MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Negocjacje z developerem.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dzieckowemgle

Post #1 Ocena: 0

2014-08-22 07:11:48 (10 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Przymierzam sie do kupna nowego domu. Na jakas wielka obnizke nie licze bo sprzedaja sie swietnie w tym miejscu i na kilka miesiacy przed koncem budowy jeszcze tylko dwa zostaly ale troche pewnie sie da wytargowac. Jakby pokryli stamp duty i dorzucili wyposazenie kuchni bylbym zadowolony. Z tego co czytam na necie to da rady tyle wyciagnac od nich. Tylko jak?

Nigdy w zyciu jeszcze niczego nie udalo mi sie wytargowac ani zbic ceny przy zadnym zakupie. Zazwyczaj jak sie nakrece to biore wszystko co mi oferuja. Nie wiem nawet jakich argumentow uzywac ani jak sie zachowywac w trakcie takiej rozmowy. Nie bede mial za duzo czasu bo tylko jedno spotkanie, na ktorym i tak chce ten dom wziasc.

Wszelkie porady mile widziane. Developer to Crest Nicholson jakby to mialo jakies znaczenie. Z gory dzieki!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aisuga

Post #2 Ocena: 0

2014-08-22 12:41:13 (10 lat temu)

aisuga

Posty: 231

Kobieta

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: UK

Ja jak bylam ogladac nowe domy i pytalam o cene to udalam zaskoczona, ze w cenie nie ma podlog zrobionych czy wlasnie wyposazenia kuchni. Porposilam wiec pania zeby mi pokazala katalog z cenami i kazalam jej wszystko dodawac po kolei co trzeba dodatkowo zaplacic. Wyszlo ok.10 tys i powiedzialam, ze to sie zupelnie nie oplaca bo oglaszaja domy jako "gotowe" do zamieszkania a tak naprawde to nie sa. Pani sprzedawczyni odrazu zaproponowala mi bon na 5 tys, ktory moge wykorzystac na co chce jesli zdecyduje sie odrazu. Zwlaszcza jesli jestes zdecydowany mozesz zapytac wprost co ci zaoferuja jesli dzisiaj podpiszesz umowe ale w negocjacjach musisz pokazac, ze jestes gotowy odejsc i zrezygnowac jak nie zadowala cie ich oferta. Jak sie napalisz i sprzedawca to zobaczy to nic nie dadza bo po co skoro jestes gotowy zaplacic kazda cene.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

TITANIUM

Post #3 Ocena: 0

2014-08-22 14:58:38 (10 lat temu)

TITANIUM

Posty: 447

Kobieta

Z nami od: 13-04-2012

Skąd: UK

Moja siostra jest taka jak ty - bierze wszystko co podstawią pod nos i to najczęściej pierwszą rzecz z brzegu :P

Niedawno kupili dom i udalo im sie wytargowac, ze developer zaplacil za prawnika, zamontowali alarm, polozyli plytki w lazience na calej scianie a nie tylko do polowy wanny ( niby mialy byc tylko w zasiegu prysznica ). Wybrali sobie fronty w kuchni jakie chcieli, blaty i wykladziny ale to chyba powinno byc w standardzie :P Nie znam sie bo ja kijem bym nowego domu nie ruszyla ;) Ale z tego co siorka mowila sporo im sie udalo wynegocjowac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dzieckowemgle

