30l) i trochę lewych do majsterkowania.
Razem rocznego zarobku mają około 54 tys i pełne etaty z oszczędnościami około 30 tys.
Docelowo przeprowadzka jesień zima 2018.
Ja to najlepiej bym to widział że w kuchni i łazience, holu na podłodze ceramika a salon sypialnie oraz schody w drzewie a nad jadalnią to bym się zastanowił.
Myślę że wszystkie extra powinny być w pierwszej umowie tak żeby to objęła hipoteka.
Może kto z tym miał do czynienia to cos podpowie bo ja w UK nie mam doświadczenia a chciałbym pomóc.


ja akurat mialem rozmowe z developerem 3 tygodnie temu, ktory sprzedaje podlogi schody niewykonczone kazdy moze sobie zrobic jak chce samemu albo oczywiscie developer daje cennik to co on moze zrobic.
Ale w tym przypadku powiedziane mielismy ze nie wchodzi to w cene domu samego ale jako extra. czyli nie dolicza sie do mortgage. Pewnie maja zewnetrzna firme ktora dziala oddzielnie. Generalnie daja wybor dosyc bogaty ale wszytko za doplata lub mozemy robic we wlasnym zakresie. Co ciekawe gdy pytalem sie cze jest opcja nie zabudowania en-suite/lazienki do sypialni ,abym wykorzystal to w inny sposob to powiedzieli ze nie jak chce to bede musial samemu to przerobic, co jest glupie bo na wtepie bede musiam robic demolke w nowym domu.Dodam ze te domy sa jeszcze nie zbudowane wiec fizycznie jest mozliwe.
Ale to jeden developer co mnie teraz interesowal. Pare lat temu jak wtedy kupowalem to tez opcja byl zakup u developera bezposrednio I tam u jednego developera wszystko juz bylo ale nie mozna bylo miec opcji, tlumaczyli to planem. jak chce to moge zdjoc po zakupie. Wtedy jakos nie nalegale I drazylem tematu tak dokladnie jak teraz ale to pewnie kwestia zaawansowania budowy tez bo w tamtym przypdaku domy juz byly juz prawie wykonczone w 90% wiec w tym przypadku trudno o elastycznosc.
Tyle z doswiadczenia.
Nie wiem jak jest w Walli bo mysle ze to moze zalezec tez od miejsca i podazu/popytu jakie warunki przedstawia.

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 19-01-2018 07:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-01-20 12:00:38 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Dzięki Vlade. Podłoga w stanie surowym jaka jest ? wyobrażam sobie że na piętrze sklejka 5/8 a na parterze betonowa wylewka.
Jak jest betonowa wylewka to czy ona jest gotowa do kładzenia płytek ? czy już jest bez pofalowań i ubytków ?
Stopnie na schodach są z czego? płyty OSB?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,