MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 25 z 49 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ... 47 | 48 | 49 ] - Skocz do strony

Str 25 z 49

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kubusandpuchate

Post #1 Ocena: 0

2017-04-24 17:50:26 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Jak brooker mowi ze nic nie placisz to wczale nie ma na mysli ze cie to nic nie kosztuje, moze byc tak ze masz wyzsze odsetki niz prosto z banku, i to jest zarobek brookera. Choc teoretycznie on mowi prawde ze zrezygnuje z wynagrodzenia od ciebie to i tak ty go finansujesz a nie bank.

[ Ostatnio edytowany przez: kubusandpuchatek 24-04-2017 17:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-04-24 18:05:42 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Broker nie bedzie mial zarobku z powodu tego, ze ktos bedzie mial wyzej oprocentowany kredyt. Broker dostaje prowizje za sprzedanie produktu.

W tej sytuacji najprosciej jest wybrac sobie nowy produkt online.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #3 Ocena: 0

2017-04-24 19:37:30 (7 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Wrocilam z banku. Mielismy spotkanie o remortgage. Jestem wsciekla jak dziki kot a moj maz to idiota. Kropka.

Bylismy w nationwide I powiem jak wygladala rozmowa o wycene domu. Gosciu podal nam na ile oni wyceniaja dom. My mu ze uwazamy ze dom jest wiecej warty bo chcialam wskoczyc na nizszy LTV %. Wiec zapytal sie na ile wyceniamy ten dom. (Zrobilismy drewniana podloge o ktora walczyl moj maz by 'podwyzszyc' wartości chaty). Maz oczywiscie nie potrafil powiedziec I mnie sie pyta. Ja strzeli lamp ze o 8k wiecej.Meza zatkalo I nie wiedzial co powiedziec bo podloge robil sam a material to ok 3k.
Ale gosciu stwierdzil ze ok! I w pisal to w formularzu. Pech chcial ze nasza LTV spada z 76.9%LTV do 75.03% I niestety nadal jestesmy na 80%!!!! Wiec pytam sie go ile musimy nadplacic by znalesc sie w 75%. Na to gosciu mi mowi ze to tak nie moze byc ze ja teraz nadplacam I szacuje swoja wartości chaty by znalesc sie w nizszych widelkach. I przedstawil nam oferte na 80%LTV......

Maz moj alfa I omega, laureat nagrody nobla w mortgages zadowolony bo przeciez I tak mniejszy % bedzie....


Druga sprawa to pytanie odnoscie zmiany LTV i % I skrocenie czasu remortgage. Bo skracamy z 28 lat do 19. I powiedzial nam ze najpierw wysylaja oferte obnizenia % a potem druga- cos we stylu modyfikacja pierwszej ze skracaja czas splaty. Czy tam powinno byc? Nie powinnam dostac od razu jedna kompleksowa oferte na piśmie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-04-24 19:52:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A nie chca Wam robic sprawdzenia Waszej sytuacji finansowej w zwiazku, ze skroceniem okresu kredytowania?

Musielibyscie znac dokladna kwot pozostale do splaty i wartosc domu, zeby zejsc ponizej 75%. Nie policzyliscie, wiec Was zaskoczyli. Nie ma sie co denerwowac i tak niezle, ze zgodzil sie w pisac te wartosc z sufitu. Co prawda w niczym to nie pomoglo, ale mogl odmowic od razu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #5 Ocena: 0

2017-04-24 20:18:08 (7 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

To pewnie o to chodzi - sprawdzenie sytuacji finansowej bo mowil ze jego koledzy musza przejzec nasze dokumenty.

Tylko jak zgodzimy sie na zmniejszenie rat a potem jakies cudem wyjdzie ze nie moga nam skrocic czasu splats kredytu to co wtedy? Mozemy zrezygnowac wogole z oferowanego produktu? Bo wychodzi na to ze aplikujemy o 2 rzeczy 1) o zmniejszenie % 2) o skrocenie rat.

Ale ja bez 2) nie chce od nich 1).
Gosciu stwierdzil ze mozemy max. Skrocic do 11 lat. My chcemy 19.
Nizsze odsetki mozemy placid juz od 1 maja lecz by nam skrocili okres kredytowania to musimy na to czekac ok 4-6 tygodni. Martwi mnie ten okres czekania.



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-04-24 20:25:55 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jakby nie skrocili, to mozesz nadplacac sama i wyjdzie na to samo. Jak bierzesz fixa to mozna nadplacac do 10% rocznie. Takze nie ma sie co denerwowac.

"Reducing mortgage payments vs reducing term

Overpayments can affect your mortgage in two ways – they can reduce your monthly payments or reduce the term of your mortgage. At Nationwide, if you make an overpayment of under £500, we won't automatically reduce your monthly payment amount, however, your overall mortgage balance will be reduced immediately. If you'd like your monthly payment to be recalculated, please call us on 0800 30 20 11 or visit your local branch.

If you have a capital repayment mortgage and make an overpayment of £500 or more, we'll automatically re-calculate your monthly payment. However, if you'd like to keep your payment the same and reduce your mortgage term, you'll need to let us know. You can arrange this at any time via the Internet Bank or by giving us a call."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-04-24 20:43:59 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #8 Ocena: 0

2017-04-24 20:52:29 (7 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzieki. Ok, to w sumie okres splaty mozna modyfikowac w trakcie trwania dealu.

Richmont- czy Twoja druga polowa tez ma glowe do analiz I kalkulacji jak Ty?

Czy tez to tylko u mnie tak sie zlozylo ze humanistka stara sie cos wyliczyc a jej maz -niby nauki scisle- zyje w blogim stanie ignorancji I nie wiedzy... plakac mi sie chce tak sie dalam dzis zrobic. Blondi rasowa ze mnie. A jeszcze bardziej mnie boli ze moj maz- manager managerow- ale wcale nie lepszy ode mnie..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-04-24 21:12:44 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przygotujecie sie lepiej na podobne spotkania czy sprawy w przyszlosci.

Moj maz zyje w blogiej nieswiadomosci finansowej. Przyjmuje do wiadomosci to co mu przekazuje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #10 Ocena: 0

2017-04-24 21:32:13 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

A jednak brooker moze "sprzedac kredyt z troche wyzszym oprocentowaniem niz prosto z banku.Ja sie dalem tak zrobic,jedynym usprawiedliwieniem jest to ze bylo to wiele lat temu i byl tomoj pierwszy mortgage w pierwszym domu. Co do brakujacych procentow w LTV to zawsze mozna doplacic, czyli wziasc mniej pieniedzy. A to ze w trakcie rozmowy w banku advisor sie zgodzilna na taki a nie inny LTV niema znaczenia bo to i tak idzie do underwritera ktory decyduje o wartosci domu. A najlepiej to wzisc valuatora z listy bankowej i miec prosta rozmowe w banku,to kosztuje £250-300.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 25 z 49 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ... 47 | 48 | 49 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,