Post #4 Ocena: 0

2014-08-23 00:19:04 (10 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Dzieki za odpowiedzi.
Choc przyznam, ze spodziewalem kilku wiecej.
Tak czy siak jutro dzien prawdy przedemna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-01-18 12:45:30 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Odgrzeję kotleta.
Nie mam możliwości sprawdzić na miejscu ale liczę że ktoś to przechodził i coś podpowie.
Ja mam pytanie odnośnie kupna nowego domu od developera.Co zazwyczaj jest w cenie a co nie ,co warto brać a co zrobić we własnym zakresie.
Na ile ceny są elastyczne a co developer może dać w cenie.
Czy sie kupuje na planie ? czy z zaczętą budową ?
Ile to zabiera czasu ?
Okolica to Bristol lub po Walijskiej stronie okolice Newport.
Dom ma być nie dla mnie ale dla pary młodych (30l) i trochę lewych do majsterkowania.
Razem rocznego zarobku mają około 54 tys i pełne etaty z oszczędnościami około 30 tys.
Docelowo przeprowadzka jesień zima 2018.
Ja to najlepiej bym to widział że w kuchni i łazience, holu na podłodze ceramika a salon sypialnie oraz schody w drzewie a nad jadalnią to bym się zastanowił.
Myślę że wszystkie extra powinny być w pierwszej umowie tak żeby to objęła hipoteka.
Może kto z tym miał do czynienia to cos podpowie bo ja w UK nie mam doświadczenia a chciałbym pomóc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-01-18 13:50:13 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Moze nikt nie odpowiedzial na wczesniejsze zapytanie, bo sa rozne rozwiazania przy takim zakupie.
Najprosciej odezwac sie po kilku dweloperach w wybranej okolicy, zobaczyc, co buduja, w jakim standardzie, porozmawiac o szczegolach?

Jako ciekawostka, w naszej okolicy szla sprzedaz domow, gdy jeszcze teren byl zielonym nieuzytkiem, trwa do dzis, gdy domy juz stoja, osiedle jest zrealizowane i wiadomo, jak wyglada.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-01-18 14:01:46 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Widziałam to pytanie w innym wątku ;-)

Developer buduje domy na jeden standard, po to są domy z show room na pokaz, żeby wybrać styl który ci odpowiada - możesz sobie wybrać kolor płytek jaki oferuje developer - przeważnie dwa kolory.
Moi znajomi przeważnie kupują domy w stanie surowym - bo po co płacić za nowe i zaraz to przerabiać. Ci co kupili wykończone wymieniają po kolei wszystko po jakimś czasie.

... krjo nie widziałam cię ;-)

Cytat:

2018-01-18 13:50:13, karjo1 napisał(a):
Jako ciekawostka, w naszej okolicy szla sprzedaz domow, gdy jeszcze teren byl zielonym nieuzytkiem, trwa do dzis, gdy domy juz stoja, osiedle jest zrealizowane i wiadomo, jak wyglada.


U nas przeważnie kupuje się "pole" niestety takie zakupy często kończą się wydłużonym czasem oczekiwania - opóźnienia w pracy, a to wiadomo prowadzi do różnego rodzaju problemów z obecnym mieszkaniem - np. znajomi mieli mieć dom do odbioru przed świętami BN, do tej pory czekają na klucze, nie mogą dać wypowiedzenie agencji za obecne lokum, bo wylądują na bruku. Z kolei sąsiedzi sprzedali swój w te wakacje! i dalej się nie wyprowadzili, chyba też czekają na nowo-wybudowany.

[ Ostatnio edytowany przez: Melanija 18-01-2018 14:16 ]

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-01-18 18:37:39 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Dzięki za wypowiedzi ale może ktoś się wypowie co kupował i chciał inne podłogi np zamiast karpetu to drewniana i czy w takim wypadku dopłata jest strawialna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-01-18 19:08:14 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Naprawde nie rozumiesz tego, co jest napisane powyzej?
Jeden deweloper bedzie do dogadania, drugi zaproponuje stan surowy badz standart, jaki ma przewidziany.
Ewentualna doplata zalezna od powierzchni, stopnia skomplikowania, jakosci wykladziny (takie polskie tlumaczenie 'carpetu')/drewna.
Mlodzi maja mieszkac, to niech sie dopytaja o szczegoly, ktore ich interesuja, potem obciaza zlota karte rodziciela i bedzie git :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-01-18 20:46:44 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Ja prosiłem o wypowiedz kogoś co osobiście kupował od developera i miał z tym doświadczenie a nie chodzi mi o akademicką dyskusje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,